Усмихни се, Малък Сечко! На разходка иска ЯНУАРСКИ дечко! (2)

  • 27 491
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 49
Ивет, Леприкон  Hug сигурно сте прочели какви съвети са ми дали на мен докторите. Аз никак не исках да давам АМ, но иначе явно няма да стане при нас. Но важното е да не се шашкате, явно е нормално, важното е че децата ви наддават добре.

Още нещо се сетих, което ми каза педи. При често повръщащите след всяко връщане е хубаво да се даде няколко глътки вода за да се прочисти хранопровода. Защото киселината от стомахчето много ги дразни и са много неспокойни.

Забравих да кажа, че АМ-то ни запича  Sad Казаха ни до 4 дни, че е нормално. След това да слегам свещички - не знам какви са, педиатъркате ми даде две. Каза май, че ги няма в БГ.

# 676
  • Мнения: 68
Mirrabella аз съм ползвала свещички за новородени, наистина имат много бърз ефект, докато минем само на кърма Рая много се запичаше, сега явно пак ще се наложи ако започна да и давам АМ допълнително, каква добавка даваш ти

# 677
  • София
  • Мнения: 49
Давам Аптамил АР (антирефлуксно).  Peace

# 678
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
...
благодаря, mimsat! тъкмо това се надявах да чуя  Hug (' е минути, да, разбира се:) точно така и се постарах да направя - максимално да й се доверя (отново, защото отначало бяхме така, но през 5-тата й седмица се опитах да въдворя поне малко 'режим' и съответно се видях в чудо). сега всичко е наред, поне с храненията до обяд, които ме бяха притеснили така. дори се наложи да се видим с педиатъра й по друг повод и тя реши да я претегли, беше наддала за 5 дни с близо 300 г!
иначе ака поне 3 пъти дневно, но нямаме толкова много добре напишкани памперси, максимум 3, другите са леко мокри само, като изключим нощния. почти не пие вода, не приема повече от 10-20 г дневно, ако въобще. възможно ли е затова да не пишка толкова?
отново благодаря и усмихнат ден!   bouquet

careener,

изключително кърмените бебета обикновено не се нуждаят от допълнително вода, тъй като кърмата е около 85 % вода.

Що се отнася до мокрите пеленки - леко мокрите пеленки също се брят, особено ако техния брой също е значителен. Все пак може би да дефинираме какво означава добре намокрени пеленк - ако се сложи върху суха пеленка за еднократна употреба около 3-4 супени лъжици вода, това приблизително ще покаже какво значи добре намокрена пелена.

Прилагам и 2 статии със синтезирана информация, които може би ще са ти интересни - Is Baby Getting Enough Milk? и GETTING ENOUGH MILK?

# 679
  • Мнения: 4
Мирабела, сигурно наистина е нормално, но не е приятно всеки път да виждаш как бебето яде и след малко все едно не съм я хранила - всичкото мляко е по дрехите й.
Ти виждаш ли вече ефект от АМ или е твърде рано? Намаля ли повръщането?
Аз днес забелязах коренна промяна в Елина - заспива сама след всяко хранене, даже спи повече от 3 часа, и повърна съвсем малки количества мляко... чак ми изглежда притеснително това кротуване и се чудя дали не е затишие пред буря  newsm78
.........
Педиатърката каза да съм махнела нощното кърмене?!?!?  Thinking
Как да го махна като бебето се буди само, като се опитам да й дам вода или чай за колики все едно отрова й давам. Чувала съм, че сами се отказват, а и малко ме е страх да не ми намалее кърмата, нали през нощта се образува най-много..
Вие ще се намесвате ли в естествения режим на бебчетата?

# 680
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ivet_baby мен ако питаш никакво махане на нощното ядене Naughty Детето само ще си покаже кога е готово да се откаже от него (сина ми го отказа 6-7м.). Пък и са още мн малки дечицата Crossing Arms

# 681
  • София
  • Мнения: 49
Мирабела, сигурно наистина е нормално, но не е приятно всеки път да виждаш как бебето яде и след малко все едно не съм я хранила - всичкото мляко е по дрехите й.
Ти виждаш ли вече ефект от АМ или е твърде рано? Намаля ли повръщането?
Аз днес забелязах коренна промяна в Елина - заспива сама след всяко хранене, даже спи повече от 3 часа, и повърна съвсем малки количества мляко... чак ми изглежда притеснително това кротуване и се чудя дали не е затишие пред буря  newsm78
.........
Педиатърката каза да съм махнела нощното кърмене?!?!?  Thinking
Как да го махна като бебето се буди само, като се опитам да й дам вода или чай за колики все едно отрова й давам. Чувала съм, че сами се отказват, а и малко ме е страх да не ми намалее кърмата, нали през нощта се образува най-много..
Вие ще се намесвате ли в естествения режим на бебчетата?

Само от няколко дни сме на АМ. Първо давах 30 мл. и нямаше много ефект. Сега сме на 60 и е по-добре. Но ще споделя със сигурност след още няколко дни ...

# 682
  • Варна
  • Мнения: 1 107
А за кое нощно хранене имате предвид? Боби яде в 23:30 и после в 7, но той е на АМ, а това е от значение.

Последна редакция: пт, 25 фев 2011, 16:42 от Toni_baraboni

# 683
  • Мнения: 925
Въпросче към ЛЛЛ
Възползвам се да ви благодаря още веднъж,защото благодарение на вас и вашите отговори към момичетат се чувствам по -уверена и по спокойна в кърменето на бебчо!
Допитването ми към вас този път е следното : Има ли техника при кърмене ,която да ми помогне да не давя бебчо. На всяко второ хранене кажи речи той се задавя от струйката кърма, пуска гърдата, а тя /понеже няма кранче/ поне 30 сек. пръска в различни посоки на около 20 см разтояние.Бебето се задавя, изправям го взима  си въздух и почва да плаче, след което не иска да захапе гърдата доста време , като захапва пуска, захапва и пак пуска...поне 20 минути. Експериментирах като е в такова нервно състояние да пусна шум от сушоар, върши работа, но може ли внавсякъде да нося сушоар със себе си...?Та от там идва и русия ми въпрос  newsm78 за похват или техника за намаляване на налягането? И дали това се дължи на самото засукване на бебето или на препълване на гърдата?Храня по една гърда на хранене,а бебчо като цяло не суче дълго, но пък наддава повече от добре! Thinking

Добро утро,

Чудесно си се сетила в ситуация като вашата с Ники да даваш по една гърда на хранене. На неговата възраст обичайно лактацията се е регулирала според нуждите на бебето и щом и наддаването е добро, по-скоро няма нужда да се предлагат и двете гърди на всяко кърмене.
Това, което наблюдаваш, се нарича силен рефлекс на потичане. Той се среща най-често между 3тата и 6тата седмица от раждането на бебето и признаците му са такива, каквито описваш – силна струя, бебето се задавя, гълта въздух, дразни се, захапва и пуска гърдата (прави това с надеждата, че ще овладее силната струя мляко) и т.н.

Ще опитам да ти предложа някои похвати за справяне с това неудобство:
-   препоръчва се позите за кърмене да са такива, в които майката е леко или повече полегнала назад, така че гравитацията да пречи на струята мляко да потича толкова бързо и силно;
-   може да потърсиш и изпробваш и пози, в които гърлото и главичката на бебето са по-високо от нивото на зърното – например футболна топка, но ти да си леко облегната назад, така че главата на бебето да е малко по-високо. Или бебето да е седнало в скута ти с лице към теб и по този начин да му предложиш гърда;
-   бебето да се изправя и оригва по-често, особено ако поглъща и много въздух по време на храненето;
-   да се предлага една и съща гърда за интервал от около 2 часа, защото така количеството мляко, което ще остава в същата гърда, ще е по-малко и налягането при потичане на млякото няма да е така силно;
-   може бебето да се кърми, докато е сънено или много спокойно и отпуснато – обикновено бебетата сучат по-спокойно в такива моменти и потичането на млякото също е малко по-бавно;
-   при потичането на млякото, бебето може да се отстрани леко от гърдата, да се изчака да изтече силната струя мляко (можеш да събираш тази кърма в колектор или контейнер и да замразяваш). След намаляване на налягането на струята, бебето може отново да се сложи на гърдата да суче.

Надявам се някой от тези методи да даде резултат и ще се радвам да споделиш!



Към ЛЛЛ - и аз се присъединява към въпроса на Сенедра - дали трябва да има интервал м/у храненията. Че при нас понякога и през час се случва, а нощно време си продължава на 2 часа. Ама си пишка и ака доволно.
Никога не я будя - ни за кърмене, ни за къпане, ама сънят за Рая е вреден и безполезен и много се бори да не заспи - да се е случило 2-3 пъти повече от 3 часа.

Pepinka1
,

Предполагам си прочела отговора ми до Сенедра73. Виждам, че Рая е наддала повече от добре от раждането досега, което означава, че се справяте чудесно – тя със сученето, а ти с това, че се доверяваш на майчиния си инстинкт и се вслушваш в бебето.
Нощното кърмене е много важно за добрата лактация, а когато майката свикне да кърми легнала, то почти не пречи и на съня й.
Поздравления за теб и Рая, добър тандем сте!

# 684
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Леприкон как се казват свещичките.

Ноеми не знам дали си ползвала спирала,но ще ти кажа за моя опит.След като спрях да кърмя каката сложих-КоперТ/механична/.Цикъла ми стана страшно дълъг-10дена и много обилен,като първите 3 месеца бях почти нон стоп с цикъл.Друг дисконфорт нямах,но то другото стига.Изкарах 1 година и я махнах,беше ме страх да не срасне/чувала съм ,че може/Още няколко познати имам ,които са слагали тази спирала и при тях е било същото.

Искам отново да споделя за чудесата ,които прави сешоара,днес цял ден само с него успявам да я успокоя от тези пусти колики.

# 685
  • Мнения: 68
glycerin suppositories for babies - гледам че са гръцко производство, в кутийката има 10 броя, слагат се през 3 дена

# 686
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 001
Мерси за инфото, Тути  Hug. Аз не бях мислила за спирала преди, но се консултирах с док за всеки случай. Той каза, че на всяка жена й понасят различен вид спирали. За моя случай препоръча сребърна или златна (механични, но не медно) и в никакъв случай Мирена. Знам, че Мирената е една от най-добрите, но не е за мен.
Не съм решила, още мисля... още повече, че мъжът ми е против.
От сраствания не ме е страх  Wink

# 687
  • Мнения: 32
Исках по много теми да пиша, но се чувствам мозъка изфирясал. Rolling Eyes

Ивет, Прегнакеъ са витамините, тях пих и през бременността. Не знам от тях ли ,но ми се учеличи кърмата.

Рая пак не е акал 3 дена вече, иначе пърди като за световно. Има колики яко. Вчера не спа много през деня, за кратко дремваше, сигурно заради коликите, но през нощта си направи първата 6 часова пауза.

# 688
  • Мнения: 455
Привет момичета! Hug
Ех колко ми липсвахте...тази вечер ще прочета двете теми които сте изписали, за да не се повтарям в питанията, а утре ще се включа... Simple Smile

# 689
  • Мнения: 32
Ноеми, защо е против.

Аз бях със спирала, коперТ-механична, вярно е ,че цикъла ми беше вместо 3 дни-7. Иначе оплаквания нямах.

Общи условия

Активация на акаунт