Неоправдани тормоз и заплахи от съседи

  • 24 054
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 306
Не позволявам у нас да се тича, вика, тропа, влачат/возят играчки и др. подобни, независимо от часа.
Съгласна съм, че има и хора, които обичат да се заяждат със съседите си, но ако е налице горното и аз бих помолила за тишина в собствения си дом.
1
И аз не позволявах когато имах само едно дете. Simple Smile Съвсем различно е сега с двете. Който има повече от едно дете ме разбира.

2......Който не може да търпи съседи, търси начин да живее сам.
3. По въпроса с толерантността - за да не упрекне някой - ще кажа, че когато нашите съседи, с които сме врата до врата, разбиваха свод от бетон и арматура и вкъщи всичко вибрираше, а шумът беше невъобразим, аз поканих съседката с тяхното дете да дойде у нас, за да не стоят на такъв шум. Понеже наистина беше нетърпимо, ние отидохме да живеем на друго място за една седмица докато свършат ремонта. Считам, че трябва да сме взаимно толеранти, иначе трудно се живее заедно със съседи.

1. С 2 деца съм и не те разбирам! Нищо по-различно няма! Правилата са правила!

2. ... т.е съседа шуми в моята къща, а аз хващам гората за да мога да спя повече от 2-4 часа през нощта  #Crazy Казвам "моята", защото съм се събуждала почти с писък, стресната и със сърцебиене от звука на ТВто му (брех как дъни туй чудо)! Поне дограмата ни не е дървена вече и не вибрират стъклата. Т.е. той може да се прибере в 12, 2, 4 ч през ноща и да си довърши купона.
Колко съм нетолерантна, че и ходим да му звъним по вратата да намали, че си позволяваме и да чукаме по вратата, 'щото то кой ли ще чуе "жуженето" при тез' дБ.

по т. 3 нЕмам думи, така поканения съсед разрешение за "подобренията" взел ли е по надлежния ред... друго си е да разпробием панелките като сирене.


ПО темата: Ако тормоза е неоснователен, подай жалба в полицията/кварталния.

При моя позната/съседка само споменаването за такава жалба помогна:
Ситуацията бе следната:
Детето и наистина доста тропаше и аз го чувам. Та комшията под тях, до нас ходеше да й се кара, ноооо само, когато е сама без мъж й. Накрая тя казала: "Виж сега, явно няма да се разберем. Ти ме притесняваш, за мен това е тормоз, ще отида при кварталния той да каже" и посещенията секнаха.

Последна редакция: пт, 18 фев 2011, 22:43 от Desem

# 16
  • Мнения: 380
В стария ни апартамент, панелка, детето на съседите отгоре се разиграваше късно вечер и започваше да скача от леглото на пода след 23:00, при положение, че на долния етаж живеят хора, които ходят на работа и по това време имат нужда от почивка.
Тичкането и играчките горе-долу се търпяха, но подскоците определено бяха абсолютен ад, а усещането е, че таванът всеки момент ще падне. Опитах да говоря в майката на детето, но без никакъв резултат.
Аз също съм против тропането по тавани и стени, но се видях се принудена, когато започнат скоковете, да им отговоря по тръбите на парното по морза. Ефектът беше светкавично бърз и това е единственото, което помогна!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 250
Аз също съм против тропането по тавани и стени, но се видях се принудена, когато започнат скоковете, да им отговоря по тръбите на парното по морза. Ефектът беше светкавично бърз и това е единственото, което помогна!
Нищо на света не може да ме накара да удрям по тръбите и по тоя начин да преча на целия вход. За мен това е абсолютна просташка проява и както казах само в София го има. Според мен тая изнервеност е само тук,преди да дойда не бях чувала нито за дългите пръчки,нито за удрянето по тръбите.
За бога,това са деца!(Аз нямам все още,да не помислите,че затова ги защитавам)
Сетих се още нещо-Я кажете какво мислите за паяците-тия за прохождане,те също вдигат ужасно много шум,но почти всички майки купуват такива на децата си? По тая логика и паяците трябва да се забранят,понеже вдигат шум?!?

Последна редакция: сб, 19 фев 2011, 02:35 от nimfi4ka

# 18
  • Мнения: 46 590
Нищо на света не може да ме накара да удрям по тръбите и по тоя начин да преча на целия вход. За мен това е абсолютна просташка проява и както казах само в София го има. Родителите ми живеят в провинцията,над тях има деца,които тропат,никога не са ходили да правят проблем. Над свекърва ми,също в друг град,събота и неделя ходят внуци на хората,също се чува шум,но свеки не ходи да се кара. Така че според мен тая изнервеност е само в София,преди да дойда тук,не бях чувала нито за дългите пръчки,нито за удрянето по тръбите.
За бога,това са деца!(Аз нямам все още,да не помислите,че затова ги защитавам)
Сетих се още нещо-Я кажете какво мислите за паяците-тия за прохождане,те също вдигат ужасно много шум,но почти всички майки купуват такива на децата си? По тая логика и паяците трябва да се забранят,понеже вдигат шум?!?

Просташко е да нарушаваш спокойствието на някой. Но го правят и го смятат за нормално. Не знам за София или не, но българите сме малко странен народ, ще се натискаш с възглавница и ще идеш на другия ден неработоспособен на работа, но ще си траеш и права ще има този, който е нарушител. Така сме свикнали - да си мълчим и да търпим в повечето случаи.

Паяк имахме, но не сме ползвали, именно по тази причина, взехме люлка, която закачихме на тавана за завабление, тяне вдигаше никакъв шум. Ако бяхме в къща, може би щях да я ползвам, но за всяко нещо си има място, проходилката не е за жилищна сграда.

# 19
  • Мнения: 380
За мен в 23 през нощта не е нормално нито дете, нито възрастен да се опитва да пробие панела със скок. Родителят е първият, който трябва да направи забележка на детето. Ако това не се случва след неколкократни разговори и молби, а само отговаря - ами то на детето не му се спи, и  ние го оставяме да се измори, тогава какво остава за потърпевшите? Да си потърсят ново жилище или да пробват всичко възможно?
Човек в отчаянието си е способен на всичко.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 250
За скачането съм съгласна,че не е нормално,ама и да удряш по тръбите не е!
Извинявам се,може би съм прекалено афектирана,може би обръщам всичко през моята призма,наистина много си изпатихме от тази жена,за която всички във входа казват,че не е в ред и "диагнозата й е изписана на лицето" Е кажете ми вие аз на кого да се оплача? Никой не обръща внимание,дори домоуправителя я заплашваше,че ще направим подписка и ще я изгоним.Нищо не помогна.Сега като не й обръщаме внимание,не занимаваме никой с проблема и тя утихна.Което ме навежда на мисълта,че си е търсила публика.
Не се сърди човече,извинявам се за невежеството,ама паяка не е ли за прохождане,не е ли необходима вещ? Затова попитах,иначе за люлката няма лошо,но тя какво ще помогне за прохождането Laughing

# 21
  • Мнения: 380
nimfi4ka, aз не твърдя, че е нормално, казвам само, че това е единственото, което даде моментален ефект. Иначе пробвахме да говорим и на събранието на входа, но всички вдигаха рамене и казваха, ами, на мен не ми пречи... аз нищо не чувам.
Надявам се вашите проблеми също да се разрешат, дори и да не е по най-цивилизования начин. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 250
Късмет и на вас и бъди сигурна,че детето ще порастне и няма да имате същите проблеми,но аз с тая луда(която е на фази) не знам до кога ще издържа. Мечтата ми е да се преместим в ново строителство с млади хора някой хубав ден!

Последна редакция: сб, 19 фев 2011, 02:38 от nimfi4ka

# 23
  • Мнения: 143
Е извинете но това за проходилката е абсурдно просто ooooh!
И аз имам същия проблем с "приятни" съседи.
От доло се нанесоха под наем няколко момченца на около 20г. футболистчета то беше музика то чудо след няколко седмици разправии престанаха но сега ново двайсе като се почне от към 20ч. до към полунощ се чува едно постоянно вибриране като грохот даже не мога да го опиша ooooh! толкова неприятно усещане че ти бърка тази вибрация направо в мозъка.
Също така постоянно се карат и викат и се блъскат врати и  това става все след 23ч.
Едната вечер в един без двайсет пускаха прахосмукачка Shocked
На пода сме с паркет и дебел килим и пак като си сложиш ръката на масата се усеща това вибриране. #2gunfire
И се чудя от какво е и ми обясниха запознати че това се получава при силен бас на музика #Cussing out
А сме в нова кооперация и просто не е за приказване как се чува всичко,като говорят като викат по време на мач,като се къпят абе ужас пълен Twisted Evil
И тъй като се оплакват и други съседи от тези момченца в края на месеца след събрание на дом съвета ще бъдат изгонени Naughty
Вярвай те ми ако можех щях да си купя някъде къща и да си живея спокойно  Crossing Arms
Предните наематели бяха с малко детенце и то също много плачеше и викаше но е дете и никога не съм се дразнела но тези  #2gunfire
Сори за дългия пост но така ми е писнало вече  ooooh!

# 24
  • Мнения: 380
А тази жена няма ли някакви близки, които да могат да я "постегнат", когато започне да се развихря? Това вероятно ще помогне. Аз вече не живея в онзи блок, и засега не мога по никакъв начин да се оплача от сегашните си съседи, дано да продължава така и занапред. Но в старата панелка, имахме една съседка, която както твоята, не беше много наред. Возеше се с асансьора по цял ден, викаше по площадките, че някой й е откраднал пенсията  и звънеше наред по вратите(тя беше към 70 годишна)...  Синът й обикновено успяваше да я успокои

# 25
  • Варна
  • Мнения: 773
Както писах неотдавна в една подобна тема, мразя да ми тропат. Имам съседи от горе, които стават в ранни зори и оная ти ми леля ходи като кон и блъска врати. Не я понасям. Като додйде внучката и пък става една... Не ме интересува колко деца са, едно , две , три...Както те са си в къщи и искат децата им да си играят, така и аз съм си у нас и искам тишина. АЗ също имам дете , което не бяга като диво, защото си има места за това. Няма и да търпя по което и да е време някой да го притеснява. АКо трябва боси ли ще ходят, дебели килими ли ще си слагат или ще летят това е техен проблем. А за къщата и селото, мисля, че вие които вдигате шум трябва да се изнесете щом не можете да се съобразявате със съседите си , а не ние.Нали?

# 26
  • София
  • Мнения: 1 250
Glare,мерси за идеята,жената живее с леля си,тя я успокоява някой път.В момента от около 3-4 месеца(да чукна на дърво) не се е проявявала-т.е. не удря,не блъска,не ни буди в 5 сутринта, не крещи. Дано да продължи така по-дълго.  Praynig

Последна редакция: сб, 19 фев 2011, 02:39 от nimfi4ka

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
И ти ги заплаши. Откачалки изкуфели.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 675

1. С 2 деца съм и не те разбирам! Нищо по-различно няма! Правилата са правила!

2. ... т.е съседа шуми в моята къща, а аз хващам гората за да мога да спя повече от 2-4 часа през нощта  #Crazy Казвам "моята", защото съм се събуждала почти с писък, стресната и със сърцебиене от звука на ТВто му (брех как дъни туй чудо)! Поне дограмата ни не е дървена вече и не вибрират стъклата. Т.е. той може да се прибере в 12, 2, 4 ч през ноща и да си довърши купона.
Колко съм нетолерантна, че и ходим да му звъним по вратата да намали, че си позволяваме и да чукаме по вратата, 'щото то кой ли ще чуе "жуженето" при тез' дБ.

по т. 3 нЕмам думи, така поканения съсед разрешение за "подобренията" взел ли е по надлежния ред... друго си е да разпробием панелките като сирене.


1. По тази точка явно няма да се разберем, колкото и да обяснявам, че също правя забележки и не оставям децата ми да скачат и да тропат като коне, даже понякога ми се струва, че им правя повече забележки отколкото трябва.  Simple Smile Но не приемам и да решат да потанцуват и да им се тропа веднага.

2. Явно съседите ви са такива, ние не чуваме ТВ-то на нашите. Не правя купони посред нощ, нито надувам музика или друго. И не си ме разбрала, аз съм "за" да се правят забележки, да се разговаря.
Аз наистина се определям като толерантна. Само ще кажа, че дори прахосмукачката не суркам по пода, защото част от настилката ни е доста грапава и се чува неприятен шум. Затова искам и с нас да се съобразяват.

 3. Не знам защо реши, че няма разрешение съседа ни. И за протокола - не живея в панелка и никога не съм живяла. Най-вероятно затова съм нямала твоите "изживявания" по съседски.

# 29
  • Мнения: 46 590
...
Не се сърди човече,извинявам се за невежеството,ама паяка не е ли за прохождане,не е ли необходима вещ? Затова попитах,иначе за люлката няма лошо,но тя какво ще помогне за прохождането Laughing

Хората са ходели на 2 крака много преди проходилките Simple Smile да не говорим, че почти всички ортопеди са против ползването й.

Ако жената, за която говориш е с психичени отклонения, не мисля, че има връзка с темата, все пак говорим за болест.

bissera, панели на определни места с в пъти по-скъпи от тухла на други. Мисля, че разговорът може да върви и спокойно, без да се надцакваме кой е по-по-най, иначе се првръщаме в съседите с/у които се оплакваме, независимо от коя страна  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт