Мама терапия

  • 2 637
  • 10
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 13
Момичета, има ли някой, който да е изпробвал Мама терапията и да има някакви впечатления и резултати? Аз чета на моите две дребосъчета вече 3 седмици. Не знам дали го правя правилно, защото информацията за терапията не е много обширна. Ето и линка, откъдето аз взех инфо. http://www.biberonbg.com/info/maichina_hipnoza.htm
Надявам се да намеря и други практикуващи метода мами Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 9 857
От форума за деца с увреждания доста хора сме правили мама терапията.Аз също.Не знам дали подейства на децата,но на мен-със сигурност.Действа ми много успокояващо.Който я е измислил е познавал доста добре психиката на майките-все едно се пренасям в друг свят без болести,без проблеми...Не е лошо пак да я започна.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 13
Да, аз също чета на децата защото едното има проблеми. Аз все си мисля, че не го правя по правилен начин..чудя се колко силно да чета, да оставям ли паузи между различните фрази. И как например да наблегна на проблема, който имат...в коя част от четирите и как да формулирам изречението  newsm78.
Децата ми освен всичко като цяло все още спят не добре, будят се по много пъти. Все си мисля, че поне за това трябва да помогне терапията, но още не съм видяла ефект  Simple Smile Все пак така лесно чудеса не стават,но...
Ако в друга тема има обсъждано нещо по въпроса моля да ме упътите  Praynig

# 3
  • Варна
  • Мнения: 773
Здравейте. Това ми се стори интересно, но не разбрах всичко. Чете се това, което е написано в статията ли ?Как се определя кое точно /само за здравето, ако е болно или всичко/?

# 4
  • Русе
  • Мнения: 13
И аз имам много въпроси, въпреки че вече един месец чета на децата. Аз им чета всичко от текста като във втори блок допълвам някои неща, които са индивидуални за тях, например наскоро бяха хремави и аз им казвах, че нослетата им могат да дишат свободно и че са много здрави. И в последния блок добавям, че изхвърлям болестите, които имам като ги назовавам.
Жалко, че не се включи някоя мама, която е изпробвала терапията и е видяла резултат..или пък не.

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И аз имам много въпроси, въпреки че вече един месец чета на децата.........

А при вас има ли някаква промяна след този един месец?

# 6
  • Русе
  • Мнения: 13
Не бих казала, че виждам кой знае каква промяна, но децата като цяло спят по-добре...или поне едната. Иначе едната госпожица все още не ходи и все и говоря, колко е стабилна и как може да ходи сама и в нея също виждам положителен ефект, колкото и малък да е той.

# 7
  • Мнения: 6 031
Тя е станала по-стабилна вероятно защото е пораснала с още един месец.

# 8
  • Мнения: 3 634
Аз тези неща ги казвам на моето дете и без да съм прочела за подобно "откритие". Но да ги повтарям като мантра ми е доста нелепо. По-скоро в хода на деня намирам време и повод да му ги кажа. Познавам детето си добре, виждам слабите му места и изграждам увереност и положителна самооценка с всеки разговор.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 13
Да, така е, промяната е защото децата растат. Но мисля, че като им се казват тези думички докато спят, те подсъзнателно ги възприемат по-добре. Бях чела наскоро един роман, в който имаше точно такава история, един професор лекуваше момичета с разни алергии: към пилета, картофи и т.н... и неговото лечение се състоеше в това: в 12ч в полунощ им се пускаше един глас, който им говореше как обичат картофи/пилета....и те всички бяха излекувани:) 

# 10
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Абе, в роман е едно, в живота - друго  Wink
Но дано има положителен ефект!

Общи условия

Активация на акаунт