Бременност и грип

  • 11 669
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, не му е тук мястото, но да ти честитя втората бременност Heart Eyes

(между другото не се плашете толкова от температурата, тя е естествена защитна реакция на организма)

Благодаря!  Hug
За температурата... вярно е за защитната реакция, но за бебето никак не е добре. Затова бременната жена не бива да допуска да поддържа Т. Т.е. не може както обичайно не я сваляме ако е до 38. Аз с предната бременност бях с антибиотик и Т и всъщност това беше проблема, че трябва макс. бързо да сваля Т заради плода.

# 16
  • София
  • Мнения: 406
В началото на 9 месец пипнах въпросния грип и пих точно ампицилин - по препоръка на АГ. Ампицилинът може да се пие по време на бременност (разбира се, когато е необходимо). А усложненията от този грип са много гадни и определено антибиотикът е за предпочитане пред тях.

# 17
  • Мнения: 3
ООО ужасен е този грип, аз също от два дни съм с кашлица, не много силна, но все пак я има...тръгнах от болки в гърлото и минах на кашлица, температура 37,2 - 4, не повече. Веднага ходих на лекар и ми изписа Оспамокс и Ен Ти Тус, пияи парацетамол, между другото в края на 6 месец съм, но смятам, че е по-добре да се пие антибиотик, околкото да се получават усложнения. Той мъжът ми също е така от 4-5 дни и няма оправяне, но пък той е без кашлица, направо е ужас.... ooooh! Пожелавам бързо оздравяване на всички, които сме болни!!!

Общи условия

Активация на акаунт