Декупажна библиотека, материaли, техники и инструменти

  • 110 387
  • 718
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 440
Яна ако си следвала инструкциите за печене не би трябвало да потъмнява.непременно слагаш в студена фурна и включваш на указани градуси.Отчиташ времето за печене след като угасне лампичката.Оставяш предмета вътре докато изстине фурната.Аз винаги спестявам 5-10 минути за всеки случай.Но с на Марабу не съм работила да си призная,а това което ползвам "Porselen&Napkin" и без да е изпечено знам от клиентка,че е сложено в миялна машина и няма мърдане
Успех  Peace

# 646
  • Мнения: 1
Благодаря ти miraGe72, аз точно това правех - на Марабу пише - след нанасяне престоява най - малко 4 часа след това го поставям в студена фурна на 170 градуса и се пече 30 мин. вадя го след изстиване на фурната. Иначе на мен ВИВАНОВА на последната среща ми беше казала за една алтернативна боичка и аз нея ползвам и нещата са водоустойчиви, но това с изпичането ме човърка. А това "Porselen&Napkin" от къде може да се закупи и може ли да се изпича с боички под него или важи само за мотива? и то ако не е изпечено не лепне ли поне малко, и казваш е устойчиво на миялна????

# 647
  • Мнения: 1
Гюлер това ти ли си? Ако предлагаш такъв, утре ще ти звънна направо! Благодаря ти!?

# 648
  • пловдив
  • Мнения: 2 364

Тези пластмасови дъски за рязане нали първо леко ги изшкурквате, преди да ги намажете с боя? Има ли някаква особеност при работа с пластмасови повърхности? Аз още не съм пробвала на пластмаса, на дърво си ми е най-лесно като че ли.... Thinking
...

..... и установих, че за най-добри резултати е добре повърхността да е боядисана в бяло, а маслената боя, която ще се нанася върху краклето да е с контрастиращ цвят - зелено, червено, синьо, кафяво. А аз бях направила точно обратното....Направила съм си повърхностите светло сини, розови, лилави и минах върху краклето с бяла маслена боя...Трябва да ви кажа, че нищо не стана, пукнатините останаха почти незабележими. Тогава погледнах ето тези клипове и си разбрах грешката:


При работа с гладка пластмаса си шкуря леко с финна шкурка и тогава грундирам  Peace
При пукнатините проблема не ти е във фона, а в избраната маслена боя. Аз също си правя фона син, розов, зелен.... просто маслената боя е с по тъмен цвят  Wink
жълтеникаво-бежав фон + зелена и кафява маслена боя
http://antom.snimka.bg/hobby/dekupajche2010.460500.17108710
резедав фон + тъмно зелена маслена
http://antom.snimka.bg/hobby/dekupajche2010.460500.19169894

Яна Александрова аз работя с декор лаковете на маестро Пан и при тях печа 20мин на 120градуса ... нямам проблем... 170градуса нещо множко ми изглеждат  newsm78

# 649
  • Мнения: 1
antom благодаря ти и на теб за съвета, така пише на опаковката и така го правя, въпреки че вчера пробвах и на 130 гр и пак пожълтява. Но ще пробвами с маестро Пан, аз съм ползвам и техните бои и съм много доволна, даже ги дават за изпичане, но когато пробвах с лака но Марабу за порцелан за изпичане, нищо не стана, т.е. всичко се поду и стана на едни балони, абе гняс голяма  Laughing

# 650
  • Стара Загора
  • Мнения: 10
antom, невероятни декупажи:   bouquet .....Кога ли ще постигна и аз такъв прогрес.....Направо като ги гледам вашите и ми се реве.При мене все нещо не се получава.... Banghead

Последна редакция: пн, 02 яну 2012, 11:55 от Евва

# 651
  • Мнения: 0
Момичета изчетох цялата тема, апочнала съм да чета тема по тема и от първите, стигнала съм до 8, искам всичко внимателно да изчета, но на моменти се обърквам. Първо мислех, че върху пластмаса лесно се работиу сега като чета се оказва, че не е така. Имам пластмасови кутии за подправки-в кафяво са и грознички и мислех да ги освежа, но сега не знам как да процедирам. Още повече, че от време на време и ще се мият. Какво трябва да направя? Мислех да ги боядисам с латекс първо и тогава да действам, ще стане ли? И друго да питам, дологоре трансферът ми с картинка от прентер ми стана ясен, е ще видим като тръгна да пробвам. Искам да направя две чаши със снимка на детето за бабите. Ще си взема трансферен лак, това добре, но нали за да се ползват трябва отгоре да се мине с лак за порцелан за запичане, така ли е?

# 652
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Val4e77 още много разминавания ще срещнеш от първа тема до тук  Laughing ... много хора, много различни мнения.... Виж сега, леко си зашкури пластмасовите кутийки... после смело с латекс, но в него с С200.... после си караш както си знаеш.... на финала пръскаш с лак за джанти да изолираш влагата /2 пъти/ лакираш 2-3 ръце с акрилен лак и като ги ползваш си ги миеш с веро и хладка вода  Peace Проблема който може да ти се получи по скоро е оп нацина им на затваряне. Ако са с винт, добре, но ако са от тези похлупващите- капачето по голямо и захлупва кутията... тогава покритията ще удебелят кутията и няма да се затваря. Затова първо при затворено положение си отбележи до къде влиза капачето и не трябва да се декупира  Peace
За чашите, които ще се ползват ... ще потълся малко инфо и тогава ще ти пиша, защото със салфетка лесно , но с трансфер.... имам съмнения дали и при теб няма да пожълтее снимката при изпичане  Peace

# 653
  • Мнения: 0
antom благодаря ти много, а с каква шкурка да ги изшкуря, има ли значение, и колко като съотношение да сложа С 200 и латекс?

# 654
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
шкурката е възможно най финната, като пипнеш с пръст, поти не ти драска... аз си я купувам от големите магазини- Баумакс, Бриколаж... има я на малки листчета  ... С200 го слагам на око  Mr. Green примерно на една кафяна чаша латекс слагам 1 каф. лъжица лепило - неразредено  Peace
Единственото което открих при чашите е че лепят директно с медиума за изпичане, но.... пробвай на някоя учукана чаша .... това което ме притеснява при трансфера е няколкото ръце лак, който се поставя върху изображението... трансферния лак може да подаде и да пожълтее... по добре питай Миражчето. Тя освен, че продава, много ползва трансферен лак и най вярно ще каже .

# 655
  • Мнения: 0
Ами тогава ако може и *miraGe72* да си каже мнението за чашата и как би постъпила тя и какво би ползвала? Може и от нея да си поръчам материалите, че аз съм от малък град и тук трудно се намират.

# 656
  • Стара Загора
  • Мнения: 10
Просто съм на ръба на истерията вече....  newsm45 . Днеска 8 часа съм се упражнявала - като съм почнала от 2 часа следобед, че продължих до към 10 часа. Разберете, не става и не става тоя декупаж....Днес цял ден работих с еднофазното кракле и не мога и не мога да го докарам равномерно тоя втори слой боя след краклето. Сума ти и материал изхабих, така ме е яд  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Сигурно 5-6 различни четки смених, и вертикално и хоризонтално ги въртях, и различна гъстота на боята опитвах и каквото още се сетите и не мога да го докарам равномерно, така че да не стои като разделено между отделните мацвания с четката  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Значи като трябва да нанасям втория слой боя след краклето, потапям си хубаво четката в боя и нанасям една четка боя отгоре-надолу по повърхостта. После трябва да повторя същото нещо - пак си напоявам четката с боя и подкарвам отгоре-надолу до първото нанасяне и резултата е: между двете нанасяния се образува една ивица с боя, която  стои супер неравномерно и грозно и двете нанасяния изглеждат като разделени. А бе грозна работа. Личат си резките и това си е. И толкова клипове изгледах как го правят това напукване и пак същата....

Много ви моля, пуснете ми картинка каква точно четка ползвате и как точно я използвате, ама ако е възможно, докато обяснявате, да си представите,че обяснявате на не особено умен второкласник....Благодаря предварително! smile3525

# 657
  • Мнения: 376
Евва ,мила защо толкова си се вманиачила с това еднофазно кракле  Thinking
Аз от три години се занимавам с декупаж и не ми става хубаво!А и НИКАК НЕ го харесвам как стои!!!Ако толкова много искаш пукнатини вземи си двуфазно(повечето от момичетата тука ползваме това на Креал) и никога няма грешка!Винаги става!
При еднофазното винаги остават следи между нанасянията!За да не си хабиш краклето,пробвай с С200.Не мога да намеря картинковия материал,но ще се опитам да ти обясня(Антом и Дидия,ако се сещат от кой руски албум е моля да го пуснат!)
1 грундираш с латекс
2 нанасяш тъмния цвят-каквито искаш да са ти пукнатините
3 намазваш неразредено С200
4 изчакваш да позасъхне,но не напълно,малко да ти лепне-ще има места с понапластено лепило,които ще са по-мокри,но нищо,там ще станат по-големи пукнатини
5 нанасяш с гъбичка бял латекс и сушиш с сешуара,пукнатините се появявят веднага
http://media.snimka.bg/7930/022116356.jpg?r=
http://media.snimka.bg/7930/022116367.jpg?r=

аз си харесвам повече двуфазното  Peace
пожелавам ти успех в опитите

# 658
  • Стара Загора
  • Мнения: 10
Благодаря ти много, Здравкова!  Hug Направо ме успокои....Аз вече си мислех, че от мене нищо не става  Cry Мислех си, че само при мене не стават нещата... Аз двуфазното кракле го правя вече със задоволителен резултат. След него нанасям маслени бои, които втривам в пукнатините и става добре. Обаче много бавно съхнат тия маслени бои. Вие какво използвате, за да съхнат по-бързо?

А иначе за основа и аз ползвам акрилатна боя /тя е тип латекс/....Много е изгодно. Моята е 1.5кг за 3лв. То иначе направо ще се разоря....Тези декупажи, дето ги показа, нали са с това напукване, с С-200? Много са добри....Искам само да питам нещо по отношение на това. С гъбичка ли трябва да е задължително? А с валяче не става ли? И още нещо....мога ли да си минавам през боята колкото пъти искам, докато изравня повърхността? Не е като еднофазното кракле само веднъж да минеш, нали? Горният слой латекс може ли да е по-дебел, или да го оставя по-тънък? И последно....долния слой боя, който ще е по-тъмен, пак ли трябва да е латекс, или може акрилна боя? Сори за въпросите, ама не ми е ясно...

# 659
  • Мнения: 7 441
 Евче,ето ти линк към моя руски дневник.Тук има описание на всякакъв вид краклета и материали.
http://www.liveinternet.ru/users/didia/rubric/2029801/
              Петият пост е за еднофазното кракле! Peace

Общи условия

Активация на акаунт