Седмокласник в лъвски скок вече е във втори срок

  • 32 309
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 263
ganis, много се радвам , че се върна тук  Hug.....
 Всяко дете е индивид, всяко се бори , и това , което е постигнало е плод на собствен труд!

Ганис, и аз да кажа че липсваше  Peace и изобщо с Обсолете - давате много ценно инфо!

Колкото до другата част от цитата ей това не е зле всички да си го запишат с огромни букви някъде!

ВСЯКО ДЕТЕ Е ЛИЧНОСТ!
ВСЯКО ДЕТЕ Е ДОСТОЙНО ЗА УВАЖЕНИЕ!
ВСЯКО ДЕТЕ ПОЛАГА ТРУД И НЕЗАВИСИМО ОТ РЕЗУЛТАТА ТО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПООЩРЕНИЕ И ПОХВАЛА!
ВЯРВАЙТЕ В ДЕТЕТО СИ!
ХВАЛЕТЕ И ПОДКРЕПЯЙТЕ И ЩЕ ПОЖЪНЕТЕ УСПЕХ!


Недейте мери и съпоставя децата - всяко има своите силни и слаби страни - вие виждате постиженията на едни ( да речем на състезанията по математика - именно защото те са публично достояние и ве имената в челните 20-50 ги научи цяла България, както отбеляза Черната станция - нашия статистик  Wink - хвала на тези деца!). Но има и едно НО вие не знаете, че детето Х, което срамежливо подпира чертата ( и то не като моя любимец) ами си подпира съвсем дъното на таблицата - рисува фантастично, пее божествено, е републикански шампион по ...нещо си или просто е едно прекрасно дете!
Ако успеем ей това да го разберем  Peace ще е фантастично! и за нас и за тях.
Дайте им шанса да са себе си - дори да грешат, дайте им шанса да намерят пътя си, не ги задушавайте в сравнения и в безмилостни съпоставки с друг човек чиито недостатъци не познавате.

Само да ви напомня, че наближава момента да се пуска нова тема.
- Ако някой има претенции да я оформя - да каже ( принципно на мен не ми тежи, но да не реши някой, че прекалено държа да съм да фърст, дъ бест, дъ уърст)  Wink
- Има ли нещо, което искате да добавим към началния информационен пост - тук вече държа на ЛС - за да не пропусна нещо.
- Има ли някой идея или претенции за заглавието?

# 691
  • София
  • Мнения: 5 131
Искате ли, да  разведрим малко обстановката?
Ще докажа, че всеки триъгълник е равнобедрен само с помощта на 7-класни доказателства  Laughing

# 692
  • Мнения: 40 950
Laughing, много смешно, за по- малкото от 0 точки.
да си чувала за неравенства?
ако х<-3=>х<0, нали така?  bouquet

Не схващам какво искаш да ми кажеш???
Чувала съм за неравенства. Но не схващам защо даваш точно този пример. Ти каза, че било нормално децата да получат нула точки (за това съм ОК от логическа гледна точка) или по-малко. Ей това второто ме изуми. По-малко от нула точки???
Ми вместо да ми пишеш неравенства, просто ми кажи как едно дете може да получи по-малко от нула точки на олимпиада. Внимателно прегледах класирането и съм сигурна, че нямаше нито едно дете с "-1", "-2" и прочее точки.

П.П. Мислех, че написаното от теб е техническа грешка и не е нужно повече да го чоплим, но ти явно настояваш, че може деца да имат отрицателен брой точки.  

# 693
  • Мнения: 212
Ганис, радвам се да те видя отново в темата. Наистина ми липсваше присъствието ти, извинявам се ако звуча прекалено фамилиарно, но просто си ми много, много симпатична и ми е приятно, че си пак сред нас.
Е, не мога да публикувам бе...
Лени, бих добавила, че всеки човек е достоен ако не за уважение, то поне да бъдем добронамерени съм него, нали всички сме едни повече или по-малко пораснали деца.

Последна редакция: вт, 29 мар 2011, 22:56 от maybeP

# 694
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Относно представянията на 2кръг, моят син обикновено така се представя - на първи се е случавало и максимален брой точки да има ,а на втори 3-4т. Причината е винаги една и съща - той не се подготвя специално за тия олимпиади, и явно акълът му стига лесно за 1кръг, а за втори не. Mr. Green
 Ганис, ако го напишеш това ,ще с го копна Peace Laughing Че е голям мързел с доказателствата, все наум гледа да смята.

# 695
  • София
  • Мнения: 5 131
Задачката е абсурдна, защото не вски тритгтлник е равнобедрен, но доказателството е "желязно":0
само да направя чертежче Simple Smile

# 696
  • Мнения: 7 263
Искате ли, да  разведрим малко обстановката?
Ще докажа, че всеки триъгълник е равнобедрен само с помощта на 7-класни доказателства  Laughing


Ееееее давай деее!

# 697
  • София
  • Мнения: 5 131
Тръгваме от идеята за произволен неравнобедрен триъгълник АВС. Да построим ъглополовящата на ъгъл С и симетралата на АВ, които след като АВС не е равнобедрен, не са успоредни и ще се пресекат. Нека това е точка О.
а) Да разгледаме т.О като точка от ъглополовящата на ъгъл С. Тогава перпендикулярите към раменете му ще са равни. т.е. OP=OQ (1)=>еднаквост на OPC; ОQC (по катет и хипотенуза- КиХ)
=>PC=QC (1)
O е точка от симетралата на АВ=>АО=BO=>еднаквост на АОР; BOQ=>AP=BQ (2)
Oт (1) i (2) =>АC=BC=> всеки триъгълник е равнобедрен


https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Последна редакция: вт, 29 мар 2011, 23:18 от ganis

# 698
  • София
  • Мнения: 18 048
Ганис ме помоли  на лични да ви пусна снимката заради технически проблем. Peace

http://img38.imageshack.us/i/simbis.jpg/
Но като гледам същия проблем, описан от нея, имам и аз. Като снимка не излиза..Може би размерите са огромни. Но и като линк става.А сега отивам да  гледам и аз това  доказателство..

Последна редакция: вт, 29 мар 2011, 23:27 от already detective

# 699
  • Мнения: 939
Тръгваме от идеята за произволен неравнобедрен триъгълник АВС. Да построим ъглополовящата на ъгъл С и симетралата на АВ, които след като АВС не е равнобедрен, не са успоредни и ще се пресекат. Нека това е точка О.
а) Да разгледаме т.О като точка от ъглополовящата на ъгъл С. Тогава перпендикулярите към раменете му ще са равни. т.е. OP=OQ (1)=>еднаквост на OPC; ОQC (по катет и хипотенуза- КиХ)
=>PC=QC (1)
O е точка от симетралата на АВ=>АО=BO=>еднаквост на АОР; BOQ=>AP=BQ (2)
Oт (1) i (2) =>АC=BC=> всеки триъгълник е равнобедрен


https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Ganis, парадоксът на Rouse Ball май е за темата "Математически турнири" Simple Smile

За горките седмокласници-нематематици задачата ще прилича на китайски папирус.

# 700
  • Мнения: 212
Е, Ганис, то вярно, че има две равни страни, но не и ъгъл между тях- помня нещичко и аз.  LaughingИли нещо бъркам? newsm78

# 701
  • Мнения: 7 263
Разбихте ме!  Twisted Evil

# 702
  • София
  • Мнения: 1 861
Да, бе, да! Ама пък моят тъпоъгълен триъгълник хич не се получи равнобедрен, щото Q се съдържа в СВ, ама СА е по къса от СР! (Ей, как го обясних!) Joy Joy Joy

# 703
  • Мнения: 939
Да, бе, да! Ама пък моят тъпоъгълен триъгълник хич не се получи равнобедрен, щото Q се съдържа в СВ, ама СА е по къса от СР! (Ей, как го обясних!) Joy Joy Joy

И...иии имаме победител!

(Поне според мен, Ganis има последната дума)

# 704
  • Мнения: 212
Имах предвид АОР и ВОQ- имат по две равни страни, но няма как да докажем, че ъгълът между страните е равен. Не е ли така?

Общи условия

Активация на акаунт