ПЪРВИ КЛАС - Епизод 21

  • 30 850
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 249
Ха, здравейте! И моята госпожица беше болна, но вече е на училище, въпреки че още малко кашля. Общо взето при нея по-леко минават нещата-като беше малка беше някакъв ужас. Въпреки отчаяните ми опити да предпазя малкия и той се зарази от каката.Сещате се, че при него е друго положението-голям рев, все ми е на ръцете, друг не признава..то и без това сами се гледаме. Баща им се прибира вечер.Нямам сили вече. Confused Между другото при нас сега има повече болни деца отколкото, когато ги пуснаха в грипна ваканция.
При нас въобще не се говори за зелено училище. Ще ходят на екскурзия, но като се стопли времето.
Глина съм виждала в Кауфланд, но нямам спомен за цената. newsm78
Като говорихте за шапки да ви  кажа и аз-миналата седмица ходиха целия клас на театър. В края на деня Вяра ми се обажда почти плачейки, че си е изгубила шапката в театъра. Отидохме до там да проверим дали са я намерили-търсиха я чистачките между редовете...няма. Прибираме се у дома и госпожицата като си съблече якето, шапката падна от него-през цялото време е била на гърба и hahaha Големи усилия положих да не прихна от смях, че много се сърди в такива моменти Crazy Госпожата се обади да ми съобщи, че е казала в театъра да търсят прословутата шапка и аз трябваше да обяснявам, че сме я намерили Embarassed
Взели са буква юЮ и днес на диктовката вкъщи се нагледах на думи като лубов, плус, полус. Трябва да пише повече, но нещо не и се иска-само домашното и това е. Трябва да настоявам, да казвам по няколко пъти иначе се прави, че не чува.
Вчера донесе поредната 6-ца по писане от преди да се разболее.
За поправянето на сбъркани думи-слагат грешното в скоби и пишат отново.
Предпочита да чете нещо пред писането-явно и е по-лесно.
Хексалина е права -да внимаваме какво купуваме. Не ми стана приятно като прочетох в една приказка на братя Грим от поредицата на в-к 24 часа, как момичето си отрязало пръста, за да отключи с него  някаква ключалка. Имаше и още нещо, което сега не мога да си спомня newsm78
Хайде стига съм писала, че стана много дълго Embarassed
Лек ден!

# 61
  • Мнения: 4 116
Хекси, я разкажи за Великаха Ох и трите сестри  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 229
Благодаря ви момичета за отговорите   bouquet. Добре, че не се подведох по тази фондация "Стела Богомилова" - 100 % щеше да е с дислексия  Mr. Green и пак щях в разни филми да се вкарам  ooooh!. А иначе не съм се отказала на консултация да го водя, но ще е сигурно след около 10 дни и ще е някъде другаде, всъщност вече съм си избрала къде. При проф. Матанова искам да се запиша, но все не се свързвам по телефона.....

# 63
  • Мнения: 390
galani браво на твоята ученичка за шестицата и бързо оздравяване Peace

И ние сме на буква юЮ , даже скоро писахме изречения , в които да има думи с малка буква ю.
Е, доста се поизмъчих да измисля, първото ,което се сетих беше ютия, но пък малката ми казва -Мамо, още не сме взели буквата Я. Не можеше да се ползват и имена с Ю, защото не бяха взели главната буква ooooh!
Нас пък повечето писането ни влече, часовете по писане са и` любими.
Докато четенето хич не го обича. Поне така казва за часовете.
Макар да чете без проблем, станахме и редовни читатели в училищната библиотека.
Но казва ,че и` било скучно в тези часове Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 1 693
Хекси, я разкажи за Великаха Ох и трите сестри  Mr. Green

Който ще обядва да не чете:

- Седни да ядем, че съм гладен като звяр.....
А девойката седяла примряла от глад защото видяла, че месото било парче от ръката на стара жена. Сребърен пръстен блещукал на големия среден пръст......

....Седнали на софрата, великанът дал на гостенката си едно ухо със златна обица.......

 Sick  #Crazy
Ако искаш цялата ще ти я пусна. Сканирана.  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 14 133
galani, браво на момичето.  Hug
Хексилина, в потрес съм от текста на приказката.  #Crazy

# 66
  • софия
  • Мнения: 2 543
         Мами, трябва да намеря до утре червена и бяла прежда за мартенички по ДБТ. В потрес съм , защото имам много служебна работа и не мога да изляза по магазините. Ще разглобя една огромна от миналата година и ще я пратя с две снопчета прежда. Габи приказки чете от дъжд на вятър- набляга на енциклопедиите за животни, динозаври, космос. Тексчетата са много къси и не й писва.
         Преди време Ви писах , че едно момченце го преместиха от нашия клас в съседния. Вече  ухапало новата учителка и я ритнало  ooooh!

# 67
  • Мнения: 2 474
Понеже очаквах,че тази или другата седмица ще правят мартеници в училище разпитвах Петьо и вчера благополучно получих отговор,че днес ще правят.Понеже правя мартеници вкъщи имам прежди и разни мъниста и го пратих с по-голямо количество,за да има и за дечицата,които нямат материали.Конкретно му казах да даде на едно момченце,защото от майката знам,че няма да носи материали.И игли искат,да знаете.Сигурно ще има дечица с повече материали и ще услужат на Габи.Госпожата по БиТ каза,че не държи всички да носят материали,но държи всички да имат ножици,защото имало деца без такива,а винаги ги използвали.
Хриси,втрещена съм от приказката.Аз винаги купувам книжки от книжарница след обстоен преглед.Веднъж купих набързо едни гатанки,които бяха далеч от смислени. ooooh!
galani,бързо оздравяване на госпожицата. Peace
Добре,ами ако детето изпише цялото изречение и установи,че е изпуснало буква или цяла дума как отразява поправката?Става си мазало и това е. ooooh!

# 68
  • софия
  • Мнения: 2 543
При нас поправят с човка отгоре, но става мазало.

# 69
  • София
  • Мнения: 163
Здравейте,
и честита ни нова темичка  Simple Smile
Честито на всички бременни мамчета. Аз не мога да се престраша за 3-то, че все са ми в ума онези снимки на майки с близначки и за 3-то -> 6 броя  Shocked
И един пресен пример за пеенето под душа - като се заслушах снощи и щях да падна - Веси пееше химна  Joy
Гледам, че приказките коментирате. Аз отдавна съм се убедила, че те повечето приказки не са за деца. Още като дете си спомням колко се бях уплашила, като мама ми прочете "Тримата братя и златната ябълка" - там имаше един момент, в който при излизането от долната земя малкият брат трябваше да дава месо на едно животно (не помня какво беше) за да го изведе от там, но запасите от месо свършиха и той му даде месо от петите си. Големи кошмари имах после, та с моите съм много внимателна при избора на четива. Но пък има и една друга крайност, която също не мога да приема - попадала съм на адаптация на "Червената шапчица", където вълкът никой не изяжда, а само затваря бабата и внучката в килера  Thinking
Искам и нещо да 'сверя' със вас. Вкъщи все по-често започвам да чувам от 'лошите' думички. Не е за първи път, но досега им казвах какво значат и този период бързо отшумяваше. Сега е различно. Според мен е опит да се покажат по-големи. Знам, че не растат в саксия и че няма как да се избегнат някой неща, но не ми се слуша от сега "мамка му"  Sick
Как е при вас? Как реагирате на такива изблици?

# 70
  • Мнения: 1 507
Като се заговорихме за зловещи приказки и т.н., ви съветвам ако имате страхливи и прекалено емоционални деца, да не им пускате филма "Коралайн".
Ние, неподготвени, го изгледахме и Таня не иска да спи сама, да излиза в коридора, когато е тъмно и още сто неща в този дух. Ама то не бяха духове на деца, не бяха вещици, не бяха копчета вместо очи... Crossing Arms
И на всичкото отгоре хем се страхуваше, хем не ми разреши да го спра - интересен бил.


А помните ли филма "Невидимия"??? Това беше кошмарът на моето детство Sad Twisted Evil
Спомням си как се разхождаха шапка и очила, а пък под тях човек - не. И веднъж си отвори широко устата... Баба ми издири жена да ми лее куршум след този филм Mr. Green

# 71
  • Мнения: 249
Аааа, това с яденето на великана е върха Sick
petia_d75, с ю, като ли че ми е по-лесно да измисля напр. юг, юрта, а ако не е задължително да започват думите с ю може плюс, люк т.н. На мен ми беше по-трудно да измисля изречения с дзън, дзъркам, дзънкам. Crazy
И в нашето училище има библиотека, но още не е взимала книги оттам- у нас има още непрочетени.
Да кажа и аз за къпането-госпожицата я мързи да се къпе сама. Предпочита да си играе под душа, да си говори, да си пее и това е. Някой път ще и пусна водата и ще я оставя сама Twisted Evil
Дани_77, наистина е по-добре да направиш консултация с някой на когото можеш да вярваш Peace
При нас пък нищо не се чува за мартеници Crossing Arms
pipita, още не съм чувала такива думи-все още сме на "тъпия..." А как ли ще реагирам, ако чуя Thinking-сигурно ще се впусна да обяснявам, че говоренето по този начин е много грозно и не прави добро впечатление у другите, че е по-добре по друг начин да изрази недоволството си ...сигурно и друго ще измисля.Ще говоря, говоря...пък дано ме чуе някой Praynig

# 72
  • Русе
  • Мнения: 11 926
  Веднага изтеглих Коралайн. Светослав гледа от 3 годишен Власетлинът на пръстените всеки ден минимум.Никога не се е стряскал от чудовища в какъвто и вид да са.
  Обаче Пинокио не успях да му прочета. На една страница имаше поне три пъти думата ковчег и хвърлих книгата веднага.

  Днес много писане ни се събра. 4,5 листа, а има и още да пише. В диктовката фигурираше и "прекрасното" име Хрисула. По добре Хамурапи да бяха писали,че да му обясня,че индийците имат такова име и да разбере.

# 73
  • Мнения: 2 125
Като се заговорихме за зловещи приказки и т.н., ви съветвам ако имате страхливи и прекалено емоционални деца, да не им пускате филма "Коралайн".
Ние, неподготвени, го изгледахме и Таня не иска да спи сама, да излиза в коридора, когато е тъмно и още сто неща в този дух. Ама то не бяха духове на деца, не бяха вещици, не бяха копчета вместо очи... Crossing Arms
И на всичкото отгоре хем се страхуваше, хем не ми разреши да го спра - интересен бил.


Моят хубостник е и страхлив и емоционален, но вече гледа "Коралайн" + последния филм за Фреди Крюгер без да му мигне окото  Shocked Иска всякакви ужасии, но аз  Naughty

# 74
  • Мнения: 390
Лято ние не сме гледали такива филми, но дъщерята има същите проблеми- не иска да спи сама, не иска да мине по коридора ,ако не е светната лампата, сама не ходи и до тоалетната, ако е тъмно ooooh!
Откъде тоя страх у това дете newsm78
Страшни филми не гледа, любими са и ` всички серии на Сам в къщи. Скоро ги повтаряха по БТв Комеди, голям смях падна.
А на мен вече така са ми омръзнали / защото и телевизия не иска да гледа сама, аз трябва да съм при нея Sick/

Общи условия

Активация на акаунт