Ваксина Ротарикс – съвети от специалист

  • 36 950
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6
Цяла армия мечета - най-добре Joy

Безплатни ваксини няма между другото - дори и т.н. "безплатни" се плащат от данъците на всеки един от нас тук. За това и са задължителни.. Милиони левове за нещо, което не само е безполезно, но и в много случаи крайно вредно.. Да си спомним безславния завършек на управлението на по-предишния здравен министър.. А, д-р Марио нещо много странно спря да отговаря..

# 61
  • Мнения: 462
Ми, на човека му писна ... Simple Smile  Peace

# 62
  • Мнения: 4 753
Ми, на човека му писна ... Simple Smile  Peace

От какво точно му писна...  Rolling Eyes  Зададохме няколко въпроса, за да се уверим, че ваксината наистина е нужна, ефективна и безопасна... Отговори не получихме... Единствените консултации тук са най-обикновено обяснение за кой ли път, че ваксината се поставя само до 6-месечна възраст и че няма проблем да се постави с другите ваксини... Такива консултации и аз мога да давам, макар и да не съм специалист...  Peace

# 63
  • Мнения: 462
stelt77, аз не бих имала против да ми дадеш подобна консултация.  Mr. Green Точно от теб би ми била доста полезна ... Просто разводняваме темата ... вие не искате да прочетете отговорите на въпросите си, а искате да спорите безсмислено, докато не докажете правотата си ... аз също не бих отговаряла, честно казано ...  Peace Понеже какъвто и отговор да получите, ще продължавате да питате, спорите, оспорвате, а не това е целта на темата.

По принцип, за да я има една ваксина, тя първо получава редица одобрения на световно и европейско ниво (вие офиц. институции не признавате). След това, за да получи одобрение в България, минава през Изпълнителна агенция за лекарствата. И тях смятате за мафия ... т.е., какъвто и отговор да ви се даде, той ще бъде "оборен" или с някой от тези доводи, или с публикации от "naturalnews.com", или ще продължите с въпроси от източници, поставени извън контекста ...  Peace

# 64
  • Мнения: 4 753
Искаш да кажеш, че подобни въпроси не са полезни? По-полезно е да влезе специалистът и да каже, че ваксината предпазва от 3 до 5 години и никой да не го попита на какво се базира тази информация? Съветите от д-р Марио според теб полезни ли са, ако това ти е единственият източник на информация? Аз мога да твърдя, че ваксината пази 10 години - никой ли няма да ме попита защо? Ами ако пази 2 месеца - ще дадете ли пак 240 лв. за нещо, което ще ви пази евентуално 2 месеца? За мен е важно, защо се смята, че тази ваксина пази 3-5 години... Важно е да разбера, колко имунизирани са дали отговор с антитела и всъщност какви изследвания са им правени през следващите 5 години, за да е ясно, че точно ваксината ги е предпазила... Видя се, че няма установена връзка между създадените антитела след ваксинация и предпазването - тогава на базата на какво се преценява, че една ваксина пази от заболяване??

# 65
  • Мнения: 526
Д-р. Марио няма как да отгоори на зададените му от Стелт въпроси, защото не знае. И не само, но ако хвърлим бегъл поглед в/у сайта му,който така любезно ни предоставя ще намерим информация противоречаща на препоръките на СЗО. Като например, че:

- на бебето се дава вода (противно на "някой западни тенденции")
- ТРЯБВА да с кърми на 3 часа, защото "безразборното" кърмене намалявало лактацията (?!)
- грешно било, ако бебето се събуди преди да са минали 3 часа да се слага на гърда, трябвало вода да се дава...
- ако майката се съмнява дали и стига кърмата да се изцеди на ръка или с помпичка (всеки консултант по кърмене ще ви каже, че това изобщо не е показател, защото бебето е най-добрата "помпа" и при сукането се задейства рефлекса на потичане на кърмата, а на ръка или с помпа може и една капка да не можете да изцедите)

Това го мернах в само една от неговите страници за отглеждане на бебето. Другите така и не съм ги чела, но това ми е достатъчно за да разбера, че Д.р Марио, определено не чете актуална информация от "западния свят", и е абсурд да се мисли, че може да даде обективна информация относно ваксините.

Много моля Д-р. Марио да не се обижда, в никакъв случай не целя това, има много педиатри като него, които не желаят да приемат нещо по-различно от това, което са учили и практикували толкова години, и разбира се го отричат.

Относно това откъде черпим информация и колко опасен може да е Гугъл, както твърди Д.р Марио в сайта си, ще споделя, че още навремето преди 9г, когато голямата ми дъщеря беше бебе в интернет намирах много информация, че бебетата трябва да са изключително кърмени до 6м, и да не се дава вода. Тогава всички педиатри инструктираха майките да гледат бебетата си по схемата, която в момента вече е "стара и неактуална". Да, но "новите" препоръки дойдоха в БГ едва сега.  

# 66
  • Мнения: 526
По принцип, за да я има една ваксина, тя първо получава редица одобрения на световно и европейско ниво (вие офиц. институции не признавате). След това, за да получи одобрение в България, минава през Изпълнителна агенция за лекарствата. И тях смятате за мафия ... т.е., какъвто и отговор да ви се даде, той ще бъде "оборен" или с някой от тези доводи, или с публикации от "naturalnews.com", или ще продължите с въпроси от източници, поставени извън контекста ...  Peace


Да ама същите тези одобрени ваксини, после биват спирани и изтегляни от пазара, щото се оказват опасни. Защо ли е така? Ами защото на никой не му се губи време да тества една ваксина достатъчно дълго време, нали трябва да се печели. Опитни мишки стават децата, на които се инжектира въпросната ваксина.

Но права си... раводняваме темата!  Blush



# 67
  • София
  • Мнения: 291
Stelt77, ама не ползвай Ротарикс бе, жена! Някой да ти е сложил нож на врата!?!  Laughing


От девет извора вода донесохте ... Хайде стига!!!  ooooh!

# 68
  • Мнения: 1 889
На мен пък тази тема и коментарите на Стелт и Nlight ми бяха изключително полезни, информативни и много  добре обосновани  Hug Определено ми помогнаха да реша дали да сложим ваксината на детето или не.

# 69
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
На мен пък тази тема и коментарите на Стелт и Nlight ми бяха изключително полезни, информативни и много  добре обосновани  Hug Определено ми помогнаха да реша дали да сложим ваксината на детето или не.


Подкрепям изцяло мнението  newsm10

# 70
  • Мнения: 462
Аз информативност и обоснованост не видях никъде, при цялото ми уважение към участниците в поредното меле на тема ВАКСИНИ.

Инвагинация след прием на Ротарикс, официално становище на ЕМЕА -
In the main study, in which over 31,500 babies received Rotarix and over 31,500 received placebo, nine babies developed intussusception following vaccination with Rotarix, compared with 16 who developed it after receiving placebo. This shows that there is no increased risk of intussusception with Rotarix.

На български, в ЕПАР-а - В основното проучване, в което над 31 500 бебета получават Rotarix и над31 500 – плацебо, девет бебета развиват инвагинация след ваксиниране с Rotarix в сравнение с 16 случая на инвагинация след получаване на плацебо Това показва, че при Rotarix няма повишен риск от инвагинация. Най-честите нежелани реакции при Rotarix (наблюдавани при повече от 1 на 10 пациенти) са раздразнителност и загуба на апетит.

По становището на ФДА от март 2010,
http://www.fda.gov/NewsEvents/PublicHealthFocus/ucm205585.htm ето ви ъпдейта.
In March 2010, FDA became aware of the presence PCV1 in Rotarix and DNA from PCV1 and PCV2 in RotaTeq. These viruses are not known to cause any infection or illness in people. Based on a careful review of a variety of scientific information, FDA has determined it is appropriate for clinicians and public health professionals in the United States to use these vaccines. All available evidence supports the safety and effectiveness of Rotarix and RotaTeq, which have been extensively studied, both before and after approval.

Някакви други въпроси?
По третото, от септември не намерих никаква официална информация, освен в сайта на Меркола, както и в някакви антивакс местенца. Официален източник ще ми посочите ли, тъй като наистина не откривам (пък може проблемът да е в мен ... ) Но си мисля, че с официалната информация от сайта ан ЕМЕА, където е частта с инвагинацията, могат да се извадят съответните изводи.


Айде, нЕма нужда да се заблуждаваме ... Wink И нЕма нужда да се опитваме да злепоставяме лекари, щото не се кефим да четем официални становища.  Peace Вие сте малко като Яне, между другото ... нещо/ някой не ви кефи и от девет извора вода ще донесете, само и само да се опитате да го дискредитирате ... не ви прави чест, момичета. Просто не ви прави чест.

Последна редакция: ср, 02 мар 2011, 17:15 от Мишолина :)

# 71
  • Мнения: 4 753
Мишолина, аз, като всеки обикновен човек, задавам въпроси...  Peace  Информативни и обосновани отговори чакам от специалиста... С това, че той не иска да отговори, сам дискредитира себе си...  Peace 

Ти защитаваш по-добре ваксината от него, така че не виждам неговото място в темата...

# 72
  • Мнения: 462
Мне, пускам гугъл ...  Peace Освен аз да се напиша д-р Мишолина и да се цаня в бг-мама?  Thinking така и така вече сме си познати ...  Peace таман ще си спазим и културния тон на разговора ... лошото е, че започнахте тази тема таман като съм в отпуск, та няма да мога да отговарям като хората. Sad

И тук да кажа, Честита Баба Марта! Simple Smile Да сме живи и здрави, румени, засмени!!! Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 889
Аз не съм против ваксините. Детето ми е ваксинирано досега с всички задължителни по имунизационния календар на РБ. Двоумях се дали да сложим Ротарикс, но досега не прочетох едно мнение, което да ме убеди в ползите от тази ваксина! Точно обратното!  Thinking

# 74
  • Мнения: 4 753
Така и така си минаваме и без доктора, имам притеснения относно тази таблица - Table 1. Solicited Adverse Events Within 8 Days Following Doses 1 and 2 of ROTARIX or Placebo (Total Vaccinated Cohort)

от тук - http://www.fda.gov/downloads/BiologicsBloodVaccines/Vaccines/App … cts/UCM133539.pdf

Не мога да копирам самата таблица и е малко неудобно, но тя би трябвало да показва, че Ротарикс е безопасна ваксина, защото случаите на странични ефекти в групата с Ротарикс и в групата с плацебо са почти еднакви като процент... Сега, на мен ми възникват едни въпроси (за кой ли път):

1. Какъв им е проблемът на тия с плацебо, за да повръщат и да имат диария и прочее? Все пак говорим за деца, които едва ли разбират какво им се случва... Има и смъртни случаи в двете групи - ако едните се приема, че са починали от Ротарикс, то другите от какво!?

2. Защо децата и в двете групи повръщат и имат диария, ако на едните им е дадена ваксина, която би трябвало да пази точно от тези две неща - повръщане и диария? Да приемем, че децата с плацебото са се заразили с ротавируси и е нямало какво да ги пази, но тия с Ротарикса нали са защитени от самата ваксина? Съзнавам, че таблицата е дадена, за да докаже липсата на странични реакции, но всъщност не доказва ли липсата на ефекта, който реално търсим и й се приписва?

Ех, да беше сега д-р Марио тук, за да ми отговори...  Laughing  

Общи условия

Активация на акаунт