Отговори
# 660
  • Мнения: 2 677

Момичета, да ви питам ПАК - как изглеждат обривите от реакция към храната? Никой ли не знае???

Най-добре да ви види педи или кожен  Peace

# 661
  • Мнения: 2 922
По въпроса за био-то, произвеждано в БГ е хубаво човек първо да почете, да се запознае и после да се изказва. Не всички лъжат. Специално Gimel се изнася и продава в едни от най-реномираните търговски вериги в Англия (и не само). Нарочно се интересувахме за тях с приятелка наскоро, точно поради насмешливо отхвърляне на неин познат, че био зеленчук в България няма.
Не отричайте нещо с лека ръка, преди да сте проучили въпроса изцяло или пък базирано на един познат ми каза, че...

Цитат
When you choose bio products from a reputable company, there is no need to look for quality marks. The Bulgarian producer of organic vegetables Gimel is one of them. This brand boasts the most prestigious international quality certificates, such as Öko-Garantie, Global G.A.P, ISO 22000:2005 and IFOAM, and supplies a lot of well known chains of shops in Germany, the UK and Scandinavia. True to its motto, "BIOvegetables with clean BIOgraphy," Gimel grows tomatoes, salads and spinach...

Хип имат Organic продукти, които тук в БГ не съм виждала. Достатъчно е да погледнете какво се предлага в други страни и да си правите изводите сами:

http://www.hipp.co.uk/products/our-baby-foods

Такива пюрета у нас още не съм видяла

# 662
  • Пловдив
  • Мнения: 6 668
baby_doll, аз не твърдя, че тук не се произвеждат БИО продукти, твърдя, че няма гаранция, че ако си купуваш БИО продукт, то той действително е такъв Simple Smile Peace
Просто ни липсва контрола...

p.s. заглавие за новата тема, че аз съм изпаднала с творческа дупка Laughing

# 663
  • Мнения: 2 677
Зимата си заминава, Септемврийче на разходки се надява!  Laughing

sweet_maniche, много сладък Дидко с броколито Peace
И аз започвам да се подготвям вече за захранването - засега психически Simple Smile Някой захранвал ли е детенце с АД и имало ли е реакции?
А захранилите с оризова безмлечна каша - запекоха ли ви се децата и колко време я въвеждахте?

# 664
  • София
  • Мнения: 4 593
Здравейте и от нас Simple Smile

Бяхме за малко при баба и дядо.

Това за био-то и пюретата е много спорна тема.

Аз залагам на приготвените от мен, ама мога да взимам неща от баба от село. Не че има има гаранция какъв дъжд ги е валял в градината например, ама като видя пюре с препоръка за 4 месеца, а вътре има масло, захар, глутен (нали слагат някакво брашно за състяване) и някак ми става едно такова тъпо...
Та каквото мога да си намеря, ще го готвя, а каквото не успея - ще купувам пюре. Лошото е, че ще трябва да се звериш по етикетите. Аз държа подпрравките да са кът до годинката, след това - по малко.
Например риба - твърдо ще заложа на пюрета в началото.
И другото което ме кара да готвя е -  мисля че минаванто на по-груба храна ще е по-лесно, щото аз такава гладка консистенция не мога да докарам, а малчо ще е свикнал на моите манджи.

Мирка, и аз прескочих попарата от подобни съборажения Simple Smile Е пробвах 1-2 пъти, но не се одобри. И сега гордо мога да кажа, че детето си иска "закуска" - не яде всичко, избира, но елда, грис и амарант хапва, както и ядки-смес. Ако дам чисти овесени или ръжени, не ги иска, ама като са смес - нп.

ПС. Днес ще ходим на контролен преглед в Пирогов. Дано да няма проблеми. Детето си изглежда наред, ама цяла нощ се въртя и мисля как ще мине прегледа.

# 665
  • Мнения: 3 300
Hipp и в чужбина препоръчват най-много педиатрите. Нямам село и баби, при нас няма и пазари с баби. Вярвам, че продуктите за бебета все пак минават по-висок контрол.

Мирка, това, което правиш, така или иначе в моята книга е описано като подподящата гимнастика за тази възраст  Peace

# 666
  • Мнения: 2 222
Здравейте и от нас  Simple Smile

Гледам, притеснявате се за продуктите около захранването. Аз не особено. В смисъл - купени пюренца така или иначе не мисля да давам, а толкова малко яде от домашно приготвеното, че не вярвам нещо толкова да навреди. Едва ли ще имаме скоро заместване на 2 яденета, почти само на кърма е. А след годинката ще яде долу-горе каквото и ние, без подправки и сол, в смисъл супи и т.н. Месо и риба не бързам да давам, даже може и те да са след годинката. Ще мога да взимам домашно пиле, и май това ще ни е месото. Така или иначе не съм фен на хапването на месо ежедневно. Мъжът ми е вегетарианец и сериозно се замислям и аз да спра месото. По-скоро ми се иска да се науча да правя някакви домашни бисквити, за да му ги давам тях за закуска и т.н. Simple Smile Че хич не съм спец по печенето на такива.

# 667
  • Варна
  • Мнения: 2 137
Дана, аз съм правила по тази рецепта, като не слагах канела и кармфил, а моркова замених с ябълка.

# 668
  • Мнения: 287
Преди 15 мин. Ади падна от спалнята направо на паркета  newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45


Място не мога да си намеря   от тогава Sad

# 669
  • Мнения: 282
Добро утро.

4 дена ме няма и не мога да ви насмогна Simple Smile

Vany666 - спокойно, всички бебета падат. Добре ли е Ади? Ще плаче, плаче, пък ще се успокои. Според мен те плачат повече от уплаха, отколкото от болка. 

Аз да ви кажа, минахме на 4 часов режим на хранене. 6.00 - мляко. 9.00 - мляко. 11 - малко плодово пюре. 13.00 - зеленчуково, 17.00 - остатъка от плодовото с малко каша, или мляко след пюрето. 21.00 - мляко и Лека нощ Simple Smile. три дена успешно караме по тази схема.

Бях ви се оплакала, че детето не иска зеленчуци вече. Преди да дни му дадох зеленчуков микс на Сънвал. Ами всичко изяде.... На Хип се мръщи, но хапва. Бебевите не иска.... Явно си има предпочитания към по-скъпите пюрета Simple Smile).

Не се бях замислила за смяната на времето...Дано успея да изместя бързо храненията в същите часове по новото време, ама ще видим Simple Smile.

Цяла седмица пак го дават студ....Ужас. Добре, че онзи ден се разходихме до Сопот, карлово и Калофер, та малко се разнообразихме. Водихме бебо на музеи Simple Smile.

Хубав ден майчета, отивам да пия кафенце Simple Smile

# 670
  • Варна
  • Мнения: 2 137
Вани,   action032  action032, ще има още да пада, не се притеснявай.

# 671
  • Мнения: 2 222
Вани, наистина повечето бебета си падат в някакъв момент.  Peace Дано не си е ударил главичката. Големия ми син и аз на 5 месеца го оставих за секунди на леглото и направих 2 крачки да затворя прозореца и той тупна.  Confused И аз тогава страдах дни наред.

Оттогава просто гледам да не оставям бебе на място, от което може да падне. Ако го оставя на леглото е само за секунди и то заобиколен от възглавници отвсякъде. В дневната съм му постлала едно одеяло на земята, там му е и активната гимнастика, да си играе на воля. Търкаля се къде по одеялото, къде по паркета, но няма как да тупне поне. По-добре да оставим бебето на земята, отколкото на високо - това е  Simple Smile

# 672
  • Мнения: 282
Аа, забравих, абе нашето диване се изправя на крака. Само да се хване за някой или нещо (решетките на кошарата) и се надига. Не е ли малък за това??? Ще го водим на ортопед към края на месеца. Ама дотогава????

# 673
  • Мнения: 214
Преди 15 мин. Ади падна от спалнята направо на паркета  newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45 newsm45


Място не мога да си намеря   от тогава Sad

Вани споко.. Мити падна преди 4 дни на ламината, даже не се разплака а се хилеше
няма им нищо всяко дете пада поне веднъж я от спалня я от кошара.
тепърва ни предстоят такива неща... племенницата ми е на 1г еми вече си пукна главата преди това падна от леглото а сега редовно си разбива някъде устата  Mr. Green

# 674
  • Мнения: 2 222
aissa80, малък е, ама щом си го може  Grinning Нали има и бебчета, които прохождат на 9 - 10 месеца, сигурно ще сте от тях.

А Дани почна да седи по-стабилно, буквално за 1-2 дни се закрепи. Вчера седя на леглото до мен седнал около 5 минути, преди да се килне настрани. Научил се е и да се подпира с ръчичка. Допреди 3 дена издържаше само около минута някъде.

Общи условия

Активация на акаунт