Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 193
aissa80 ,и нашата госпожица прави опити да се изправи на крака щом някой я хване .Най-много се набира в количката ,а аз умирам от страх да не се метне от нея ,че е още със зимния кош и в него няма колани.

fata_morgana ,аз вече вкарах кашата в менюто й.До момента не се е запекла , та дори и обратното ,но това предполагам е от синята слива ,която яде  Mr. Green .

В тази връзка ,момичета които правите безмлечната каша с кърма ,какви са ви пропорциите?Аз нещо немога да ги докарам още.
baby_doll, аз не твърдя, че тук не се произвеждат БИО продукти, твърдя, че няма гаранция, че ако си купуваш БИО продукт, то той действително е такъв Simple Smile Peace
Просто ни липсва контрола...
И аз имама точно това в предвид  Peace .

П.П.Аз пък много се надявам на смяната на времето ,за да оправя режима на малката .

# 676
  • на североизток
  • Мнения: 460
Добро утро!
Ние вече сме по-добре със здравето  smile3520  fingerscrossed даже бати е на градина, че днес е тържеството за МАМА  Grinning Миличкия от няколко дена е толкова любвеобвилен, все идва при мен гушка ме и вика "Мамо, много те обичам!" Направо ми стапя сърцето, всичките безсънни нощи и грижи и нерви направо изчезват от съзнанието ми! Това е най-голямата награда, за трудността да бъдеш майка!
Бебка и тя вече е добре и е много весела и спокойна! Направо бях забравила какво е да ми се усмихва Confused И ние имахме проблеми с яденето на пюренцата покрай боледуването - не щеше да яде нищо от лъжичката, че нали давах лекарствата с нея, но вече се нормализирват нещата. Все още обаче не можем да изместим цяло хранене. Рекорда в грамаж ни е 80гр и то преди боледуването, а сега едвам 30-40гр. Но все някога ще стане, не бързам!

Сега и аз да се изкажа за Био храните. Това, което знам аз, че за да произвеждаш Био продукти има хиляди изисквания и всичко излиза много по-скъпо, така че за да сложи един производител такъв етикет със сигурност трябва да е спазил тези изисквания. Но доколко и как това се контролира също е под голямо съмнение! НО, дори и всичко да е спазено и проконтролирано, аз пак не вярвам, че е чисто и неопетнено Peace ЗАЩО? Защото непрекъснато ни тровят от въздуха! Може би някои от вас са чували за кемтрейлс или химическите следи в небето, оставяни от множеството самолети прелитащи над БГ( и не само, над всички страни, членки на НАТО) И всичко това е умишлено, с цел съсипване на нашето земеделие, напояване на почвите с тежки метали( алуминий, барий, стронций) и съответно в бъдеще ще може да се сее само ГМО. Не случайно в тайни лаборатории се отглеждат именно сортове, които издържат на високи стойности на тежки метали в почвата. Така, че не се учудвам защо доматите на свекърва ми от няколко години насам все нещо не стават, защо пчелите на мъжа ми все повече намаляват и измират! За съжаление и на домашното производство не може да се разчита! Така че, няма оттърване, милички! Колкото повече се правят разни еко-организации, че са загрижени за бъдещето на планетата и на човечеството, толкова повече отрови ни хвърлят от небето! Даже обяснението на тези химически следи е, че се прави за да се охлади планетата, за да се предпази от глобалното затопляне  Mr. Green Колко са нагли! Нали именно най-богатите хора в света имат интерес от глобално затопляне, което ще разтопи ледниците и те ще могат да използват нефта, който се крие под тях. Нали точно затова умишлено тровят планетата и хората, като всичко го замаскират като "грижа" за нас! Дори благодарение на тези хим. следи контролират и климата и дори бедствията( ураганите, земетресенията)Не слуяайно напоследък сме свидетели на все повече аномалии в климата- ту много топло за сезона, ту много студено, после пък дъждове и наводнения... Ние сме едни опитни зайчета!
Ето за който се интересува от повече инфо:


А ако искате и още само напишете кемтрейлс в Гугъл Wink

# 677
  • София
  • Мнения: 1 067
Добър ден!!!

Ние вчера водихме децата на кукери в едно село до Пазарджик, беше много забавно и ужасно шумно и съм много доволна от двете ми момичета, че не се уплашиха изобщо!


В тази връзка ,момичета които правите безмлечната каша с кърма ,какви са ви пропорциите?Аз нещо немога да ги докарам още.

Аз правя на око...гледам да е по-гъстичка в началото, че докато давам, тя се втечнява допълнително.

Аз пък както нямаше да бързам със захранването, набързо въведох и морковче, и ябълка... но за сега не искам да замествам кърмене. Моркова ми е купешки Бейбилав, а иначе мешам с домашна тиква, домашна ябълка. Скоро ще пробвам картоф.

Мирка, къде ви е парцела във Волуяк?  Оказа се че и ние имаме там 1 декар, да не се окажем съседи?  Joy
От известно време и ние се замисляме да го пооблагородим, защото е голям пущинак, само шипки и ябълки на самотек виреят там.

Нашите петна също изчезнаха, благодарение на Др. Тайс. Пу-пу, да не се връщат повече дано!

И да се оплача, след като бебка се е нахранила, нямам никаква кърма за изцеждане...
А ми се иска да си правя кашите само с кърма.

# 678
  • Мнения: 73
Добро утро!
Честити половин годинки на Деян, Виктория, Габриела и Калоян! Да са здрави, да радват мама и тати и да растат весело и безгрижно!!!
Моля ви, кажете ми какво да правя с моя калпазанин - уж ядеше зеленчуковите пюрета и откакто опита сладките плодови, вече не иска зеленчуци. Всеки обяд започва рев и тръшкане при това, като му давам пюрета, които обичаше досега. Давам плодовите преди обяд, май трябва след обяд да започна  Rolling Eyes
brawn, и аз на своя глава опитах така и на обяд не искаше да яде зеленчуковото. Сега си давам плодово на следобедното хранене, заедно с каша и няма проблем.  
vany666, когато захраних, за да заместим млякото Ники изяждаше количество АМ, което по принцип си яде (тогава на 4 месеца - 140, сега 190  Whistling), като това стана за една седмица.
А за въвеждането на различните зеленчуци...те повечето ги няма отделно, все са смесени. Напр. не съм виждала само карфиол или домати, нито капия, тиквичка или грах, за тези се сещам сега. Като дам пюре от морков, царевица и грах 2-3 дни считам граха за въведен. Не е имало проблем до сега, нядявам се и за напред да е така.
А за БИО-то аз съм малко скептична. Засега ще давам пюрета, а пролетта и лятото ще правя аз всичко, защото ще има от градините на бабите, няма да смилам напълно и така ще минем на по-твърдичко, като се надявам да има вече и зъбчета. В тази връзка Ники от 3 нощи се буди на половин час, ужассссс, събужда се с рев. Дали е от зъбки!? А нищо няма на венчето, нито е подуто, нито белее, нито пък е червено. Страшно много се лигави, хапе ми пръстите. То всичко това го прави от 3-я месец, но сега много се засилиха нещата. Днес трябваше да сме на консултация, но педиатърката се обади рано сутринта, че се налага да е извън града и отложихме за сряда. Тогава чак ще види дали ще имаме бисерче, та да се успокоя и аз.
Уффффф и коликите бяха адски, сега и зъбките май ще са проблемни. Милия, толкова да ми е послушен, а така да се мъчи, душичката ми!

Последна редакция: пн, 07 мар 2011, 10:57 от velizarka_8

# 679
  • Мнения: 2 274
Момичета, нямам време да чета назад, но имам спешен въпрос. Препоръчайте ми сайт за доставка на подаръци, моля ви! За 8 март мисля да пратя на майка ми кошница с бонбони + още нещо, но засега не ми харесват сайтовете, които намирам

# 680
  • Мнения: 73
Момичета, нямам време да чета назад, но имам спешен въпрос. Препоръчайте ми сайт за доставка на подаръци, моля ви! За 8 март мисля да пратя на майка ми кошница с бонбони + още нещо, но засега не ми харесват сайтовете, които намирам
http://www.podaraci.bg
http://www.iznenadai.com/
Аз бих харесала това  Blush , но е само за София и то най-малко един ден предварително се поръчва, т.е. днес.
http://www.magazinche.com/item.php?itemid=1725
Страхотен подарък си намислила!

Последна редакция: ср, 10 сеп 2014, 15:14 от Tatti

# 681
  • Мнения: 177
Здравейте!!!

Ние бяхме 4 дни на село,та сега със закъснение Честити месечинки на всички бебчовци!!!  bouquet

Някой ме беше питал за лампата,с която ще ме облъчват.Води се фототерапия и я правя в клиниката по кожни болести.Това са юв лъчи за заздравяване на кожата.За екзема било добре,но за ефекта ще кажа след процедурите.

За смяната не времето не мисля въобще,защото така или иначе ние лягаме късно,та малката и в 10 да заспива ми е все тая.Пък и лятото пак стоим до късно,излизаме постоянно,така,че ...

За въвеждането на нови зеленчуци-ами давах през три дни.Досега реакция не е правила.Иначе пюрета вземам на Хип,Бебевита и Гербер.А каши само на Хип досега.Сега като въведа глутена,ще вземам и на Нестле,защото са страхотни,с по 5 зърна,плодове и т.н.А защо ви е страх от глутена?Голямата като беше бебе,се въвеждаше 6 месец,Нищо страшно няма,по-спокойно,не се шашкайте.

Ивайла също не се запича от кашите.А защо давате безмлечни?С АМ са си много хубави.

# 682
  • Мнения: 3 292
velizarka, звучи като зъбче, не знам. Да го боли корем, да има газове? Наско се изнервя в такива случаи. Иначе по принцип едно зъбче може по-трудно да излезе, друго изобщо да не се усети. Не значи, че ще се мъчат с всички зъби.

Dana, малкият сам ли успява да се надигне и седне, без помощ?  Heart Eyes

# 683
  • Мнения: 2 222
brawn, а, не, с моя помощ сяда Peace Просто след това седи вече сам, без да се подпира с възглавнички. Доскоро се килваше настрани веднага  Wink

# 684
  • София
  • Мнения: 1 193
Момичета ,дайте един съвет.Йоана постоянно иска да седи ,а пък много се дразни като я подпирам с възглавници.В чудо се виждам ,ни така ,ни инак.

bubbast  ,аз давам безмлечна каша ,защото я правя с кърма.

# 685
  • Мнения: 52

Хип имат Organic продукти, които тук в БГ не съм виждала. Достатъчно е да погледнете какво се предлага в други страни и да си правите изводите сами:

http://www.hipp.co.uk/products/our-baby-foods

Такива пюрета у нас още не съм видяла

[/quote]

На тази страница пише, че става въпрос за нов етикет, а не нов органик продукт.В Германия са си същите етикети - http://www.hipp.de/index.php?id=384.

# 686
  • София
  • Мнения: 8
Ехо, привет и от мен! Честито на празнуващите бечовци и техните мами!

Аз малко по старите теми да се изкажа.
Fata, Александра е с АД. Захраних с картоф. Разреждам го с кърма или с АМ. Вече пет дни го давам. Много е безвкусен и не и допада особено, но не е направила алергична реакция. Има, обаче, много газове. Принципно, стомахчето и е по-чувствително. Тя имаше колики до като стана на 4 месеца. Имам и оризова безмлечна, но още не съм я давала. Преди слагах по 1 лъжица в млякото, за да и се сгъсти и да не повръща много. От утре ще давам моркови.

Giada, аз също н съм доволна от нещата, които купувам от Premaman. Или копчетата им се късат, или размерите им не отговаря, и бодитата и пижамите и дрехите, все нещо не им е както трябва, а цените им си ги бива. Специално бельо - бодита, пижами, чаршафи, одеялца, обиколник,купувам от Mother Care и съм много доволна. Вярно, скъпи са, но памука е страхотен и бебка ги носи много по-дълго. Имам бодита от 0 до 3, които още и стават, а от Premaman тези за 6 месеца вече са и малки  #Crazy.

Palmirka, и моята госпожица ми прави подобни номера. Просто приеми, че има такива дни - ту яде, ту не ще, ту хапва учудващо много, ту не иска изобщо да яде, ту суче, ту не суче...  #Crazy Аз не намирам конкретна причина, просто чакам да мине този период.

Бихте ли казали колко време след началото на захранването дадохте банан на бебето? С какво захранихте и колко вида храни въведохте преди да дадете банан? И нали говорим за чист, натурален банан?
 

Да ви кажа честно, аз до сега нито веднъж не съм разбрала бебка да е имала скок в растежа. Тя постоянно си мрънка и аз изобщо не мога да разбера кога е гладна и кога просто е недоволна.





 

# 687
  • Мнения: 3
Здравейте мацки,
Преборихме гадните бактерии, юпиии   bash box newsm68 newsm44
Урината ни е вече стерилна. Много се радвам, че стана и то само с промивки и най-важното без АБ!
За обрива на Ванко - еми почвам да го оприличавам на такъв от претопляне (въпреки, че кога да съм го претоплила?) Пъпчиците са много малки и са по челото, между веждите му и в самите вежди има. Така си стоят от 3-4-5 дни, вече не помня с точност.
Машонка, Гери кога ще се събирате(събираме)? Simple Smile
Нашия тати пак ще заминава в командировка и оставаме за седмица самички с Ванко. Е не съвсем самички. Ще имаме баба и леля една след друга ще дойдат да помагат. Simple Smile

# 688
  • Мнения: 287
Мами вие как процедирате ,когато бебко не иска конкретен вид пюре  newsm78
Днес определено не ми е ден  Tired
Опитвала съм досега да дам- картоф, морков, тиква и тиква с картоф. От всички видове Ади яде само тиква  Close Е, немога да го накарам от другите и една лъжичка да изяде  Crossing Arms
Какво още да пробвам, след като моркова и тиквата са най-харесвани, а той морков неиска?!

# 689
  • София
  • Мнения: 1 193
Здравейте мацки,
Преборихме гадните бактерии, юпиии   bash box newsm68 newsm44

Браво на вас newsm44 !

Машонка, Гери кога ще се събирате(събираме)? Simple Smile
Аз съм винаги на линия  Grinning !

brilliant ,аз дадох суров банан точно на 6 месеца ,един месец след началото на захранването.

Я да ви пита и друго ,малките издават ли звуци ,докато ги кърмите?

Общи условия

Активация на акаунт