Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 193
Мами вие как процедирате ,когато бебко не иска конкретен вид пюре  newsm78
Днес определено не ми е ден  Tired
Опитвала съм досега да дам- картоф, морков, тиква и тиква с картоф. От всички видове Ади яде само тиква  Close Е, немога да го накарам от другите и една лъжичка да изяде  Crossing Arms
Какво още да пробвам, след като моркова и тиквата са най-харесвани, а той морков неиска?!
Вани ,назад из темата доста сме коментирали подобни случаи.Аз лично настоявам ,докато не го прояде  Peace .

# 691
  • Мнения: 3
Я да ви пита и друго ,малките издават ли звуци ,докато ги кърмите?

При нас е като зверилник. Мучи, ръмжи и пъшка от кеф Wink

# 692
  • Мнения: 177
Деси,радвам се,че вече няма бактерии.Но внимавай,защото са много упорити.Даже ще те посъветвам да изследваш урина всеки месец,за да следиш нещата. Heart Eyes

Гери,Ивайла издава звуци,докато яде.Особено като е много гладна.А също и като заспива си пее.

Брилянт,аз дадох банан по-рано.Яде си го с кеф намачкан.Мисля след някой  и друг ден да дам ябълка.Малко ме е страх,защото нали ги обработват за трайност,но като я обеля по-дълбоко,се надявам да няма проблем.

Днес купих зайче,та утре ще пробваме дали ще яде.Ако го яде с кеф,може да пробвам и домашно,макар,че ме е страх малко...

И да питам Рали:дерматоложката ни ни каза да започвам вече да слагам фотозащитни кремове.Препоръча ми на Авен кидс,само,че те са под формата на спрей.Какво ще кажеш за А-дерма?

# 693
  • Мнения: 184
Момичета, захранихме се днес! Party
3 лъжички картофче+кърма. Утре 5-6. Беше любопитен, изяде си го, само се притеснявам сега за запека Thinking Смятах второто въведено да е морков, но май ще е тиква, че да го разхлаби малко.
Звуци докато се кърми издава само понякога. Чува се едно доволно мъркане. А когато се засити отваря уста, започва да вика и си тръска главата наляво-надясно още с цицата в устата!! Мисля че му харесват звуците, които излизат ooooh! Абе бебешка му работа Rolling Eyes

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 6 641
Цял ден се каня да почепрпя за повонгодишния ми вече мъж и все забравям...


Да са живи и здрави и останалите празнуващи!

# 695
  • Мнения: 73
Мами вие как процедирате ,когато бебко не иска конкретен вид пюре  newsm78
vany666, Ники по същия начин не искаше друго освен тиква и морков. Но слагах по малко в пюрето с морков друго пюре - морков с картоф, на следващия ден повече от моркова с картофа, по-малко от пюрето само с морков, на третия още повече и на четвъртия само пюре от морков с картоф (ами то толкова да е безвкусен този картоф, как да го ядат???) . После смесих с тиквата - 3-те заленчука. И вече така си ги въвеждах смесени с нещо друго. Първоначално гледах каквото и да дам, винаги да има тиква или морков, ако нямаше добавях отделно само тиква и така ядеше. Сега хапва всичко. Така прояде и тиквичка с картоф, пащърнак - иначе поотделно не ги ядеше, но като сложех тиква или морков и ги хапва.
Нищо насила не въм давала, не съм настоявала, винаги има начин, само трябва да се опитва. Дали ще е с почивка и след седмица пак да се предложи, дали ще е така както аз правя или пък друг метод, важното е да няма негативни емоции.  Ако много се настоява може и да откаже всичко с лъжица, като я свързва с нещо лошо. Аз имам такъв спомен от детската градина с кисел, който насила ,"другарката" тогава, ме накара да изям и който после повърнах и от тогава не мога да ям нишесте, желе и подобни.

# 696
  • у нас
  • Мнения: 1 870
И да питам Рали:дерматоложката ни ни каза да започвам вече да слагам фотозащитни кремове.Препоръча ми на Авен кидс,само,че те са под формата на спрей.Какво ще кажеш за А-дерма?

и двата са ок, но авен ти идва по изгоден цена- количество и е под формата на спрей за по лесно нанасяне. А-дерма е крем, по гъст, остава като филм бяло върху кожата.... което и да избереш защитата ще е перфектна Peace

от този сайт http://www.pharmashopdiscount.com/20095-avene-spray-enfant-spf-50-200ml.html ти идва на супер цена (то всичко от сайта е така де Crazy ) но доставката е малко скъпа -16евро..... но ако се направи кооперация идва много изгоден. Тук има всичката козметика която продават в аптеките. Има тема в на пазар. Ако имате интерес следете там Peace

# 697
  • Мнения: 214
vany666  не насилвай Ади да яде ако не иска или не харесва нещо така става по-зле...
смени и му давай друг зеленчук ама в комбинация примерно броколи с ориз или пащърнак с картофи,
даже може и да дадеш градински зеленчуци ако имаш въведени вече картофа моркова
на Димитър не му харесаха тиквичките карфиола и отчасти спанака нямам намерение да го мъча нито да го насилвам да ги яде.
въртя му градиснките зеленчуци, различни зеленчуци броколи с ориз  картоф и морков, нежни зеленчуци с ориз, и още няколко неща
сега му купих за проба царевица с тиквички на бебевита  да видим какво ще стане в сряда ще му го дам

 Hug Hug Hug

# 698
  • Мнения: 184
Велизарка, ти замести ли вече цяло хранене или му даваш и млекце? Аз не смятам да замествам кърменето поне до 10-11 месец и се чудя колко максимум пюре да му дам, за да не откаже да суче newsm78. Аз се чудя дали да не въведа всеки зеленчук като добавка на предния като теб или да му ги давам един по един... Като цяло захранването ми е тъмна Индия Blush Лесно си е кърменето - вадиш цицата и толкоз.. А иначе и на мен "другарката" в детската ме дари с ярки спомени за доматена супа Sick

# 699
  • Мнения: 77
здравейте ,момичета по колко пъти в седмицата се дава жълтък .Нашата ДП  каза да слагам по четвърт жълтък в зел.пюре.Някой от вас дали дава вече жълтък

# 700
  • Мнения: 33
Добра вечер,
Мъжете ми са нахранени и приспани и мога да си отдъхна.

Аз жълтък не съм давала, но пък давам смесени пюрета - месо и зеленчуци. Всякакви видове месо, но винаги гледам пюрето да е със зеленчуци - не чисто месо и да не е за над 6 месеца,въпреки че имаме 6 вече. Бях много учудена в магазина имаше чисти месни пюрета на Хип, на които пишеше 4-ти месец  Shocked А за жълтъка ще питам доктора, като отида на консултация. А пък вече давам и каша вечер  Sunglasses Оризова с банан на Милупа. Толкова вкусно мирише,че ми идва аз да я изям.

# 701
  • Мнения: 104
Момичета вижте има интересни идеи за забавления и игри, макар че са предимно за по големи дечица:
http://www.mamazavinagi.com/t1133-topic

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 6 641
Честит празник мили дами!!!

# 703
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260

# 704
  • Мнения: 95
Честит празник момичета!

Емили, днес се сетих за вас. Как сте, как мина прегледа?

Общи условия

Активация на акаунт