Отговори
# 630
  • Мнения: 3 300
vany, със следващия зеленчук пак започваш с няколко лъжички. Ако се хареса, може и малко по-смело. Дохранваш го с вече въведения зеленчук до пълната доза, която сте достигнали вече.

# 631
  • Мнения: 10
Момичета, здравейте!

Гледам, че доста поводи за празнуване сте имали.... Честито и бъдете здрави, както и дечицата ви и от много любов и щастие да сте обградени!   bouquet

Та-таам - Симон е захранен за сефте от вчера с пюре от тиква на Хип (хора, толкова хубаво пюре е, не знам на какви партиди сте попадали, на наистина мирише хубаво и е вкусно) . Чак сега разбрах, като казвахте някои от вас как премлясквали бебета ви докато ви гледали как ядете. Толкова ми беше чудно това, но преди една седмица го видях с очите си. Отделно, че като му давах витамин Д в лъжичка с малко вода, направо се нахвърляше на лъжицата и всичко гълташе, преди все плюеше по малко. Та детето наистина си показа, че е готово и не изчаках още 12 дни, ама голямо чудо, все едно за 12 дни нещо кой знае какво ще стане.

Та много добре го прие. Хапна 4 лъжички пълни, разбира се, аз на малки порции му дадох, и днес даже като го видя и почна много да подскача, да се мята и крещи от радост. Увеличи ги лъжичките на 6... но остатъка ще го изям аз, че пише, че след отварянето му да консумира в рамките на следващия ден, а на Гербер пише 48 часа ... странно ми стана.

За запичането, от вчера си ака една идея по-гъсто от нормалното и то вече 4 пъти, като пюрето му е консистенцията. И ми олекна  Blush


да питам и аз за въвеждането на нов зеленчук - не може ли да купя смесено пюре от това което е ял досега с друг заленчук или плод?????? Взела съм и ранни моркови и морков с ябълка, дали да го дам с ябълката след като вече е захранен само с морков??? или отделно  newsm78 и още едно лееееко тъпо въпросче : Ябълката как действа на стомаха?? За моркова знам ..

# 632
  • Мнения: 95
talktoher , честито ви захранване!  Mr. Green
Явно наистина може да са били кофти партиди на Хип пюретата, но много гадно вонеше въпросната тиква. За въвеждането на следващ зеленчук, добре е да го направиш след като няколко дни си давала от първия, а след това може да прибавяш към моркова по няколко лъжички от новия и всеки следващ ден да увеличаваш количеството. Ябълката действа запичащо, както и моркова. Peace

# 633
  • Варна
  • Мнения: 2 139
Здравейте, момичета, как изкарахте празниците?

vany, със следващия зеленчук пак започваш с няколко лъжички. Ако се хареса, може и малко по-смело. Дохранваш го с вече въведения зеленчук до пълната доза, която сте достигнали вече.
Точно така   Peace.
 Дана, днес се сетих за Компреси с извара
Тънка памучна кърпа (например пелена) се разстила върху хавлиена кърпа и половината се сгъва така, че да обхване гръдния кош на детето, другата половина остава свободна. Намажете първата половина с пласт извара с дебелина около 1 см. Изварата трябва да е със стайна температура. Големината на пласта трябва да отговаря на гърдичките на детето. Завийте изварата с втората половина на кърпата и увийте гърдите на детето така, че изварата да е върху гръдния кош. Компреса се оставя да действа 20-30 минути и се отстранява. Веднага след това детето трябва да се облече топло и да се завие. При силна и упорита кашлица компреса се повтаря 2-3 пъти дневно, като изварата се слага на гръбчето или на гърдичките.
Препоръчва се при бронхити и пневмонии.

# 634
  • Мнения: 2 222
nat003, Дани е вече добре, пу-пу Simple Smile Кашля, разбира се, но по-нарядко и по малко. Нищо общо с предишните ужасии.  Crazy Радвам се, че и Катрин вече е добре  Peace

antonia, мерси за рецептата! Ще я имам предвид за в бъдеще  Simple Smile

Аз спрях всякакво захранване, докато беше болен Дани. Той и не искаше да яде картофките, единия ден само хапна 2 лъжички и то с крайно нежелание. От утре почваме пак  нови сили. Добре, че имам кърма, иначе не знам. Предполагам понеже му давах с лъжичка лекарствата - АБ, Вентолин, Мукосолван  Sick И на детето му се отщя да яде от лъжица.

# 635
  • Мнения: 214
talktoher

аз като започнах захранването след въведен един зеленчук примерно морков
дадох направо комбинация картоф и морков и така счетох че съм въвела и картофа
след това дадох тиква и картоф и така въведох тиквата и така и така лека полека всичко изредих
не съм давала нещата поотделно

ние вече папкаме пилешко, пуешко и от седмица насам сме на свинско и определено месните много ги харесва
редувам ден месно ден зеленчуково като яде по 190 грама наобед и това му стига за 4ч и половина
после следобед редувам каша с плодово пюре пак на 190 грама като когато яде плодово пюре давам и малко мляко че да има по-голяма хранителна стойност
допреди месец него правих и давахх без мялко  само плодово пюре ама Мити качи само 400грама и педи поиска да давам по-малко и мллекце Simple Smile
та след седмица да видим какви сме ги сътворили, смятам като навърши 7м и започне 8-мия да дам попара... малко ме е страх от този глутен ама май ще се престраша да го въвеждам вече
не знам само как е по-добре да го въведа дали директно с попарата от сухара или някаква каша да му купя с глутен  newsm78

приемам съвети всякакви, че скоро ще се наложи да действам  Hug Hug

# 636
  • София
  • Мнения: 1 193
Мъниче ,щом е харесал броколите ,ще хареса и моркова със сигурност  Peace ,Особенно домашните-стават чудни  Heart Eyes .
talktoher ,наистина тиквата е супер ,когато я давах и на мен ми течаха лигите  Grinning .Да споделя аз как въвеждам нов зеленчук:захраних с картоф ,след няколко дни добавих в него няколко лъжички морков ,после увеличих количеството 50:50 ,а после само морков.Третия зеленчук го прибавих към втория и така ,в момента купувам миксове и след като хапнем от един сид няколко дни ,считам определения нов зеленчук за въведен.Зеленчуци ,които не одобрява ,давам по-продължително време докато не свикне с тях  Peace .Да споселя също ,че до момента най-ми допадат пюретата на Хип и Гербер  Grinning .
Днес дадох заек ,картоф и копър-опоределено не се хареса-голямо плюене беше  Grinning .

Мацки ,днес е прошка ,ПРОЩАВАЙТЕ ,АКО ИМА НЕЩО  Mr. Green !

# 637
  • Мнения: 73
Здравейте и от мен!
Честити половин годинки на Зорница, Матея, Жана и Христомира!
По думите на нашата педиатърка, когато веднъж въведа зеленчуковото пюре не е нужно при следващия нов зеленчук, да се дават по 1-2 лъжички, а направо цялото нужно количество...
И нашата педиатърка това каза, така и направих. Някои зеленчуци ги въвеждах с вече познат, както е писала LITA. Сега давам големи смеси, както им вика мъжа ми - бъркочи. Смесвам пюрета с по няколко зеленчуци вътре, да се чувства изобилие Laughing Но като си хапва детето няма проблем какво ще му дам. Затова и по-слемо действам, позволява ми мъника Heart Eyes
А сега да ви споделя какво ме вълнува  Blush не ми се смейте  Praynig
Мисля си как ще оправим графика като сменят времето е края на месеца. Есента беше добре - напред, обаче сега ще връщаме... и от една седмица изместих часовете с половин напред, да може да се събужда в 6.30 и да заспива в 21. А как свикнах да хапва в 8 сутрин, сега ще е 7  Rolling Eyes
Час, час, все е от полза след това ставане вечер. Да ми имате проблемите, нали!  Joy

# 638
  • Мнения: 2 222
geryaleksandrova, да ти кажа честно заек, картоф и копър и аз не бих яла  Joy Но аз не обичам копър в каквото и да е ядене.

# 639
  • Мнения: 1
Здравейте,мами!Искам да ви предупредя за пюрето от шипка -подрискахме се и ни се изприщи дупето,просто е много рано за него.По-принцип плодовете с власинки дразнят стомахчето.    p.s.може ли пак да помоля за име и паролка на албумчето ни  Praynig

# 640
  • Мнения: 184
Велизарка, би ли ми казала откъде купуваш нещата на Карамел в Бургас?
Логично звучи това за смяната на времето, чудя се как ще реагира моя newsm78
Аз от утре смятам да захраня, че вече сме на 6 месеца. Вие как ще ме посъветвате: сутрин или на обяд да дам пюренце за първи път?

# 641
  • Пловдив
  • Мнения: 6 670
irena_ianakieva, за паролката пиши на Яничка. Решихме тя да я давава само.
Тъкмо качих снимки в албума Mr. Green

# 642
  • Мнения: 73
Велизарка, би ли ми казала откъде купуваш нещата на Карамел в Бургас?
bubolechence, в Кауфланд, срещу касите има едно магазинче. От там са повечето. И от други места съм вземала, обаче кой ти помни  newsm78  hahaha
А за захранването предиатърката ме посъветва да е на обедното хранене, за да е хапнало вече млекце, че нали щадим стомахчетата. В същото време да не е по-късно, защото ако има реакция да може да се реагира навреме.
Много ми харесва нашата педиатърка, сега се усещам, на всичко дава разяснение, дори без да съм я питала. Така на повечето въпроси, които сега си задавам, тя предварително ми е дала отговори.    smile3501
Утре сме на консултация, да видим как ще е с изследванията, къде ще ходим, какво ще правим...

# 643
  • Мнения: 3 300
velizarka, имате късмет с педиатърката, павечето май не обясняват много.

Моля ви, кажете ми какво да правя с моя калпазанин - уж ядеше зеленчуковите пюрета и откакто опита сладките плодови, вече не иска зеленчуци. Всеки обяд започва рев и тръшкане при това, като му давам пюрета, които обичаше досега. Давам плодовите преди обяд, май трябва след обяд да започна  Rolling Eyes

Правите ли още масажи и гимнастики?

# 644
  • Мнения: 287
velizarka_8 и мен педиатърката ме посъветва като захраня вече с един зеленчук при следващите да няма "проба", а направо да давам цялото количество, което му замества млякото. Аз обаче малко се страхувам по този начин и не знам.............
Обаче уж сега захранвам, а едно пюре на Hipp от 125мл. не ни стига да заместим ядене  Crazy
Кажете първоначално по колко изяждаха вашите деца ???

П.С. Освен на Хипп и Бебевита кои марки са уж "по-качествени"  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт