Фотография 59 тема

  • 28 776
  • 762
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 55
Благодаря за мнението, Мирка! Аз все си мислех, че щом е поправен от Канон, то значи е все едно като нов, защото се продава в неотворена кутия. Но пък щом веднъж нещо му е имало, може и другаде да избие, затова и аз не съм много сигурна какво да избера! Тези,които продават запазени фотоапарати обикновено ги пускат на търг и не мога да се вредя. Винаги ме избиват на края, ако сделката е изгодна (имат някакви специални програми търговците в ибей  #Cussing out).
Чакам още мнения!
Калина, моля те, сподели с какав фотоапарат и с какъв обектив си правила снимките от рождения ден  - страхотно ми изглеждат!

# 751
  • Мнения: 6 446
manim, със снайпер ли играеш или ръчно? Пробвай снайпер като сложиш максималната сума, която ще дадеш.

# 752
  • Мнения: 55
Пате, много ще съм ти благодарна, ако ми обясниш какво е снайпер, защото аз не купувам от ибей често и не знам какви са триковете. Но, за да не изместваме темата, пиши ми на лични. Благодаря!  Hug

# 753
  • Мнения: 2 109
маним, канон 5д  мк2, 135 2Л, и вътре може би някои са с 50 1,4, други също с 135.

диване, защо се опитваш да изравниш тена на децата, ако те на живо са с различен цвят на кожата?

# 754
  • Мнения: 1 224
Здравейте  wavey

Не съм ви забравила, чета ви редовно Simple Smile

Ето една снимка от днес. Нещо с тези цветове съм много скарана  ooooh!


DSC_0468_1 by Mishinatorka, on Flickr

# 755
  • Мнения: X
диване, защо се опитваш да изравниш тена на децата, ако те на живо са с различен цвят на кожата?


Ми де да знам... Щото така ми казахте във фликр. Grinning Ама съм на път да се откажа от това начинание, малко ми е мисията невъзможна. Grinning

# 756
  • Мнения: 2 109
диване, защо се опитваш да изравниш тена на децата, ако те на живо са с различен цвят на кожата?


Ми де да знам... Щото така ми казахте във фликр. Grinning Ама съм на път да се откажа от това начинание, малко ми е мисията невъзможна. Grinning


имаш две манекенки, едната светла и руса, другата с тъмна матова кожа.
какъв цвят кожа ще ги направиш? аз бих се обидила ако бях на мястото на която и да е, ако ме направиш руса (особено ако съм черна Simple Smile

не съм чела коментарите под снимките, не знам дали за тен или за осветеност или за фокус са говорили момичетата.
но ако е цвета на кожата, аз бих се придържала към истината (освен ако бебето не е синкаво жълто на 7 дни с жълтеница, преносено, недоносено и след 27 часово раждане)
бодитата ти са уникално. мисля, че е едно от малкото дрехи , които ми се иска да имам и да снимам. ако не мразех пазаруването, сигурно бих тръгнала да си търся и за мен.

# 757
  • София
  • Мнения: 4 033
Диване, целта не е да направиш двете бебета с еднакъв тен, а така,че и двете да имат хубав тен, макар и различен.Понеже едното явно е много беличко, а другото розовко, като оправяш кожата на едноото другото става сиво, и обратното.Друг вариант е да ги правиш ч/б.Ето ти пример за деца с различен хубав тен на кожата, http://www.flickr.com/photos/crickiephotos/4371158497/in/faves-snimkieli/

# 758
  • Мнения: 2 109
диване, замисли се на теб лично какво ти харесва, и после виж как да го постигнеш. за да не се ядосваш кой какво казал. щом ти е интересно да снимаш, значи имаш и вкус, и усет. гледай, сравнявай, и си вярвай.

# 759
  • Мнения: X
Амии, искам да ми станат хубавки... Grinning
Интересното в случая е, че точно русата е с по-тъмна кожа. Но това надали е от значение...
A докато се мъча с цветовете на кожите, в един момент зациклям, стигам до един момент, в който уж всичко е тип топ, а като се разсея и се занимая с нещо друго, пък погледна пак какво съм сътворила по-късно, се чудя къде ми е бил акъла, че така съм направила и как не съм видяла, че не е наред. Дали защото нямам тренинг не ги виждам от раз нещата. Все трябва да "отлежават" експериментите при мен

Ще ги помъча тия дни пак. Горе-долу сдобих представа какво искам да направя.

# 760
  • Мнения: 571
manim и моя е втора употреба но от Бг(имах възможност да го видя преди да го взема). От тук предпочитам refurbished заради гаранцията и опцията да го върнеш.  Peace
Грозно пате и аз любопитствам, какво е снайпер?

Диване и аз след "отлежаване" ги виждам по друг начин..
От мен едно заиграване с ФШ, тествах си обектива, мисля че нещо не му е наред с фокуса...
Този кадър е толкова преекспониран, че се виждаха само очите, не е нещо особено, но ми беше интересно до колко може да се изкара нещо от него...

lens test 002-edit by Valchica, on Flickr


lens test 002 by Valchica, on Flickr

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 00:59 от Edira

# 761
# 762
  • Мнения: 72
Еха колко бързо си имаме и нова тема

Общи условия

Активация на акаунт