Бели и червени, ще сме ЮЛЧЕТА засмени!

  • 26 302
  • 719
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 248
Епона, ти с коне ли се занимаваш? Състезаваш ли се? Тази кобила на снимките в албумчето твоя ли е? Просто ми стана интересно и за това питам  Heart Eyes Hug

Пете, да, с коне се занимавам. Кобилката е моя и ходим по състезания. Е, откакто забременях не съм яздила и страшно ми липсва, но сега бебо е най-важен!  Heart Eyes

Епона, да смених си ник-а Hug Всъщност винаги съм си била с този, просто бях го заменила с Butterfly Hug

Да, ти беше разказвала... и предупредила, че може да си го върнеш пак. Ама просто ми е много сладко и не се стъпях да го изкоментирам.  Hug

# 646
  • София
  • Мнения: 250
Миленка, нещо ми се губиш, мила  newsm78 Добре ли сте, всичко наред ли е  Hug Hug Hug

Пете, да, с коне се занимавам. Кобилката е моя и ходим по състезания. Е, откакто забременях не съм яздила и страшно ми липсва, но сега бебо е най-важен!  Heart Eyes
Много, ама много интересно занимание си имаш и много красиво  Heart Eyes Браво! По света е доста разпространен този спорт, но в България не чак толкова- или поне аз си мисля така  newsm78 В някоя конна база ли си отглеждаш красавицата или си имаш твое местенце  Heart Eyes Аз винаги съм искала да се опитам да яздя, но никога не ми се е отдавала такава възможност  Hug

# 647
  • Мнения: 3 248
Съвсем си права, в БГ си е трагедия положението за съжаление. По този случай бях и четири години в Щатите. В конна база, другото си е мечта.  Blush  Hug

# 648
  • Мнения: 22
Привет мамчета Simple Smile

Гледам се дискутират гърдите и кърменето . Аз от доста изстрадал опит мога да ви кажа да не се притеснявате , при всяка жена е различно.  При мене беше голяма трагедия първите два месеца , с гноен абцес , при това сам се спука ... болки до полуда... но попаднах на кадърен хирург и ме оправи за нула време . Кърмих си 8 месеца, докато Алекс се отби сам.  Но при другите мами около мене- поне 20-на са, нямаше ниакви приблеми  Naughty Така ,че не се притеснявайте , в повечето случаи няма нищо лошо да ви се случи и не си струва да се страхувате от едно от най-прекрасните неща на света Simple Smile

Искам да помоля и аз за парола на лични на снимка.бг Simple Smile))

# 649
  • София
  • Мнения: 250
...Така ,че не се притеснявайте , в повечето случаи няма нищо лошо да ви се случи и не си струва да се страхувате от едно от най-прекрасните неща на света Simple Smile

Абе то и аз не се страхувах първия път и всичко ми се виждаше много лесно, но сега някой като ми каже "кърмене" и изпадам в ужас  Confused
Моето мнение е, да се чете и да се информира човек, още преди да се е родило бебето, и да се подготви колкото може...Не казвам, че това би предотвратило някакви проблеми, но все пак е по добре да имаме на представа за какво иде реч...Не мисля, че трябва да се осланяме на общото мнение- "на всички мои приятелки, нищо им нямаше, и при мен всичко ще е наред"...
Има ги и двата случая- информирани майки, и после с проблеми...неинформирани - и без проблеми...
Аз лично мисля, че е по добре да знаем, кое и как и недай си боже ако се случат някакви неразположения първите месеци, да се знае как да се реагира   bouquet
Кърменето може и да се превърне в много неприятен спомен, както при мен за съжаление  Rolling Eyes
Съвета ми е, най малкото можете да гледате клипчета в нета, как се слага бебето на гърда- това, според мен, би помогнало много  Peace

Последна редакция: ср, 09 мар 2011, 23:58 от petya_

# 650
  • Мнения: 99
Здравейте момичета- кокичета   bouquet
Гледам обсъждате кърменето и кремчета. Аз от кремчето на Авент съм много доволна, то почва да се ползва през 8 или 9 месец за подготвяне на гърдите. Чак болки не съм имала, но докато влезем в нормален режим минаха поне 2-3 седмици. Важно е да се храни майката нормално и да не се отказва. Имам един куп познати, които веднага казаха "нямам кърма" и се отказаха. Аз се цедих в началото, после детето си регулира нещата, но в началото трябва да се помогне. Пих един гаден чай за кърмачки. ХИП чая не върши никаква работа, има един обикновен български, който е гаден колкото си щеш, но помага много. Пиеш го и усещаш как потича кърмата. И нашата педиатърка беше много добра и много ми е помогнала. Не се страхувайте да си дохранвате детето в началото с АМ, ако не стига кърмата, въпроса е да не мине само на АМ, че тогава ниава кърма няма да дойде. Така, това са моите съвети за нормално и дълго кърмене. Бъдете спокойни, няма място за кошмари и притеснение.
Нашата кака много й хареса на градина, още първия ден каза "Обичам училището". Много съм изненадана, но учителката е много добра и програмата също. Супер съм доволна.
Вчера имахме малък инцидент, но за щастие всичко е наред. Станахме много рано сутринта и към 2 не издържах и се опънах на дивана а на нея й пуснах филмче. Аз съм заспала, а тя да се покатери като котка на гърба на моя диван и ми се спусна отгоре. Слава богу се приземи на гърба ми,  а не на корема. Цяла вечер бях с болки в гърба. Уж знае че трябва да пази на мама корема, ама диване...

# 651
  • Мнения: 206


Добро утро, мамчета  Hug
Айде на закуска!

Днес съм в супер настроение за разлика от вчера newsm68 Това бременните сме луда работа  hahaha

Отивам да си избера заглавие, да прочета от вчера и да проверим дали сега като публикувам бебо ще е преминал в следващия месец... че днес ставаме на 22 г.с.

# 652
  • Мнения: 425
Добро утро, момичета Hug
Наталчето, ето ги и моите резултати от ФМ в 20 седмица :
Тегло-417 gr.  и ръст-26 sm.
BD-46, HC-170, AD-46, FAC-167, FI-34. Лекаря каза,че е едър мъж, а на мен още не ми личи  newsm78, къде се крие незнам  Laughing

Последна редакция: чт, 10 мар 2011, 15:45 от vily

# 653
  • Мнения: 277
Добро утро мамчета  Hug

Днес и аз като АДИ съм в добро настроение и се надявам такова да си остане.   bouquet  Времето в София е студено, но слънчево и това прави деня прекрасен. Надявам се скоро да мога даси посядвам с книжка на двора  Heart Eyes

Следобед съм на ЖК и после ще пиша за резултати.

Пуснах ви във Фейсбук линк към ЛаЛечеЛига ще има конференцияна26-27 март за Софиянки. Кърменето не е леснаработа, трябва много упоритост, много информираност,спокойствие, отдаденост и разбира се добри консултанти-лекари. При мен също е имало трудности, имало е моменти в които направо съмбила на ръба да се откажа, но сега несъжалявам за усилията си. за мен най-важните изводи са, че първите няколко седмици не трябва да се спазва режим, трябва да се поемат доста течности,  но не прекалено много защото това може  да доведе до свръх лактация и да втвърди гърдите и да запуши каналите. Признавам, че проблеми със това не съм имала. Зърната колкото и да се подготвят в началото ще са разранени и болезнени. Peace

Отивам да ви поизчета, че вчера цял ден скиторих и не съм имала време  bowuu

# 654
  • Мнения: 18
Добро утро и от мен  Hug
И аз съм в много ведро настроение днес, явно днес ще ни е хубав ден  Peace
Ади, мерси за прекрасната закуска!!! Как ми се дояде кроасанче  Blush Ще си набивам обаче от житото с овесени ядки, прясно мляко и стафиди  Laughing Вчера вечерта си направих доволно количество и днес само си стоплих с още малко млекце   chef
Честита пълна 22 седмица, Ади  bouquet И аз нямам търпение до нея  Blush
Изчетох всичките ви постове по въпроса за кърменето и ми бяха много полезни. Благодаря ви! Понеже аз за първи път ще се сблъскам с това и ми е притеснено, събирам мнения и съвети. Много ми се иска и аз да отида на някоя от лекциите и със сигурност ще го направя, но може би някъде април-май - дано и тогава да има. Че все още не се чувствам много готова за дълги разходки след залежаването зимата. Тази събота и неделя обаче с какво нетърпение я чакам - казват, че ще е към 15 градуса  Heart Eyes И аз като теб, Джен, много обичам да седя на двора с книжка в ръка, дано скоро и това да можем да правим  Hug
Много се радвам за хубавите прегледи на ФМ, момичета  Heart Eyes Все с хубави новини да се връщате от прегледи  Hug
Много цунки на всички   love001

# 655
  • Мнения: 207
annisoft много се радвам, че дъщеря ти е харесала детската градина. Simple Smile И да пази мам повече

addy_1 благодаря за закуската - как ми се дояде кроасн с масло...

Джен багодаря за инфото - сига да няма епидемии и сме там. Simple Smile

Момичета за се изнасям да си меря НК клетките - мразя ги!..Но това няма да ми развали хубавото настроение. Heart Eyes

# 656
  • Мнения: 206
Момичета, ако много ви изкушава кроасана, а нямате възможност да си го набавите, ще го махна  Peace
Ели, чакаме те да се включиш. При вас сигурно е доста приятно времето и си по разходки  Heart Eyes

# 657
  • Мнения: 32
Петя, за нищо, ако ти вземат лансиноха, има го в по- голяма разфасовка: http://apteka.framar.bg/30008290/%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8% … -56-%D0%B3%D1%80-. За кърменето и аз като чуя и ми настръхва косата.
За тези, които не са кърмили, наистина е много полезно да четата колкото се може повече. Аз имах късмета, че родих почти последна от темата на юлките от 2009 и два месеца четох и реалните мъки на родилите вече, което ме спаси от мастит и кой знае още какви проблеми в родилното, тъй като никоя акушерка не пожела да ми помогне, да ме погледне и ориентира за каквото и да било. Ходих да се моля да направим едно контролно кърмене, да видят дали правя нещата както трябва, защото четенето е хубаво, но на практика дали го правя както трябва кой знае. Исках и да премерим детето, нелюбезно ми се сопнаха, че нали си имаме кантар да си го премеря, за какво ми било и тя да идва. Та проблеми бол и за малко да се откажа от кърменето още в родилното, което изобщо не ги трогна, щяха да си ми дадат хапчетата без проблем. Кърменето ми беше така или иначе доста кратко, около 40 дни. Този път не съм се подготвила за по- дълго кърмене честно казано, на мен все още ми е стресиращ процеса. Но и около мен много жени нямаха грижи, така че не при всички става.

# 658
  • Мнения: 140
Добро утро мацки! До сега не бях отдала кой знае какво значение на кърменето, мислех си че е нещо, коеот си се случва по подразбиране, но явно нещата не седят точно така. Накарахте ме да се замисля сериозно с вашите постове, за което благодаря.

Докато четях поста на зелено човече ми направи впечатление, че пише да се седи повече време без сутиен, а на мен една приятелка ми каза че трябвало дори да се спи със сутиен, за да не се разтяга кожата. По повода аз си купих едни къси потничета, на принципа на безшевното бельо, но пак са подобни на сутиен, а през деня си карам със сутиените с банели, които си имам от преди.

Въпросът ми към зелено човече е: Наистина ли носенето на сутиен през цялото денонощие ограничава отпускането на гърдите? И ако е така до колко противопоказно е за кърменето в последствие? И още нещо се сетих. Чета за хлътналите зърна. Възможно ли е те да хлътнат след раждането или те са си такива още преди това, т.е. анатомията на зърната е такава(ако мога така да се изразя).

Надявам се въпросите ми да не са много лаишки! Embarassed

# 659
  • Мнения: 33
Да се отчета:
Вчерашния преглед ФМ мина и вече съм супер доволна,спокойна,щастлива,че видях бебо и той е добре.
Всички показатели са в норма,тежи 430гр и се потвърди че ще е МЪЖ  Laughing
Не беше настроен за снимки и ме можахме да му направим фото,но тона не е най важно.Все ще го издебнем по-нататък.

А иначе...Освен,че ни поканиха за кумове,сега на 26 .03 сме на друга сватба ooooh!Тези хора чакаха да забременея и хайде всички да се женим....... newsm78 Joy hahaha

Сега започвам да ви чета и пак ще се включа...

Общи условия

Активация на акаунт