Име за момиченце - кое предпочитате?

  • 2 956
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
мами, здравейте отново!
Избрахме три имена за нашето неродено девойче - Ерика и Реа (Rhea), както и трето хубаво популярно име, което няма да споменавам, тъй като знам, че ще е стане фаворит
и без да разчитам на анкета.
Фамилията ни е българска, но е комбинацията с горните имена е благозвучна. Тъй като живеем в чужбина, няма да ползваме бащино име.

Притесненията ми с горните две имена е, че нямат хубави умалителни, особено Реа, и че звучат малко твърдо заради 'р'-то. Харесват ми, защото не са стандартни, но са лесни за произнасяне на български. Ще ми е интересно да чуя какво мислите.

# 1
  • Мнения: 1 897
Мисля, че Реа е достатъчно кратко и няма нужда от умалително.
За твърдото звуене съм съгласна с теб. И на мен ми звуат твърдо.
И все пак, кое е третото име?

# 2
  • Мнения: 6 993
Ползвайте ги всичките  Mr. Green В чужбина като няма бащино име, имат право да си сложат 2-3 лични.
Реа-Ерика ми звучи чудно  Sunglasses
Не се шегувам, харесва ми.
Между двете предпочитам Реа.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 133
Ерика

по някое време може и третото да споделиш...може пък да не се окаже чаак такъв фаворит какъвто си мислиш Wink

Последна редакция: сб, 26 фев 2011, 10:00 от Angel_Dust

# 4
  • Мнения: 40
И аз съм за Ерика. Съученичка на моята дъщеря се казва Ерика и и викат галено - Рики.
Поздрави!

# 5
  • Мнения: 399
И двете ми харесват! Peace Ерика ми е по-лесно за произнасяне,защото имам проблем с "р"-то. Не бих ползвала умалителни за тези имена! Peace

# 6
  • Мнения: 8 901
Ерика ми е по-лесно за произнасяне,защото имам проблем с "р"-то.
И аз съм така, но Реа ми харесва повече. Звучи ми много "свободно", може би защото неволно го свързвам с глагола рея. И все пак, третото име какво е?

# 7
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
И на мен Реа ми харесва повече, но наистина, щом сте в чужбина, може да й сложите и повече от едно първо име.

# 8
# 9
  • Мнения: 7
третото име е Симона, във всички отчетни има поне по едно бебе с това име затова казвам, че е популярно и вероятно ще е фаворит и тук, ако бях пуснала анкета.

С тази тема по-скоро  исках да разбера трудни ли са за възприемане в българска среда имена като Ерика и Реа или по-скоро влизат в графата 'не са лоши' и 'не звучат абсурдно' и в този смисъл мненията ви са ми полезни повече от анкета.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 133
Simple Smile Ерика си ми остава фаворит.

Реа на мен лично изобщо не ми харесва... за първи път го чувам, навява ми асоциации с глагола, а и принципно мноогооо малко трибуквена ми звучат добре...

Симона е хубаво име, харесвам го много дае, но Ерика ми харесва повече.

Последна редакция: сб, 26 фев 2011, 17:56 от Angel_Dust

# 11
  • Мнения: 399
Никога не бих избрала Симона пред останалите две! Peace

# 12
  • Мнения: 4 569
На мен Симона не ми харесва.Не само че е масово ами и самите букви  Crazy
Реа го свързвам с глагола "рея се" и си представям отнесено детенце,реещо се в измисления си свят.
Ерика ми харесва-силно име е /заради р-то/,няма как да се сбърка.

# 13
  • Мнения: 723
И аз не харесвам името Симона. От другите две бих избрала Ерика

# 14
  • Мнения: 712
Е, изглежда в тази тема Симона не е фаворит Simple Smile. Всъщност, в моя случай дори е някъде на челни позиции в антикласацията  Wink
Ерика ми е неутрално, но по-скоро клони към не-харесване.
Рея е хубаво име, но не знам защо ми е иска да го допълня на Фрея, скандинавската богиня - някак по-ми харесва.
Успех в избора!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт