Лечебната сила на "Шведската горчивка"

  • 19 874
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Здравейте мили мами...  Hug
Искам да споделя с вас за лечебната сила на шведската горчивка..
Преди няколко месеца си я закупих от аптеката, защото имам книгата на Мария Требен и в нея беше описана лечебната и сила. Бях малко скептична, но си я закупих (тази на Rivera), действаше
ми много добре.
От това страдам аз http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=564900.0.

Не знам по каква причина я спрях, но бавно пак започнах да се влошавам. Онзи ден, след поредната "хомеопатична доза", бях много зле. И тогава ми светна, че отдавна не съм я пила и започнах отново да я пия. Ефекта се усети след половин час.
Пия я заедно с "атарах" 2х1 (но него го пия от 1 година и нищо).
Да ви кажа 3 ден я пия 3х2с.л и се чувствам много, много добре. Спрях да плача, излиза ми се, почти не мисля за глупости, задуха ми почти не се обажда (а беше постоянно), заспивам по спокойно, пулса ми се успокои.
Звучи малко пресилено, но ви казвам, че има ефект (при мен).




СЪСТАВ:

Radix Zedoariae 5,00 g/l

Theriak 5,00 g/l

Manna 5,00 g/l

Radix Angelicae 5,00 g/l

Radix Carlinae 2,50 g/l

Myrrha 2,50 g/l

Camphor 0,50 g/l

Flos Croci 0,10 g/l

 

Помощни вещества:

Пъпки от топола, плод от анасон, плод от кориандър, плод от ким, корен от джинджифил, стрък от червен кантарион, портокалова кора, лимонова кора, цвят от карамфил, плод от лавр, плод от бахар, стрък от майорана, плод от звездовиден анасон, плод от хвойна, корен от галанга, цвят от лайка, корен от тинтява, стрък от пелин, кора от бяла канела, кора от китайска канела, плод от кардамом , коренот перуника, лист от розмарин, стрък от пресечка, оцветител E 150, етилов алкохол, пречистена вода.

 

Форма и опаковка:

Солуцио 500 мл./ 250 мл./ 100 мл.

 

НАЧИН НА ДЕЙСТВИЕ:

Вътрешно:

∗ Стимулиране на кръвообращението и дишането;

∗ Нормализиране на секреторната и моторната функции на гастроинтестиналния тракт, подобряване функционалното състояние на черния дроб и жлъчните пътища и на панкреаса;

∗ Антисептичен и противовъзпалителен ефект върху лигавиците;

∗ Нормализиране нарушена регулация на вегетативната нервна система;

∗ Спазмолитично действие върху гладката мускулатура, респ., спастично повишения й тонус;

∗ Стимулация на клетъчния метаболизъм

 

Външно:

∗ Общостимулиращо и антибактериално действие.

∗ Подобряване оросяването на кожата и подкожните тъкани.

∗ Подобряване на елиминационната функция на кожата.

∗ Облекчаване на ревматични и посттравматични болки.

 

ПОКАЗАНИЯ

Като допълнително лечение с общо тонизиращо действие:

- Вътрешно при заболявания на стомашно-чревния тракт, черния дроб и жлъчните пътища, вегетативната нервна система и дихателната система;

- Външно при заболявания на мускуло-скелетната система и кожата.

 

Дозировка и начин на приложение

Перорално приложение:

• По една чаена лъжичка 3 пъти дневно, половин час преди или след ядене.

Може да се разтвори в малко вода, чай или сок.

Може да се употребява без прекъсване от 6 до 9 месеца.

След пауза от 1 месец приемът може да продължи.

 

Прилагане върху кожата:

• Компреси, намазвания, превръзки на рани и др., 2-3 пъти дневно.

Компресите се правят чрез намазване на засегнатото място и поставяне на затопляща превръзка за минимум половин час.

• За деца над 6 години продуктът може да се употребява само външно.



(http://apteka.framar.bg/25000611/%D1%88%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D1%81% … 500-%D0%BC%D0%BB-)


http://atanas.mipa-bg.com/herbs/littleswedish.html това е старият ръкопис на Мария Требен

# 1
  • София
  • Мнения: 44 084
знам я, имам я, за нищо не ми помага, става ми гадно като я пия....

# 2
  • Мнения: 1
laysi, хубаво е че си открила подходящото за теб лекарство. Симптомите, които описваш касаят вегетативната нервна система, а в показанията на шведската горчивка пише, че е за нормализиране  нарушена регулация на вегетативната нервна система. Тези състояния се повлияват от билколечение, така че продължавай да я пиеш, щом ти се отразява добре.

Последна редакция: нд, 27 фев 2011, 00:43 от *Ria

# 3
  • Мнения: 177
nqkoi probva li q Whistling

Общи условия

Активация на акаунт