Великденски пости -2011!

  • 65 022
  • 660
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 33
katelinka, много хубав пост!
Благодаря!

# 421
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 698
Здравейте. За поста при децата наистина е индивидуално. Аз като съм говорила с отец  ми е казвал,че не препоръчва  поста за малки деца. Думите му бяха - Има време като стане голям. Аз лично няма да си накарам децата да спазват пост. Като пораснат , ако имат желание тогава. В къщи само аз поста.

Последна редакция: вт, 29 мар 2011, 12:27 от syn

# 422
  • Мнения: 38

Бразилка, как си, оправи ли се? И другата мама , която беше болна също как е?

Бразилка, искам да те питам теб, другите ако са запознати също могат да кажат. Знам, че е индивидуално и трябва да се пита отец, но сега нямам възможност точно. Та въпроса ми е, колко време е редно/ добре/ прието да пости 7 год. дете на което не му е за първи път да пости по принцип. Коледният пост изкара две седмици. Сега е по- строг поста, нужно ли е да е повече време и до колко време е добре предвид възрастта?



http://www.dveri.bg/content/view/3448/

# 423
  • Мнения: 508
Аз за това казвам, че всеки трябва да си реши индивидуално. Аз лично съм привърженик на това децата да се приучават от малки да постят. После е много по-трудно. Но това е мое мнение, не го натрапвам на никого.

# 424
  • Popovo
  • Мнения: 219
   Аз лично няма да карам моето дете да пости. Мисля, че това дали да постиш или не трябва да е личен избор, а не някой да ти го налага.  Моите родители никога не са били много набожни хора. Дори мога да кажа, че бях много голяма когато са ме кръстили в църква, а сестра ми тайно я е кръстила наша баба, без да знаят родителите ми. Но ето, че аз започнах да постя отначало просто така само да изпробвам волята си, а сега? Сега чакам с нетърпение постите да дойдат и дори понякога не ми се иска да свършват.
   Затова мисля ,че няма да карам моето дет да пости - нека сама прецени когато порасне кое ще е добро за нея. И ако Бог е решил да пости, това ще се случи.

# 425
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
 Hug

# 426
  • Мнения: 355
Кателинка, беше ми много полезно да прочета твоя пост. Благодаря, че го сподели с нас!  Hug
Maryanavi, прочетох и твоя линк - много хубаво е написано. Спомням си, когато за първи път се причастих. Тогава не знаех нищо за причастието и за поста. Свещеника ни разреши (на мен и една приятелка) да отидем на причастие, без да сме постили. Тогава каза - "храната е просто храна, а причастието е по-важно". Мисля, че никога няма да забравя този момент.  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 29 мар 2011, 12:38 от Мишанка

# 427
  • Мнения: 38
Кателинка, беше ми много полезно да прочета твоя пост. Благодаря, че го сподели с нас!  Hug
Maryanavi, прочетох и твоя линк - много хубаво е написано. Спомням си, когато за първи път се причастих. Тогава не знаех нищо за причастието и за поста. Свещеника ни разреши (на мен и една приятелка) да отидем на причастие, без да сме постили. Тогава каза - "храната е просто храна, а причастието е по-важно". Мисля, че никога няма да забравя този момент.  Heart Eyes
newsm10

Ето едно предложение за "малко сладко удоволствие " от мен:
http://www.-spam112-/recepti/sladoled-315.html
Приятна вечер! Tada

# 428
  • Мнения: 508

mariyanavi, тази рецепта за сладолед наистина ме впечатли. Ще ми се да я направя у дома. Може да звучи глупаво, но откъде в София мога да си купя съставките за него? Някой може ли да ми каже откъде се купува Кленов сироп, и различните видове сметани (оризова, овесена, спелтова)?

# 429
  • Мнения: 572
Отдавна приключих с постенето, но да ви предложа една моя измишльотина (а може и някой да го е измислил преди мен  Flutter ) с авокадо.

Пастет с авокадо

1 бр. авокадо
10-15 бр зелени маслини (може да се обезсолят, че аз не ги и ми идва малко солено вмомента)
3 скилидки чесън
1 ч. лъжичка каперси (мисля, че може и без тях, аз просто намерих в хладилника ми)
1-2 с. л доматен сок

Всичко се пасира и се получи нещо страхотно.
Аз лично мажя върху препечена филийка от пълнозърнест хляб.
Да ви е сладко!

# 430
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 698

mariyanavi, тази рецепта за сладолед наистина ме впечатли. Ще ми се да я направя у дома. Може да звучи глупаво, но откъде в София мога да си купя съставките за него? Някой може ли да ми каже откъде се купува Кленов сироп, и различните видове сметани (оризова, овесена, спелтова)?
От Био магазините. Има ги и в линка с рецептата.

# 431
  • Мнения: 38

mariyanavi, тази рецепта за сладолед наистина ме впечатли. Ще ми се да я направя у дома. Може да звучи глупаво, но откъде в София мога да си купя съставките за него? Някой може ли да ми каже откъде се купува Кленов сироп, и различните видове сметани (оризова, овесена, спелтова)?
 
Ето тук има малко информация.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=180877.0;all

Аз съм от Варна Laughing

# 432
  • Мнения: 38
Отдавна приключих с постенето, но да ви предложа една моя измишльотина (а може и някой да го е измислил преди мен  Flutter ) с авокадо.

Пастет с авокадо

1 бр. авокадо
10-15 бр зелени маслини (може да се обезсолят, че аз не ги и ми идва малко солено вмомента)
3 скилидки чесън
1 ч. лъжичка каперси (мисля, че може и без тях, аз просто намерих в хладилника ми)
1-2 с. л доматен сок

Всичко се пасира и се получи нещо страхотно.
Аз лично мажя върху препечена филийка от пълнозърнест хляб.
Да ви е сладко!


Това звучи многа апетитна, а и бързо за приготвяне, което е важно за мен,защото нямам време за по-продължително готвене! smile3525

# 433
  • Мнения: 508
syn и mariyanavi,  благодаря за информацията

# 434
  • Мнения: 508
Здравейте! Правих пататника, който mimmox ни е предложила. Трябва да ви кажа, че не очаквах да стане толкова вкусен. Притесняваше ме комбинацията картофи и джоджен (просто до сега не я бях правила). Мислех също, че ще се разпадне, ама той взе, че стана Слава Богу! Пататника стана просто чудесен. Благодаря ти
mimmox  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт