Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 8

  • 173 512
  • 745
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 578
shanan4e, доктор Карагьозов е много добър специалист, но честно казано за мен не е нормално човек да има гъбички или бактерии и да не ги лекува. Все пак това си е хронична инфекция, която след време може да доведе до сериозни проблеми с възпаления не само на влагалището, но и в по-горните етажи на половата система. Всеки сам си преценява дали да се лекува и как, но....За тези инфекции винаги има причина - слаба имунна система или друго заболяване.Също и неправилен начин на живот - хранене, лекарства и какво ли не. Преди време и аз имах раничка и въпреки съветите на онколога ми, че не е нужно да се лекува, реших след като родих да ми я изгорят. И моята раничка уж беше много малка, уж цитонамазките ми никога не бяха с отклонения, но получих усложнения по време на бременността и се наложи два пъти да лежа в болница. И плюс това постоянно бях с какви ли не бактерии. Само аз си знам как съм съжалявала,че послушах лекарите и не взех по-сериозни мерки преди да забременея.

# 676
  • Мнения: 778
Аз мисля, че на първо място трябва спокойствие. Не мисля, че правилния подход е да си блъскам главата цял живот за нещо, което нямам почти никакъв шанс да променя. Това наистина е въпрос на избор, моят избор вече го направих и мисля, че той може да е също толкова грешен колкото избора постоянно да се лекуваш с лекарства, които не помагат. Все пак и това не е много хубаво. Дано все пак да нямам такива проблеми като твоите когато реша да имам деца! Успех на всички с борбата срещу гъбичките!

# 677
  • Мнения: 578
Естествено,че не може само за това да мислиш, но и не го подценявай. Освен лекарства има и алтернативни методи за лечение. И на мен д-р Каразгьозов ми каза,че ако искам да нямам бактерии най-добре да отида в манастир, ама....все пак той се занимава с по-тежки случаи. За тези специалисти гъбичките и бактериите са никакъв проблем, щом нямаш РАК си ОК. И не е вярно, че не можеш да се излекуваш, вероятно не е начина да се тъпчеш постоянно с лекарства. Но да имаш бактериална или гъбична инфекция, която не лекуваш не е добро решение за бъдещето ти здраве. Сигурно си чела из форумите - има различни диети и хранителни добавки, с които можеш да опиташ поне. Не оставяй нещата така  Peace

# 678
  • Мнения: 1 516
Подкрепям red-devil. Има решение и лечение за инфекциите , човек трябва да намери правилното за себе си . От опит знам ,че колко по-малко внимание обръщаш на даден проблем ,толкова по-голям става той . Има и другия начини , освен лекарствата и обикновено не са особено сложни ...

# 679
  • Мнения: 778
Аз не мога да разбера защо си мислите, че разбирате повече от един гинеколог?

# 680
  • София
  • Мнения: 964
Естествено,че не може само за това да мислиш, но и не го подценявай. Освен лекарства има и алтернативни методи за лечение. И на мен д-р Каразгьозов ми каза,че ако искам да нямам бактерии най-добре да отида в манастир, ама....все пак той се занимава с по-тежки случаи. За тези специалисти гъбичките и бактериите са никакъв проблем, щом нямаш РАК си ОК. И не е вярно, че не можеш да се излекуваш, вероятно не е начина да се тъпчеш постоянно с лекарства. Но да имаш бактериална или гъбична инфекция, която не лекуваш не е добро решение за бъдещето ти здраве. Сигурно си чела из форумите - има различни диети и хранителни добавки, с които можеш да опиташ поне. Не оставяй нещата така  Peace


Съгласна  съм на  100% !  Peace Peace Peace Hug

 
Аз не мога да разбера защо си мислите, че разбирате повече от един гинеколог?

  Никой  тук няма  претенциите  да  е компетентен  ,колкото  лекар  -специалист  ,но ще  ти кажа  като  доста  препатила  от  години  жена и минала през  всичко  това  "  Просто  не е  нормално  да  имаш  раничка  , придружена с  гъбична и бактериална  инфекция  и да  си стоиш  така ,без  да се  лекуваш  с нищо  !!!  Разбира  се  -правото на  избор  си е  лично  твое  ! Насила  никой  няма да те  накара да се  лекуваш .

 Не знам на каква  възраст  си  ,но  явно  не си наясно  ,че  проблема  " раничка  "  не  е за  подценяване  и може да доведе  до нещо  доста  по  сериозно,  ако   не  се  вземат  мерки  навреме    !

# 681
  • Мнения: 578
Само да добавя, че така наречената раничка може и да е следствие точно от инфекции. Или даже наличие на папилома вирус, за който човек може и да не подозира. А гъбичките са следствие на понижен локален или общ имунитет. Не исках да изпадам чак в такива стряскащи подробности, за това казах, че причината трябва да се търси.  shanan4e, както казах и в предния си пост, доктор Карагьозов се занимава със случаи на карцином на маточната шийка. Аз лично съм негова пациентка и съм с много добри впечатления. Но съм забелязала, че за лекарите, които се занимават с онкологични заболявания, гъбичките, бактериите и вирусите са някакви незначителни състояния, които те направо подценяват. Щом нямаш колпоскопски и цитологични аномалии си си наред. Миналата година така се опитваше да ме убеждава един много известен онколог, че съм си ОК. А после се оказа, че имам папилома вирус и други екстри, които лекувах при друг специалист. Не искам и да си помисля как щях да съм ако бях му се доверила и бях оставила нещата така #2gunfire

# 682
  • Мнения: 1 516
shananche , аз пък не разбирам какво правиш в темета , щом нямаш нужда от съвет . Тук споделяме личен опит и изказваме мнения , без да претендираме за компетентност . Ако нямаш намерение да се лекуваш - не го прави , но и не спами - темата е "Започвам да се лекувам САМА" , а не "Нямам нужда от лечение"

# 683
  • Мнения: 636
В момента съм с възпаление, но нямам възможност да ида на лекар. Препоръчайте ми нещо. Мазах се с низорал, но не е достатъчно.

# 684
  • София
  • Мнения: 988
Момичета да се похвалш май елиминирах гадинките
от 2 дена нямам никакво течение
след цикъла отивам пак на изследваниш да се уверя на 100 %
успех на всички в борбата с гадинките

# 685
  • Мнения: 5 825
Момичета,да питам колко време след цикъла,на кой ден, е най-добре да се направят изследвания и цитонамазка?

# 686
  • Мнения: 578
bebe87, няма ли да кажеш има ли ефект Варбургията, няма ли? Пиеш си я тайно и си траеш  smile3503

# 687
  • Мнения: 1 516
В момента съм с възпаление, но нямам възможност да ида на лекар. Препоръчайте ми нещо. Мазах се с низорал, но не е достатъчно.

Промивки с тантум роза или с вода и сода или с отвара от смрадлика. Но това е само, за да ти облекчи симтомите и възможно най-скоро на лекар  Peace

# 688
  • Мнения: 636
 Прочетох, че орунгала давал добри резултати, но се пиел по схема. Погледнах цената е над 90лв. Ще поразпитам в Турция дали не е по евтин, но пък схемата е важна. Някой има ли мнение. Погледнах гела не е низорал, а дактарин 16. От снощи има малко подобрение.

# 689
  • Мнения: 1 516
Активната му съставка  itraconazole е от групата на така наречените Fungicidi . Това се вещества , които убиват гъбичките . Но ти сигурна ли си ,че имаш гъбички , а не друга инфекция?
Ако са гъбички имам схема за друг Conazole - Fluconazole . Предлага се под различни търговки имена: http://apteka.framar.bg/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0% … D0%B7%D0%BE%D0%BB

Схемата е 5 дена по една капусла от 100 мг Фунголон  или друго търговско име на флуконазола ( но мисля ,че само фунголона има таблетки по 100 мг )  . След една седмица още една капсула , след още една седмица още една и след още една последа капсула. Общо 8 капсули  и лечението става около месец .  Цената излиза към 30 лв . Толкова струва един блистер - 8 таблетки ...  През първите 14 дена от лечението промивки с дамски душ половин литър вода с 40 капки клеева тинктура . Излекувах се , макар че инфекцията ми беше жестока .  Но това ми беше предписано от лекар на мен . Може би е добре да си сигурна ,че е точно гъбички и че инфекцията е много силна преди да предмприемеш толкова сериозно лечение .  Иначе има различни влагалищни глобули . Не ти препотъчвам обаче да се самолекуваш, защото всеки неуспех в лечението води до резистентност и след това става все по-трудно да се пребориш с гадините... Преди да успея с тази схема една друга лекарка ме лекува 6 месеца с не знам си колко други различни лекарства без никакъв успех Sad

Общи условия

Активация на акаунт