Февруарки09

  • 40 147
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Нека решението го вземат Ради и Пешо, те знаят и чувстват най-добре  Cry

# 61
  • Мнения: 98
Да,темата ви се чете от много външни хора,това е защото много хора скърбят за милото детенце,и мисля лично че всеки би помогнал,невиждам защо трябва да правите теми във ФБ за нещо с което колкото повече хора са съпричатни толкова по голяма ще е подкрепата...
Извинявам се че се мешам,просто изразих личното си мнение...
Аз също като всички майки тук искам справедливост,искам тези които нежелаят да си вършат работата защото взимат по 2.50 на сманя,просто да изчезнат...Децата ни не са стока!

# 62
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 832
Ради, ние не искаме да се настройват нито пациентите срещу лекарите, нито лекарите срещу пациентите си. Тази борба е обща за всички ни. Трябва да се променят нещата, за да имат право те да имат място за достоен труд, а ние място, където да получим достойни грижи.
Не желая лекарите да ни обвиняват, че сме лумпени, че сме дрогирани пациенти, които не знаят как да се държат. Не желая да ме сравняват с определена раса. Аз имам достойнство и желая да помогна на останалите да имат такова. Нещата трябва да се променят за всички, а не само за определин хора. Аз искам навсякъде да има условия като в правителствена болница, да се помага на всички и ако има лекари, които не могат да се държат добре, да се опитаме да ги разберем, но ако професионализма им куца, да се накажат.
Но не желая да се противопоставяме едни на други. Революция и счупени лекарски глави не желая да има, най-малкото защото собствения ми баща е прекрасен лекар.
Затова ви моля, да бъдете малко по-спокойни и да разсъждавате трезво, защото знам, че боли, но и че от нас зависи да променим нещата!

# 63
  • Мнения: 2 784
Да,темата ви се чете от много външни хора,това е защото много хора скърбят за милото детенце,и мисля лично че всеки би помогнал,невиждам защо трябва да правите теми във ФБ за нещо с което колкото повече хора са съпричатни толкова по голяма ще е подкрепата...
Извинявам се че се мешам,просто изразих личното си мнение...
Аз също като всички майки тук искам справедливост,искам тези които нежелаят да си вършат работата защото взимат по 2.50 на сманя,просто да изчезнат...Децата ни не са стока!
Ради, ние не сме правили групи във ФБ специално за случая. Имаме си по принцип тайна групичка там, от тези, които не можеш да намериш с търсачката и в които трябва да те добавят за да влезеш. А причината, поради която настоявам да не се коментира тук е, че не четат само майки, всеки може да пусне търсачка и да влезе. Ако ви интересува какво е мнението на лекарите за случая ето:
http://www.facebook.com/home.php?sk=group_199777650048869
Вчера Гея успя да се включи в групата и да апелира към съвестта им, след което набързо беше изключена, заплюта като лаик и половината и постове бяха изтрити. Малко по-надолу може да видите коментар за случая, ще го копирам, защото имат навика внезапно да изчезват:
"Аз, разбира се, се гордея, че съм лекар, но поводи за тази гордост няма. Досега се залъгвахме, че може и да нямаме достатъчно финанси за нормално съществуване, но поне в обществото намираме някакво признание. Вчера, в детската клиника на УМБАЛ "Св. Георги" е починало дете, вероятно от ендотоксичен шок, доведено в болницата от родителите си в морибундно състояние. След смъртта му родителите и близките са изпочупили стъклата, апаратурата и са малтретирали дежурния лекар в детското интензивно отделение. Нали всички разбирате, че един бит доктор не може да има никакво човешко и професионално самочувствие и сигурно проклина деня, в който е решил да се занимава с медицина. Всичко това може да се случи на всеки от нас. И така, къде е повода за гордост?"
"Предполагам, че гневни, необуздани, дрогирани и т.н. пациенти има и ще има по цял свят. Мисля, че просто в здравните заведения трябва да има денонощно въоръжена охрана, която да въдворява ред и да не допуска подобни ексцесии."
"Иначе на мен самата всичко това ми се е случвало и то нееднократно. Ясно ми е как се чувства човек в тази ситуация. Не трябва обаче подобни малоумници, говорещи нечленоразделно да бъдат повод за лошо професионално самочувствие."
Писалият първи е анестезиолог и интензивен терапевт в същата болница. Можете сами да се досетите кои са "гневните, необуздани, дрогирани и т.н. пациенти" ,"малоумниците, говорещи нечленоразделно".
Копирам това не за да ви настроя, а за да ви покажа мнението на лекарите, вземащи отношение по случая. Точно тези лекари са готови да си замажат следите или да "помогнат на колега" както стана в Горна Оряховица. Някои от тях, както разбрахме спорадично ползват Гугъл за да четат мнения за себе си. Някак не ми се иска да надничат и тук. В една от лекарските теми към която беше дадена връзка, която мистериозно изчезна се коментираха майките, които като вземат да кудкудякат и задават въпроси на човек му идва да им лупне два шамара. Сигурни ли сте, че искате да знаете още за хората, които лекуват децата ви? Не искам да плюя. Аз имам късмета да съм обкръжена от страхотни професионалисти, преживяла съм 2 бременности и раждания без да се налага да си плащам за отношение и никой не ме е унижавал, децата ми са лекувани адекватно, личната ми лекарка е невероятна и отзивчива жена. Но след всичко прочетено аз не съм убедена, че ако някога се наложи (да не дава Господ!) да разчитам на някой от т.нар. специалисти и професионалисти, ще мога да му се доверя изцяло. За повечето ние сме кудкудякащи кокошки, мнението ни е непрофесионално , да не говорим, че е нагло изобщо да имаме мнение. А скръбта ни е нахална и смешна.
Извинявам се за разпокъсаната мисъл, дано някой е разбрал какво всъщност искам да кажа.

# 64
  • Мнения: 333
Жълтият Ламтурник ,останах без дъх и съжалих, че съм надникнала в свещената им фейсбук страничка Sad. Почувствах се още по-тъжна и неадекватна. Но това, разбира се, не е чудно - все пак съм малоумна, кудкудякаща нечленоразделно кокошка  Sad. От мъка и тревога, но най кой от тях му дреме...Мъка от непоправимото, което стана и тревога от това кога и на кой пак ще се случи  Sad.
Разписвам се тук, защото не мога да спра да мисля за детето и родителите му и защото искам те да знаят, че имат доста голяма подкрепа, надхвърляща форума. Нека те решат кога и как да ни използват.

# 65
  • Пазарджик / London
  • Мнения: 18
Да почива в мир малкото ангелче и Бог да даде сили на родителите му.
 Praynig
Безхаберието и наглостта на някои "лекарите"в държавата ни вече не само граничи , а направо е престъпление и то умишлено и е крайно време да направим нещо.

Момичета аз съм една от майките в тази тема , почти не съм писала , но ако мога с нещо да помогна , каквото и да е съм насреща да участвам във всяка една инициатива .

Последна редакция: ср, 02 мар 2011, 15:53 от petrova_hg

# 66
  • Мнения: 9
Почивай в мир малко ангелче!!!

# 67
  • Мнения: 3 294
Почивай в мир , мило малко ангелче Sad Cry Cry

# 68
  • на дъното
  • Мнения: 1 552
Извинявам се мамчета,че нахлувам в темата ви.Искам да поднеса моите съболезнования на Ради Cry.Болката е огромна и думите са излишни. Прегръщам те силно и ако имаш нужда и желание да споделяш мъката си ние от подфорума за "Родители преживели загуба"също сме насреща
Жълтият Ламтурник много си права и напълно те разбирам
Как ще имаме лекари в нашата родинка като съм присъствала на разговор м/у студенти които си споделяха как последната годиана щели да сменят специалноста си с друга защото там при еди кой си изпитите се давали по лесно ooooh!
Извинявам се отново за нахлуването ми

# 69
  • София
  • Мнения: 117
Малко, златокосо ангелче винаги ще те обичаме!
Раде, благодаря че се включи.
Ели, още веднаж доказа, че си страхотен човек.

# 70
  • Мнения: 239
Раде, невероятен човек си, горда съм, че те познавам! Знай, че и аз съм с вас, каквото и да решите с Пешо!  Hug

Ели, и аз благодаря за жеста, направен от името на всички ни!    Hug

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 2 500
Чета всичко и навсякъде. Душата ми е свита, толкова ми е мъчно  Cry

Мила Раде, не спирам да мисля за всички вас и да се опитвам да ти изпращам сила. Знам, че не мога да помогна кой знае колко сега, но само чакаме твоя знак и тогава , тогава ще видят всички виновни какво бедствие ще ги сполети в наше лице! Разчитай за всичко на нас! Не спираме да ви мислим!....

# 72
  • Мнения: 115
Аз също си мисля, че можем да постигнем много, мобилизирайки цялата си ярост и болка. Разбира се, мислейки трезво и стъпвайки много внимателно (въпреки, че аз искам просто да убивам)
Евала на всички момичета от другите теми, които заявиха безпрекословната си подкрепа!

# 73
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 784
И моя пост изтриха в групата във Facebook  Crazy

# 74
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 832
Вени, как бе, има го Thinking

Общи условия

Активация на акаунт