Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 14
И мен не можа да ме впечатли, но може би и не му дадоха възможност. Момичета трябва ми съвет за горенето на листчета, че новолунието е скоро.   smile3506 newsm12 closed

# 16
# 17
  • Мнения: 295
Заеписвам се в любимата ми тема.
Здраве,хубави пролетни мисли и много слънце в очите!

# 18
  • Мнения: 1 422
humanis, погледни моля те, от предната темичка моето питане за коментара ти към моите пропуски във времето, отнасянки или там каквото всъщност представляват. Може ли малко разяснение на идеята ти, че ми стана интересно, но не го схващам точно това със защитата.

# 19
  • Мнения: 732
sv_harmony,Благодаря за новата тема!  bouquet

Nadia,ето една теханика,която съм ползвала с успех:
И все пак, има нещо, което можете да направите, за да възстановите незабавно своето самообладание! Поемете дълбоко въздух през устата, задръжте го три секунди и след това бавно го издишайте. Задържането на дъха е важно нещо - за цели три секунди (просто пребройте така: един картоф, два картофа, три картофа) не дишайте, а след това бавно издишайте въздуха през устата. За нула време ще възстановите контрола върху себе си. Ако направите това едва доловимо, никой няма да забележи техниката, която използвате, за да „върнете сърцето си на място".  Просто поемайте въздух, задържайте го и след това бавно го издишайте.
Друго за ,което се сещам е една книга на Макена-"Изгради желязна самоувереност" качена е в спиралата-тук.Разгледай я,има практически упражнения,може да си харесаш някое.Успех на презентацията. Peace

# 20
  • Мнения: 620
хармониHug

рози , ще наваксам и ще пиша Peace

# 21
# 22
  • в света на неограничените измерения
  • Мнения: 254
Хайде и аз в прекрасната ни нова темичка.

sv_harmony  благодаря ти за старанието, което полагаш.

 Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз, пък, мисля да постя. Ама по канона ще се пробвам тоя път, че то иначе хич не ми е проблем да не ям месо и млечни. Не че съм вегетарианка, просто обичам постно. Хората слабеят, като постят, аз качвам Mr. Green
Та не е пост това да си угаждам с постни манджички, де. Мисля да се смиря по време на този пост. Някак си да потърся диалог с душата си. И ще си нарека поста за нещо. Flutter

# 24
# 25
  • Мнения: 541
Нека и аз се запиша в новата ни хубава темичка.

Аз също мисля да постя, но не знам дали ще се справя за 50 дена.

Между другото сега новолунието съвпада с началото на моя силен годишен период и се подготвям за това.

# 26
  • Мнения: 1
Поста може да го прави всеки, който е здрав, няма проблеми с кръвното ( аз съм с ниско кръвно и лесно ми прилошаваше по време на постите) ... Общо взето имаше хубав ефект за вътрешен мир, хубава лъскава коса, пречиства се организма, зъбите стават по-бели и кожата се изчиства - поне майка ми така твърди понеже си знае чадото и забелязва дори ако косъм падне от главата Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 280
КЛОНКАведнъж съм постила вживота си.Точно така- с наричане..Бях го нарекла за здраве на едно от децата си, на което му се беше появила екзема (бебенце беше на 6м и го кърмех..)Реших,че след като докторите не знаят откакво е екземата, ще постим и аз и бебчето по време на великия пост и го спазих. Вярвах,че екземата ще изчезне и...тя изчезна точно с приключване на поста. Никога повече не се появи..
Така,че...това е много силно. Ако имаш волята да го направиш..
От по-набожни хора от мен знам, че поста, ако не е по канона,си е просто една диета..Така че,..тези, които се захващат да постят е добре да знаят какво търрсят като ефект....

# 28
  • Мнения: 620
поста си е духовна работа  Wink

Защо е необходим постът и какво се постига с него?

Постът е пречистване най-напред на душата, а после и на тялото. Св. Василий Велики нарича поста "лекарство срещу врага".

Същността на поста е в т.нар. духовен пост, при който е наложително да се въздържаме от всички грехове на езика (осъждане на другите, празнословие, сквернословие, клевета и интригантство, неприлични разговори и т.н.); грехове на сърцето (завист, злоба, гняв, пожелаване на чуждото, себелюбие, алчност и най-вече гордост); грехове на мисълта (блудни помисли, самомнение, пошли въображения и волнодумство); грехове на волята (злорадство, мързел, инат). Духовният пост се практикува най-вече с усърдни молитви и с осъзнаване на собствената греховност; с колкото е възможно по-често посещение на богослуженията, особено на св. литургия; с четене на св. Библия с посещаването на болни, самотни хора и затворници; с утешаване на скръбни и нещастни хора; с благотворителност и милосърдие. Колкото повече и най вече от сърце се спазват изискванията на духовния пост, толкова по-лесен за изпълнение е и телесният. Трябва добре да се осъзнае, че ако спазваме духовния пост, толкова по-лесен става телесният. Духовният пост стои над телесния, защото Сам Господ определя, че "не това що влиза в устата осквернява човека, а онова що излиза от устата, то осквернява човека") (Мат.15:11)

Като най-явна проява на духовна борба, постът е трудно дело, което изисква желание, усилия и голяма търпение. По време на постенето изникват най-неочаквани и всевъзможни трудности, целящи отказ от него: подигравки от околните, упреци срещу поста и убеждаване, че той е излишен или пък вреди за здравето; въвличане в открито богохулни спорове и др. Често постещият се възгордява от мисълта, че е по-съвършен и възвишен от другите. Среща се и противоположния вариант – човек се отчайва при мисълта, че е толкова грешен, че каквото и да прави, не би могъл да омилостиви Бога.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 840
Точно това е моята идея, искам не просто да не ям животинска храна, това хич не е лишение за мен. Иска ми се някак си да превъзмогна себе си. Искам нещо. Най-накрая зная какво е. И ми се ще да си го "изработя" Mr. Green
Зная, че го заслужавам. Но зная и че съм направила достатъчно, за да имам някаква част от него, но не и цялото. Има неща в мен, с които искам да се преборя, да ги надвия, пък било то и за 50 дни само.
И се надявам да "завърша картината". Имам детайли, имам щрихи, имам едно платно, което е красиво само по себе си, но е незавършено. Дано ме разбирате, щото и аз не съм съвсем наясно дали се разбирам вече. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт