Отговори
# 30
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
"Бъди добър"- Чарлз Буковски

от нас винаги се иска
да рзбираме
гледната точка на другия
без значение колко
остаряла
глупава или
противна

от човек очакват
да гледа
на тяхната тотална грешка
на тяхното пропиляване на живот
с добрина
особено
ако са възрастни

но старостта е сбора
от нашите действия
те са остарели
зле
защото са живели
извън фокус
отказали са да видят

не тяхна вина?

чия вина?
моя?


от мен се иска да крия
своята гледна точка
от тях
заради страх от техния
страх

старостта не е престъпление

но позорът
от съзнателно
пропилян живот

сред толкова много
съзнателно
пропилени животи

е.





Запис с любимия ми Буковски  Wink
май трябва да се върна към любимите ми книги  Flutter




sv_harmony  bouquet


А и него харесвам, Хенри   Flutter Милър


"Ние всички сме престъпници - а престъплението ни е, че не живеем живота докрай. Но всички ние сме потенциално свободни. Можем да спрем да мислим над това, което не сме постигнали и да започнем да правим това, което можем. Какви са силите, скрити в нас, никой не се е осмелявал истински да си представи. Това, че тези сили са безкрайни, ние ще осъзнаем в деня, в който признаем пред самите себе си, че въображението е всичко. Въображението е гласът на предизвикателството."





Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 03:58 от Desss

# 31
# 32
  • Мнения: 7 201
Честит национален празник, момичета!
Нека не забравяме героичното си минало!


# 33
  • Мнения: 1 652
Духовният пост стои над телесния, защото Сам Господ определя, че "не това що влиза в устата осквернява човека, а онова що излиза от устата, то осквернява човека") (Мат.15:11)
humanisHug- много хубав пост!Далеч съм от идеята да влизам в спор с Господ, но според мене и това, което влиза в устата може да оскверни човека- в смисъл храната. Някъде бях чела, че заешкото месо прави човека страхлив. Имаше повече подробности , но сега не мога да го намеря. Намерих нещо друго обаче Храни и характер.

За срамотите, Embarassed не знам кога започва точно поста.  Thinking

Клонка, радвам се за теб и те разбирам какво искаш да кажеш- като състояние. Hug
Dess, хубаво стихотворение на Буковски!
ЧЕСТИТ ТРЕТИ МАРТ!

# 34
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Честит 3-ти март на всички българи!

винаги

важните
неща
са
очевидните
неща
които никой
никога
не
казва.    
Чарлз Буковски
Desss  Peace  и освен него ми напомни за Хенри Милър, Анаис Нин,
Уилям Уортън, Уилям Бъроуз...че и за Ерика Джонг...

sv_harmony злато си!

# 35
  • Мнения: 10 700
Иска ми се някак си да превъзмогна себе си. Искам нещо. Най-накрая зная какво е.
... Дано ме разбирате, щото и аз не съм съвсем наясно дали се разбирам вече.

КЛОНЧЕ, мила, повярвай ми, много добре те разбирам. А и ти не би могла да се изразиш по-добре  Hug
Лек и спасителен пост на всички, които са решили да постят  Hug

Дарена, тази неделя са Сирни Заговезни и от понеделник започва Великият пост.

Деси, благодаря за стихотворението на Буковски  Heart Eyes

На всички желая хубави (снежни  Laughing) празници   bouquet

Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 09:25 от mijjjka

# 36
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Честит празник!

Клонче, много добре ме подсети - и аз ще си нарека поста.

# 37
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
 bg Честит празник!

Дессссс, благодаря за Буковски! И аз имам нужда да си припомня.

# 38
  • Мнения: 1 346
ЧЕСТИТ ТРЕТИ МАРТ!!!  :2bg2
Неотдавна четох повторно"Записки по бълг.въстания" , и какво ми направи впечатление - изрично З.Стоянов го беше написал, че по време на въстанието, българи/чиито имена сега не мога да цитирам/, които са запазили хладнокръвие успяват поставени в една и съща трагична обстановка, тотално опожаряване на града и избиване на населението, та същите успяват не само да дадат отпор и по няколко изстрела от дома си, но и да  избягат от града, дори доживяват свободата. Когато го четох си дадох сметка колко е силна наистина човешката мисъл и воля.
Хубав празник и нека се гордеем с миналото си и да се поучаваме от него!

# 39
  • Мнения: 73
bg Честит 3 -ти март, любими български феи Heart Eyes И - Да живее България! Heart Eyes

# 40
# 41
  • Бургас
  • Мнения: 57
Nadia79, като студент ми се налагаше да правя доста презентации и тогава един доцент ми каза: Спокойно, никой не се е родил оратор, това се научава и най-лесния начин да го направиш е като започнеш презентацията с лека ирония, нещо от рода на - извинявайте, малко съм притеснена, но не ми се случва да се презентирам всеки ден. Обикновено след такова изказване настъпва момент на разбиране и великодушни усмивки, ако това не помогне, каза доцентът, представи си ги така, както са седнали все едно седят сутринта на wc-то с изхвръкнали очи, защото дори и Слави Трифонов ходи до тоалетна.

# 42
  • Мнения: 9
Честит Национален празник момичета и момчета  bouquet Чета в момента "Български хроники" на Стефан Цанев-том 1, и съм приятно и очаквано  "изумена", от факта,че Българите сме били голяма работа,много ,много преди 681г./ отдавна се интересувам от темата, и се радвам,че напоследък започнаха да се показват и казват фактите,за това че българите са били/ох,дано и пак да бъдат/ едни страхотни хора,владеещи невидимата материя по-добре от всички Peace Дори преди малко четях за това,че още хиляди години пр.хр., българите са знаели  кога ще са пълнолунията,лунните затъмнения и тогава са нападали враговете.. И още хиляди неща са знаели и ползвали,които ние сега тепърва "преоткриваме", ама бавно и славно ще си научим урочетата Grinning Абе не сме случайни ние тука, това е Peace Mr. Green

sv_harmony   bouquet Супер тема си "спретнала" пак  bouquet

# 43
  • Мнения: 0
Момичета тази вечер ли ще си пишем желанията ?

# 44
  • Universe
  • Мнения: 1 556
 bg ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК!

sv_harmony,  благодаря за темата   bouquet

КЛОНКА, Hug аз с такава цел бях на житния режим на Дънов сега  Peace

Общи условия

Активация на акаунт