С мартенички бели и червени, ФЕВРУАРЧЕТАТА днес са закачени (29)

  • 21 994
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Здравейте, момичета кокичета!

Честит рожден ден на Танчето Г!! Желая ти много здраве, обич и късмет!! Весел празник днес!

Гледай как и двете ни Танчета са рибчета, хихи Wink

Честито на всички, които са имали повод/и в близките дни!!

У нас нищо ново – девойките растат и хубавеят (поради което участват под мое меценатство в кОнкурси за красота, хаха), аз старея и погрознявам, но такъв е животът, нищо ново под слънцето.

Людмилка става все по-непокорна и трудна за овладяване, на което тайничко се кефя. Поради тоя повод се сдобихме с разни елементчета за безопасност, които не обезопасяват даже и половината къща, оказа се, и са на обща стойност 40 лв., брех, ммка му!

Какво, каквооо, ами, общо взето сме здрави. Люси точи сопол, Калина отхрачва стабилно и това е. Снощи в леглото получих подарък от Халюша – 1 превъзходен сопол и се чудех къде да си го завра. Но от друга страна бях трогната почти до сълзи, когато тя прочувствено ми каза: “Мамо, заповядай сопол!” И реших да си го задържа докато заспят маймуните... поне.

Записах Люс в 4 градини за новата кандидат-одЕзарска кампания и ся с трепет чакам деня преди първото класирГане, за да преценя шансовете за прием в една относително желана градина, че за лош късмет, най-въжделенНата е обявила всичко на всичко огромен брой места – 0. Е, как да не ти стане драго!

Оф, и една злободневна трагедия – днес едва не си отрязах десния показалец и то не с друго, а с пасатора. Всъщност, трагичното беше не самото събитие а колко много се уплаших, стреснах, затормозих, което е нетипично за мен, да се вглеждам в такива дреболии. А и друго зловещо, същият този показалец оцелява след втори атентат. Първият беше преди 22 години, когато едва не хвръкна, покосен от ножчето за гравиране в/у линолеум.

И тогава бях, и сега съм наясно, че трябва да се внимава. Навремето учителката по рисуване непрекъснато повтаряше да няма пръсти и ръце пред ножа, и аз го бях взела доста присърце, обаче миг невнимание – цял живот страдание. Е, не съвсем, де, само малък белег ми остана от тогава. Сега пак, да ме питаш, кво ми търси пръста пред ножчето на пасатора, докато то не е спряло да се върти. Ами, и аз не знам. Но ще взема да дам курбан за тоя пръст, че току виж другия път не оцелее.

М/у впрочем, моминското име на майка ми е Чолакова, от “чолак”, което означава “човек без пръст”, а баща й, любимият ми дядо, светла му памет, който беше майстор строител, си беше отрязал палеца по време на работа. Та така, имам си 1 наум аз, дори 2...

За Валето от февруари 2009, аз поддържам становището и отношението на Бръм и Любезна, да не ги повтарям. Макар че, не искам да бъда на мястото на тия майки, които са загубили дете, за да разбера дали и как ми помага съчувствието на знайни и незнайни съфорумки.

Аз също не знаех какво се е случило, но ме загложди и разчовърках, за което естествено горчиво съжалявам, ама това е – любопитството уби котката. Направо е плашещо, една нелепа детска смърт, толкова близо до нас!!

Айде, стига ви толкова от мен. Спокойна вечер, драги зрители Wink

# 47
  • София
  • Мнения: 817
Мяу... за теб погрознявам не го приемам Simple Smile Понеже съм те виждала на живо, мога да кажа, че изглеждаш страхотно и за мен самата не е никак учидващо, че и Калина и Люси са прекрасни млади дами  Heart Eyes Така де, метнали са се на мама хубавици  Heart Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 110
Уф, Мяуче, искрено ме трогна с историята за сопола!  Mr. Green Иначе пази пръстите, особено пък така важния десен показалец, че да има какво да размахваш пред Лъвю, евентуално след време пред двете ти хубавици.  Crazy

Любезна, хич няма да те жаля, че си била гроги, щото още ми се събира слюнка от твоЙта питка, дето по-рано и снимка пусна, не тЪ е срам.  Crossing Arms Пък после не била хубава, безвкусна била...  Naughty

Честити зъби, ботуши, кой с каквото има да се похвали!  Crazy Далче, за пореден път ни скриваш шапката със зъбите на Бо, Диди все още си перфорира с нейните два.  Crazy

Пух, стискам палци за количката, тайно стискам и палеца на левия си крак да си вземете пък нова количка, що не?  Flutter

Малвина, не мога да дам съвет по въпроса с кърменето, но и аз се ослушвам, че май май и в нашата къща предстои подобна драма (драматично ще е за мен, за другата страна в кърменето хич). Зася сме на две кърмения дневно, като и двата пъти аз почти насилвам Диди да суче, щото последната не се и сеща, пък аз съм препълнена отвсякъде.  ooooh! Иначе няма приспиване с кърмене вече - то е мятане насам натам и по някое време трупясване. Личен подвиг мога да споделя в тази насока - сдобих Диди с две супер-дупер готини възглавнички и съм я научила при команда "Аааайде да спинкаме!" да си ляга блажено на една от двете. Ако е достатъчно изморена почва да си затваря очите и заспива, ако не - мята се още известно време. Въобще лудница.  Crazy

Съни, може да е неориентиран професионално твоят момък, ама пък му е пределно ясно, че му се яде, това е важното на този етап!  Crazy

Ееех, свекърите си отидоха... Живот, живооот!  newsm44

# 49
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Мяу... за теб погрознявам не го приемам Simple Smile Понеже съм те виждала на живо, мога да кажа, че изглеждаш страхотно и за мен самата не е никак учидващо, че и Калина и Люси са прекрасни млади дами  Heart Eyes Така де, метнали са се на мама хубавици  Heart Eyes
Слънчи, благодаря ти, задето ме виждаш така... хубава и ми го казваш публично. Embarassed Embarassed Embarassed

Забравих да споделя, понеже Юхуу питаше, какво беше първото ни кукленско театрално изживяване с Калина и защо беше такъв незабравим кошмар. Започвам с това, че се задаваше един проливно дъждовен, мрачен, скучен ноемврийски съботен ден и спонтанната лъвюва идея да отидем на театър ми се стори не чак толкова отблъскваща.

Само че:

Първо, лъв ми шофираше от година и месец, но още не се оправяше съвсем с паркирането, с натоварено движение в центъра и пр. препятствия, а аз знаех това, както и знаех колко невъобразимо нервен става, когато работата се закучи и как ми иде да му откъсна главата, но си казах, хайде, от мен да мине.

Второ, Калина беше по-малка от 3 г. (на 2 и 8-9 м. беше) и беше странна птица, което също ми беше ясно, но се надявах да се размине големият кошмар.

Трето, стигнахме в последния момент и сякаш всички бяха решили да отидат на театър точно в този ден, точно в този салон (Гурко), така че, взехме билети най, най, най-отзад в претъпканата и задушна зала.

Представлението беше Снежанка и седемте джуджета и Калина уж искаше да го гледа, но като видя народа, като видя "мазето", в което щяхме да слезем, се уплаши и ме задърпа да си ходим. (Другата тъпня беше, че влизахме само двете, докато лъв ми се върти да търси паркинг и щеше да влезе по-късно, ако въобще, та и оттам напрежение).

Когато представлението започна и загасиха лампите, Калина започна да скимти да си ходим и аз доста нервно и настойчиво се опитах да ангажирам вниманието й с представлението, отчасти успешно, но за ужас на околните, които непрекъснато се обръщаха и ни фърляха гневни погледи.

За капак, май се уплаши и от злата царкиня и тогава вече настъпи климакса, та трябваше да излезем на чист въздух минути преди края, което оцених като единствения плюс на ситуацията.

Реално от онзи момент не съм имала желание за съвместно посещение на куклен театър, а Калина едва напоследък проявява истински ентусиазъм и съм навита да я водя. Адаш, ако искаш, дай заедно да ги замъкнем някой ден!!

Но си направих следните изводи: струва си да се взимат билети само на първите няколко реда и за представления, които са най-близко до възрастта на детето, то си пише.

# 50
  • Мнения: 304
 Ирка,айде честита ви свобода Grinning

 Мимс и тук да кажа-питката ти изглежда супер!!!

 Пете,радвам се,че ти е харесала моята рецепта за питка

 Пина  Hug дано нямате проблеми с Преслав и наистина бързо да го израсте!

 Пухче,стискам палци,мила!

 Искам да питам тук нещо,че не ми е ясно  newsm78 другата година ако, кандидатстваме ,за ясла или за градина ще може да се кандидаства? Защото, аз както го разбирам,ще е за 2ра ясленска група,пък те вече ще са на по 2г и 7-8м.Дали няма да може направо за 1ва група в градините да кандидатстваме? голяма драма с тия ясли....

 За кърменето Малвина незнам какво да ти кажа,може би е по-добре,ако имаш напрежение да се изцеждаш малко,не до край,а само да се намали напрежението,а не да му даваш,ама знам ли.И при нас към отбиване вървят нещата.Елито вече 4 дни не е сукала сутрин,само вечер и давам,явно обаче кърма няма никаква,защото напрежение изобщо няма,дори леко препълване няма  Thinking Кой я знае колко е ядяла напоследък.Та така мисля още месец да я кърмя и вечер,ако има толкова мляко,ако не докато има.Незнам как ще става със заспиването,защото сега ми е супер кърмя я оставям я в леглото и тя си заспива.Та май само там ще е драмата.Доволна съм,че така плавно и левко ставт нещата при нас
 
 Иначе по-спокойно е положението тия дни при нас,явно най-накрая поспряха да я болят зъбките Simple Smile Танче,мерси,че питаш  Hug

 За писане никак не ми остава време,защото то това диване за миг не спира,катери се по масата,на облегалките на фотьойлите и дивана и иска да се изправя  да подскача  Shocked вече и секунда не мога да я оставя без надроз.А и тя много се сърди като седна на компа и не й обръщам внимание  ooooh! и секунда сама не й е интересно,освен ако не сме начуждо и ново място,тогава не се и сеща за мен.

 Ставам,че едва и токва ми отпусна хубавЕли...

# 51
  • София
  • Мнения: 110
Ау, Мяуче, вярно звучи като да е било малък ужас воденето на Халята на театър.  ooooh! А щом е била на тази възраст, значи и ти си била бременна, с всички произтичащи от това последици, дето се вика.  smile3544

# 52
  • Мнения: 1 067
ДВ!
Честит Рожден Ден Танчееее!Здрава и щастлива !Същото пожелание и към мартенските феврарчета!
Моят мъж пак е в италянско  мен какво ми стана не знам  Joy взех че зготвих целии 3 манджи  #Crazy За Яворчо спанак на фурна  Sick (аз не обичам),картофена яхния  и пица  Mr. Green Пицата пък е по желание на племеницата,която вечер пребивава у нас докато сестра ми свърш работа  Peace
Излъгах и бабчето да спи при нас  Twisted Evil та сутринта ще пия кафе като нормлен човек  Twisted Evil
СЕга гледам по новните,че в Горна Оряховица са убили още едно новордено миналата година ,същите лекари  Shocked ,но този път  са доказали вина  #Cussing out #2gunfire

# 53
  • София
  • Мнения: 209
И аз си поръчах ботуши, като на Бръм Rolling Eyes

Утре ще правим прощъпулник и не ми се размина частта с роднините. утре ще се изсипят по някое време а вкъщи е такава кочина ooooh! Ни питка, ни нищо  съм подготвила, цял ден разглеждах онлайн магазини Whistling

Да се похваля, че вече си имам монтирана решетка между кухнята и хола. Половината кухня е изпочупена като днес се сбогувах и с каната Брита, която Ясен успя да докопа. След 2 седмици разправии дали да я поръчвам тая ограда и 1 седмица чудене как да се монтира  ooooh! Само че сега ще се монтирана на ново защото не била стабилна. Не му е лесно на моя с 2 леви Joy

silvery, радвам се, че успяваш да попишеш малко и тук. Като знам Ели каква беснотийка е, хич не се учудвам, че нямаш време. Липсват ми историите не Ели Heart Eyes Да я нацелуваш от нас с Ясен.

Ох, исках и друго да пиша ама ще  друг път, че почвам да чистя лека полека Crazy

# 54
  • Мнения: 7
Kакво ти разправям аз.. Яско терминатора. Grinning
Тия от Тенденз да вземат някое ваучерче за отстъпка да ми пратят като им привличам клиенти. Mr. Green майтапа настрана, не знам на яве как ще са, но току що изядох 21лв. и още съм гладна, а тия цели ботуши по 20лв продават.. мисля че и една седмица да ги нося пак ще си струва, но им давам много повече. Sunglasses

# 55
  • Мнения: 98
Уф ама в ква д-ва живеем вярно???
Тези хора си водят разни войни за сметка на нас и нашите деца....
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2011/03/02/za-neprejalimoto-razkaz … na-maikata.112578

# 56
  • Мнения: 70
Не мога и тук да не се похваля,че вече си имаме ходещи крачета! Mr. Green
Точно преди това обяснявах на миото,че Марти ще проходи след месец като гледам как го е страх и той взе,че прекоси коридора и част от хола сам,за да ме опровергае Crazy

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Какво да каже Калинкината само с 2 бр.  ooooh!
И Диманка е с 2 броя като Калинка и Диди,1-ви горен се появи тези дни ,сега очаквам 2-ри горен. Но нали ви писах,че беше с Т три дни заради тези зъбки,та се чудя докато настигнем нашия зетко Бо какво ли мъчение ще е .И за нас и за нея.  ooooh!

Не иска и да яде. Правя й маймунджалъци , само и само да хапне малко,но едва изяжда и половината от това ,което си хапваше преди...

Иии,Пухи,как се случи това ? Дано да го оправи мъжа ти, то гаранция вече няма нали? А,бе и моето Чупалино взе да скърца,ама се надявам да оцелее.  Mr. Green

Пина,честито 6-то зъбче на Ина. За храната,аз взимам от 2-ра група (при нас са 2 групи- 1-от 10м.до 1г., 2-ра - от 1г.-1,5г. и 3-та) ,ама й го пасирам все още.

Юху,браво за подвига.Снимка на възглавничките има ли?  Flutter

Мяу, описала си историята много интересно. Дано следващото посещение на театъра на Халюшка да е по-спокойно .  Hug

Малвинка
,честити ходещи крачета.  Hug

Малкото човече заспа рано рано днес,та успях да измия чиниите ,да прочета малко из форума и отивам да си лакирам ноктите.

Хубава вечер.

# 58
  • Мнения: 307
Мъжо позакрепи каляската Сиянкина Simple SmileБлагодаря за стснатите палчета!Юхуу хубаво звучи за нова количка,само да можеше да стане и реалност...Съни носехме количката по едни стъпала и дясното колело падна-да знаеш много скапано са сложени!
Малвинка честито прохождане на малкия сладур!
Ел успех утре с родата!

Аз решила,че повече рода няма да събирам,та ще взаимствам от Ники и кръщенето на малката ще го направим в много тесен кръг когато се постопли-ние и кръстниците Mr. GreenЗнам,че после голямото ми Д... ще бъде изядено,но нямам нерви!

# 59

Общи условия

Активация на акаунт