БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-10

  • 18 589
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 33
Здравейте момичета. Искам да попитам удачно ли е да се дава пюре от чисто месо напр. пилешко ( съдържа 40% месо) от 125 гр. смесено с различни зеленчуци или процента месо е прекалено голям. За бебе на 8 месеца става въпрос, който е захранен вече с пилешко.

# 16
  • Мнения: 15 379
30-40 грама месо за деня е нормален дневен прием..
Ако даваш това като количество, редувай със зеленчуково пюре, т.е. давай месо през ден.

# 17
  • Мнения: 2 926
Каква риба да дам за първи път?
Мъжа ми ми донесе пюрета от Испания с някаква риба Lenguado, която идея нямам каква е и дали става да я дам на сина ми  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 39 894
Аз мисля, че захранвах с Хип или Гербер. На Хип е с треска, за след 8ми месец, Гербер - сьомга, 6ти месец.
Моя син е захранен на 8м и риба дадох доста късно.
След това купувах замразен хек и го приготвях със зеленчуци.

# 19
  • Мнения: 3 241
Опасни за всички или опасни само за деца? Предполагам, че за всички, но не се бях замисляла, а много обичам телешко.

Е, за децата е ясно, че не бива да се рискува, но за възрастните при прясно месо не е май голям проблем.
То телешката пържола няма как да я препечеш  Simple Smile


Карамел, тук се започва с белите риби.
Доколкото намерих тази, която имаш спада, към тях. Идея нямам как се казва на български.

# 20
  • Мнения: 223
Нещо не ми е ясно телешко и говеждо едно и също ли е newsm78има едни пюрета с говеждо аз съм въвела телешкото трябва ли да я захранвам пак с говеждо или не.

# 21
  • Мнения: 15 379
Говеждото е всъщност вече не крехкото телешко. Говедото е всъщност бащата на телето.
Щом си захранила с телешко, давай говеждо направо.

# 22
  • Мнения: 223
Каква риба да дам за първи път?
Мъжа ми ми донесе пюрета от Испания с някаква риба Lenguado, която идея нямам каква е и дали става да я дам на сина ми  newsm78

Карамелче ето в този линк на едно място една мама споменава че е готвила такава риба http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=545424.0 в нета пишеше че означава морски език рибата , и аз бих била в чуденка дали да я давам ама нали уж за бебета е правена и то от къде къде по - развита държава newsm78

# 23
  • Мнения: 2 926
Много благодаря  Hug
И аз цъкнах на преводача в Гугъл и видях, че се превежда морски език.
И все още се чудя дали да я давам  newsm78
По принцип сина ми основно с испански пюрета е хранен, но все пак тая риба малко ме притеснява, просто защото до сега не е ял риба.
Освен да купя някаква друга да го захраня, а по-натам да дам тази  newsm78

# 24
  • Мнения: 4 615
Тя е постна риба. В една група са с Калкана, Треската, Хека. Подходяща е за бебе. Твое е решението обаче дали да я дадеш на бебето. Аз бих дала. Също захраних с неособено масово консумирана риба.

# 25
  • Мнения: 803
Вече въведох сиренето успешно. Сега, въпросът ми е има ли пауза между въвеждането на сирене и въвеждане на кашкавал?
И ако може да ми препоръчате марка кашкавал, която да е подходяща за бебета. Т.е. да е по-безсолен.
Благодаря! Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 15 281
Няма нужда от пауза.
Аз давам кашкавал "На баба".

# 27
  • Мнения: 82
Аз много обичам Пършевица, но се чудя дали става за детето?  newsm78

# 28
  • Мнения: 27 524
Нещо не ми е ясно телешко и говеждо едно и също ли е newsm78има едни пюрета с говеждо аз съм въвела телешкото трябва ли да я захранвам пак с говеждо или не.

Месото на всяко говедо, навършило и преминало възрастта от 8 месеца, се води говеждо. Преди това е телешко  Simple Smile Иначе е едно и също и няма нужда да захранваш наново.

Аз много обичам Пършевица, но се чудя дали става за детето?  newsm78

Става принципно. Макар, че общо взето всички кашкавали са доста солени и с не напълно ясен състав, така че аз лично бих го спестила от менюто на толкова малко дете.

# 29
  • Мнения: 1 699
Момичета от кога мога да давам пюрета, в чийто състав има домати(в повечето случаи е много малък процент)

Общи условия

Активация на акаунт