Юнчето заедно с теб се весели, щом щастлива си ти - тема 16

  • 23 130
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14
Добро утро и честит празник на всички българи  Hug

Чин, снощи сънувах, че си се разписала, че Слав се е извинил подобаващо и дори ти е отменил сухия режим  Laughing Sunglasses

Момичета, някой болят ли го ребрата? Струва ми се рано да се оплаквам от подобна екстра, дори миналата седмица мислех, че е спомен от кашлицата, но вече много време мина, а болката се увеличава. Особено вечер съм като пребита - не мога да се обърна настрани, само по гръб се търпи.

Елдра (а и другите, правили шоколадовия сладкиш), смятам да направя половин доза и да ползвам една кръгла форма за кекс с дупка по средата, но с нея трябва да го обърна после. Да не се смачка нещо? Тази рецепта става ли за обръщане? Другият вариант е да ползвам обикновена малка тавичка и евентуално да сложа хартия да не залепва много  Thinking  Кажете кой е по-добрия вариант. Такава е моята форма - http://minga66.com/product_images/u/643/P1200843__20970_zoom.JPG

Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 08:40 от teddy_varna

# 61
  • Мнения: 548
Добро утро момичета. Hug
Честит празник българи.Дано сме силни да променяме нещата в тази държава за нас  и най-вече за нашите деца. Simple Smile

# 62
  • Мнения: 149
ЧЕСТИТ 3 МАРТ!

Тук 3 март се празнува много тържествено, може би и затова ми е едно такова приповдигнато...! Пък си падам и патриотка Wink
Ако знаете как ми е домъчняло за България...Поживях преди и в Англия, доста съм пътувала, но сърцето все ме влече към пустата България... Сега докато "писателствам" търся и тук българската следа и сърцето ми трепти от гордост! Знаете ли че един от румънските възродители и човек написал химна им е българин - Антон Пан(ов), родом от Сливен...
Колкото до корупция и прочие проблеми - мисля че и другаде ги има (ако знаете тук какви скандали се вихрят), според мен, на нас българите ни пречи неспособността ни да работим в екип, да се радваме на постиженията на другите, желанието ни все да се оплакваме.. Да чуете румънците или сърбите (не че те са вързали и цъфнали) - от тях по-велики няма, а ние все се изкарваме най-лошите. Ако ние не се уважаваме, как другите (ох увляках се, но темата ми е болна...)

Ваче - ти ли имаше къще в Копривщица? Сега точно гледам репортаж от там...Ама е хубава таз Копривщица!... Голям късмет имате!

Сега отивам да си оправя къщата, че после съм на фризьор и ще приготвям тоалетите - довечера сме на прием и на концерт!...
 
Ps. Я заговорихте за хълцане и току усетих и моя бебо да хълца... Сладури!
Вече ми се иска да го гушкам!




Последна редакция: чт, 03 мар 2011, 09:03 от heberlea

# 63
  • Мнения: 38
Добро утро, мамчета.
Честит Празник.
Теди,стаvа за обръщане. Аз имам същата форма, но с гладка външна окръжност. Просто намажи формата обилно с олийце (без да я набрашняваш отгоре) Peace.

# 64
  • Мнения: 130
Добро утро и честит празник! Grinning

# 65
  • Мнения: 4 370
Честит трети март!


Теди и аз в такава форма го правих. После го обърнах. Това което изтече не ми развали формата, а се получи още един кръгъл кекс.

# 66
  • Мнения: 215
ЧЕСТИТ ТРЕТИ МАРТ,честито на всички Българи,дано имаме повече вяра,по малко завист и дай Боже един ден да водиме нормален живот ние и нашите деца. Hug

# 67
  • Мнения: 14
Благодаря, момичета. Че довечера сме на гости на нашите кумци и всеки път правя нещо домашно - смятам, че е по-хубаво и по-лично от купешко руло например. Мъж ми ме подстрекава да меся погача, ама предния път месих, пък и нямам материали, то трябва от сега да я започвам и се отказах  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 57
Честит трети март bg

Теди Варна като писа за руло, аз правих в неделя една съвсем бърза и лесна рецепта, ако имате интерес веднага я поствам.

# 69
  • София
  • Мнения: 142
Добро утро и честит празник!

Тази тема с живота в България е много дълга и сложна...Вие казвате, че сте имали възможност, аз пък даже бях навън и се върнах против волята на всички около мен...Много искам децата ми да могат да живеят нормално тук и най-вече да искат, но не заради гол патриотизъм, а защото има и за какво...

Ей, този кекс не си го преписах навреме, сега къде да го търся Confused
зизуна, давай твоето! Mr. Green

# 70
  • Мнения: 57
Не претендирам за авторство, открих рецептата нейде из форума.

Руло

ПРОДУКТИ:
4 яйца
1 ч.чаша захар - 150 гр
1 ч.чаша брашно - 150 гр
1 бакпулвер
1 ванилия
200 гр. мармалад
100 гр. пудра захар


ПРИГОТВЯНЕ:
Яйцата и захарта се разбиват с миксер до побеляване, добавя се брашното с бакпулвера и ванилията на части. Разбърква се добре с дървена лъжица. В правоъгълна тавичка се слага хартия за печене и върху нея се изсипва сместа. Тавичката за печене трябва да е по широка, защото блата се надува. Пече се на 180 градуса, за 15 - 20 мин, зависи от самата фурна. След като се изпече се обръща върху плота, изчаква се да изстине малко и след това се маха хартията за печен. Поставя се на навлажнена кърпа, маже се мармалад/ шоколад (обилно) и внимателно се завива на руло. Отгоре се ръси обилно с пудра захар. Добър апетит!

# 71
  • София
  • Мнения: 3 099
Момичета, добро утро и честит празник  bg
Гледам, че ще го отдадете на кулинария  Simple Smile
Снощи беше  яко парти, само дето май си тръгнахме на най-веселото. Ама така е, не мога да съм толкова активна, както преди. Въпреки, че врътнах един гюбек  Laughing То беше много странно място - уж пиано бар, ама фолк пиано бар  Laughing Те такова чудо не бях посещавала.
Аз моя проблем със захарта го гледам вече от друга страна - тъкмо ще използвам момента да се опитам да създам правилен хранителен режим на детето. Не заради друго, ами свекър ми е с диабет, на мъжът ми леля му (от страната на майка му) - също. Така че си имаме фамилна обремененост, а и явно аз също отнякъде.
Вече измислих първото "диетично" меню - зеленчукова супа (лук, моркови, чушка, тиквичка ... какво друго  newsm78) и кюфтета с доматен сос на фурна. Дано да се получи вкусно.

Приятен празник на всички, ние сигурно ще излезем по някое време с кумовете и много ще се радвам да има знамена по фасадите. Всеки път ме умилява тази гледка, а сега сигурно ще ме разплаче  Simple Smile

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Честит 3ти март!! Simple Smile

heberlea, много си права за всичко. И аз 3 години бях в Германия и такава депресия ме гонеше, докато не се прибрах. Честно казано, сега ми липсва уреденичкото и спокойничкото, без всякакви кретени по улиците (или поне доста по-малко)  Laughing, но ако пак отида, ми е ясно, че пак ще се тормозя за вкъщи!  Confused

# 73
  • Мнения: 49
Добър ден, момичета! Няма да ви честитя никакъв празник, защото, както вече казах, освен близките ми, тук нямам нищо мило, Приятелите ми отдавна са навън, тъй че- на работещите приятна почивка, а на лежащите- приятна компания от половинките  Hug

ВАЧЕ, и мен ме е яд много, че не останах в Германия, още когато завърших, ама защо си бях въобразила, че нещо тук ще се промени, хич не знам (заблудена идеалистка). И разсъждавам точно като теб- малката- навън, дано имам възможност да й осигуря това Praynig

# 74
  • Varna, München
  • Мнения: 57
Добро утро !  Simple Smile  Честит празник! Гордейте се да се наречете Българи! може би това ни липсва, самоуважението и чувството да принадлежим на тази страна....

Живея вече повече от осем години в Германия и всичко давам да си се прибера у дома. Това ми е и целта, не казвайте на дацата си да се изнасят, а дайте да ги научим че само ако обичаме родината си, може да я направим прекрасно кътче за живеене.....Разбрах че и далеч от България да си, не ти се решават проблемите, и другите страни ги имат, ако не и в повече.....   bouquet

пожелавам ви един слънчев и усмихнат ден  Hug

Чин всяка темичка е по красива от предишната  Simple Smile  bouquet

мен доки ме наплаши, че може би съм развила гестационнен диабет, защото напълнях мн и бързо  Sad Мислите ли че е възможно, newsm78 чак на 10 ще го правя този тест, и ми е малко притеснено

Охх, исках още нещо да напиша, но забравих  Blush

Общи условия

Активация на акаунт