Отговори
# 450
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Честито на чаровницата Рони!
Да бъде здрава, щастлива и късмет!!!



честитка в стил Рали Simple Smile

# 451
  • Мнения: 1 599
Роси, да ви е жива и здрава Вероника! Много късмет и усмивки!Хубав празник!!!!

Съни, не знам къде сте празнували, но много хубаво ми изглежда и децата добре са се веселили! Това е важното!!!

# 452
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Милички мои сладурковци, много се радвам да ви видя!
Честит рожден ден /с голямо закъснение/ на всичките ми любими дечица, да сте здрави, щастливи, усмихнати!  bouquet
Момичета!  newsm51

# 453
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Честито днес на всички първолаци! Специални поздрави на Яни и само шестици!

# 454
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте нейсе и от мен. Hug
Поуспокоих се колкото мога и ето рапортувам. Grinning

Вчера моето дете тръгна на училище. Приеха го в ПЧМГ и ние сме много щастливи! Heart Eyes
Деня вчера мина подобаващо. Калоян се чувстваше в свои води, най-накрая! Пу, пу дано е така и занапред! Praynig
Всичко беше направено много официално.  Две деца внесоха символите на училището - ключ и буквар. На Калоян се падна честа да внесе единия символ на училището - знанието. Влезнаха за ръка с дванайсетокласниците - да има приемственост. Peace Пуснаха Калоян да влезе пръв в класната стая с букварчето, та да повлече крак, както се казва. Simple Smile
Класа е от много умни деца - впечатлена съм сериозно! Харесаха се много, веднага се разговориха, хванаха за ръце, шеги си пускаха. Имаха открит урок пред нас. Имаше и питка за посрещане....мое дело, постарах се подобаващо. Друга майка беше се постарала да се почерпят с мъфини. Дадоха им символично домашно, на което Калоян погледна много сериозно Mr. Green....бяхме вчера да се почерпим за деня и се прибрахме в 21.30ч, при което най-чинно седна и го направи без значение, че беше ужасно уморен. Heart Eyes Laughing
Г-жа Учителката изглежда съвестна, мила, но и строга - което е чудесно! Преди дни когато беше родителската, ни даде да предадем писма на децата - много се беше постарала с всичко!
Искрено се надявам това да е неговото място, да намери вече спокойствие, да се чувства добре и да му харесва.
Мама си поплака порядъчно... Blush

И оооо, съседите много мили - поднесоха на Калоян узрели плодове и питчици, та да зрее като тях и хляба да му е в ръцете. Много мило и приятно ми стана! Казаха, че и писъмце са му пуснали в пощата. Като се прибере довечера, ще го вземем.

Днес вече, като че ли се стресна малко и за миг обръщайки се да ме види ми се стори, че ще се разплаче.
Преди да тръгне се сети да си провери дали всичко и най-вече домашното дали е в чантата. Simple Smile
Сега аз съм малко неспокойна и се моля всичко, всичко да е наред!

Пу, пу да не му е уроки! Да е жив, здрав и щастлив! Heart Eyes

Или Благодаря ти! Да ти се връща от сърце желая!  bouquet

http://ssunny.snimka.bg/holidays/uchenik.621203.0.big

Последна редакция: пт, 16 сеп 2011, 11:07 от s_sunny

# 455
  • Мнения: 919
Сънка, честито мила! От вчера и мен ме тресе едно вълнение. Не, че Вероника е ученичка, но все пак е в предучилищен клас, има учебници, тетрадки, чинове. Ще учат математика и други предмети. Представям си следващта година какво рИване ще е .
Между другото майката с мъфините се казва Марина и е уникален образ. Майка е на Тео, който напусна (ясно защо) градината на Вероника. А Тео е разкошен сладур, беше едно от любимите ми момченца в групата.
Вероника на втория ден от "училище" се разболя. Снощи се оплакваще от болки в корема, а през нощта , към 1, повърна зверски, в Нашето легло. Следваше къпане с косата, смяна на чаршафи имиене на банята и спалнята. Не ме питайте как се чувствах. Сутринта към 5 отново, но по-културно. Сега е с кротка Т , но поне пие много чай с мед.
Аз пък следобед съм на преглед на едното око, че има някакво възпаление. Много ми е притеснено.
Целувки и успех във всичко Simple Smile

# 456
  • Мнения: 358
Съни, честито ти първолаче !

Добро решение сте взели, според мен ( за избора на училище - тати да заляга над книгите Laughing ) , а и за това , че тръгва по-рано  Hug

 Най-верният знак е , че той  се чувства спокоен още в началото . А защо  са само 6 деца в един клас ?

Ние отдавна сме на училище - Лилия е първа година, но понеже просто се премества в друга стая, не се усеща някакава рязка разлика. А и една от помощник - учителките й е от миналата година.
 Освен това самите стаи не са само с чинове, а си е като в детската градина, имат си играчки, с килими и отделни кътове.

И  пак да кажа, Съни, снимките са чудесни, такива хубави празненства има в България за Първият Учебен Ден , това ми липсваше много и Рангел като започваше ( тук не се носят дори цветя ). 

# 457
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Благодаря момичета! Да Ви се връща радостта стократно!

Броя на децата в класа са мен лично беше решаващ. Мъж ми беше малко резервиран, но и сега той е доволен най-много от това.
Считам, че така или иначе стреса е достатъчно голям за първолачета/нови навици, нови изисквания, правила, играта отива на заден план и т.н./, че и да е в голям клас/25 деца/. Шум, повече деца с които трябва да се наглася, деца които са с по-една глава по-високи, по-силни... От едно наистина затворено общество като детската градина изведнъж да скочиш в дълбокото за мен е страшно. Така ще може индивидуална работа според интереса на детето и неговата стихия или неговите слаби места, което в големите класове е невъзможно. А да не говорим за децата "различни" от останалите. Калоян е левичар и съвсем истински му трябва помощ при писане. Да му се хване ръката, да го научат позицията каква трябва да е, за да вижда реда на който пише и така. На всичкото отгоре, той е с година по-малък, а тук в БГ предучилищната, наистина дава по-силен страрт на седемгодишните, също така тази една година много си личи физически, както казах по-горе.
Реално той трябва да стои до "батковци" и да се опитва да ги настигне, че и задмине. Нека стане по-уверен в себе си, във възможностите си, в силата си и тогава го хвърлям в дълбокото...  Laughing

Днес има много септемврийчета - Да са живи и здрави!

# 458
  • Мнения: 207
Съни, честит първокласник! Чудесни снимки, а питката ти е разкошна  Heart Eyes

Роси, честит рожден ден на Вероника със закъснение  Embarassed Много да ви радва и да е едно прекрасно, щастливо дете!  Hug

# 459
  • Мнения: 52
Честито на порастналите ни дечица!Да са здрави и много щастливи!
Съни,честито ти първолаче!
Малка почерпка от нас
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=286012394758069&set=a … ype=1&theater

# 460
  • Sofia
  • Мнения: 4 400
Изпитах вътрешен порив да се разпиша - да честитя отминалите рождени дни на порасналите ни дечица и да им пожелая да не бързат да стават "големи", да се порадват на радостно и безгрижно детство  Peace

Съни, при вас работата е сериозна - пожелавам успех на малкият ученик  Peace

Моето си е за детската градина още, та даже и до 26-ти ще си поостане в къщи - не бързаме  hahaha Онзи ден ми заяви, че след като ставал на 6, сиреч "голям", трябвало да си хване гадже и да се ожени  ooooh! Joy
За срамотиите не сме подготвили никакви грандиозни тържества - идеята ни беше за едно приятно детско клубче (Пчеличката Мая в Борово), но след като половината от поканените и без това малко деца ги тръшна чревния вирус, днес смених мястото и ще си отидем в един почти квартален ресторант с детско клубче. Дъртите ще сме добре, надявам се и децата  Peace

На мен хич не ми се пише напоследък, но ви чета редовно - ежедневието ми е толкова еднообразно, че чак нямам какво да споделя  Confused

# 461
  • Мнения: 1 599
Честито на дечурлигата от последните дни! Да са живи и здрави, много късмет и поне малко пакостливи!

Съни, и тук да кажа На добър час на Яни! Аз не се съмнявам в него Simple Smile и честно казано си мисля, че малко си подценяваме децата. Те доста добре се оправят, по- скоро на нас ни е тежичко Simple Smile
Поли, как сте с Оничка?
Ани, и аз като теб душа, едно и също. И в софия си ходих само по градинките и пт време на време до Карфура и тук така!
Ади пак започна с плуване, сега сменихме на айкидо, та и това. Учителката много ми хареса, но и тук както казва Светли не се усеща таква разлика от миналата година. Да не говорим, че няма такава тържественност като в бг. Аз оставам сама за една седмица и не знам как ще оцелеля. Стискайте палци!

# 462
  • Мнения: 919
Марисче, Вероника е по-добре , но и утре ще си остане у дома, защото пък от днес е с по-сериозно разстройство. Идните 3 дни , "класът" им ще бъде на зелено у-ще и тя много искаше да отиде. Но няма как да я пусна на планина с разстройство, така че ще се гледаме  Heart Eyes
Ани, добре си решила да се разпишеш. За съжаление май навсякъде нищо интересно не се случва. Преди повече пътувахме, планирахме, преживявахме. Сега животът е доста по-скучен. Но да сме живи и здрави, пак ще има веселби.

# 463
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Ехееее Голям Ден днес - Да са живи, здрави, весели, засмени и не на последно място умни и добри прекрасните ни дами Рали и Мила, и прекрасният ни младеж Габи!


И за специалните майки Или_, Rady и aniK! Много да Ви радват желая от сърце!

# 464
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Прочетох "веселба" и опааа давай да пиша - СРЕЩА моля?
Имам нужда да дърдоря ли дърдоря и ако има някой желаещ да ме изтърпи ще съм много щастлива! Mr. Green

Maris Вярно е това което казваш! Аз съм си просто такава и понякога се мразя, че толкова изисквам от Калоян, особено след като напоследък виждам, че и без толкова напъни пак стават човеци! Peace
pipiole Този вирус гад бе. И тук мъж ми дрискоти...ама нъц да му е кат'излиза без мене. hahaha Joy
Шегувкам се! Laughing
Бързо да оздравява Оничка, а на теб бързо да ти изгрява усмивчицата, че да не те загрея аз! Hug
aniK Радвам се да те "видя"! Как си, ще се връщаш ли скоро на работа? Май ти липсва, а?

Да взема да легна ли, що ли... ?!
Лека нощ и една прекрасна седмица изпълнена със много смях и весели емоции желая на всички ви от сърцееееее! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт