В тази тема са събрани 46 канадски мами!

  • 26 378
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 753
И на мен не ми се иска темата да замира, някак по-прегледно ми е тук. Но пък ми е приятно вече да мога да свързвам лице с даден ник Simple Smile. И веинаги научавам интересни неща,за което благодаря!
Снежи, моето момче е още малко и не съм подхващала темата засега. Не си правя илюзии,че ще усеща българската история като своя,но ми се иска поне да я познава все пак. Още повече,че е кръстен на един български цар Simple Smile

# 16
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Аз мисля, че няма как да накараме всички хора от фейса да пишат и в темата, някой от тях не пишат тук, други предполагам дори и не са регистрирани в сайта. От тези във фейса само около 30 са си признали да са свързани с ник тук, а като гледам пристигат и нови хора, което е страхотно. Тъй че според мен който иска да си задава въпросите тук, който иска там - лошо няма.

Иначе и на мен тук ми е по прегледно и удобно, по лесно следя разговорите, а и съм свикнала с темата ни.

Снежи, аз нищо не съм обяснявала за 3 март; говорили сме малко за Левски преди /но вече го е забравил със сигурност/. Мисля, че като порасне още малко Владко ще разбира повече и ще може да свързва нещата по добре. Вие ходите ли на БГ у-ще? Това е добър вариант да се запознаят децата с празниците, поне в нашето БГ у-ще имат разни неща по различни поводи. Аз още изчаквам, но мисля да го запиша по някое време.
Този въпрос всъщност е към всички мами: Какво мислите за БГ у-щето, ходят ли децата, ще ги записвате ли?

# 17
  • Мнения: 753
Аз лично нямам оформено мнение за бг-училище тук.
От една страна би било много хубаво да опознава българските традиции, обичаи, история и литература. Но някак, ако всичко става под формата на игра, нещо като кръжоци може би...Иначе май не ми допада идеята да водя детето на още едно училище и то в почивният му ден. Така или иначе не разчитам на бг-училището да научи български, ние с баща му правим каквото можем, а разчитаме и на летните ваканции, които ще си прекарва в БГ.
И на мен ми е интересно да чуя какво мислят мамите по въпроса.

Друг въпрос от мен - лятото ще каним родителите ми. Предполагам,че за всеки трябва отделна покана, но да ви питам все пак така ли е?

# 18
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
То и аз не смятам, че ще научат български там, но е добре според мен да види и други деца говорещи български в една група да правят заедно неща, да усети, че си има нещо общо с тях, да празнуват българските празници заедно в у-щето. Иначе това да ходи в България и да си практикува езика там и да си комуникира с роднински деца и приятелчета си е чудесно. Но не смятам, че едното изключва другото. Дано се включат и други мами.

За поканата мисля, че на всеки си е отделна. Но доколкото помня имаше графа "Ще пътува ли някой с вас?" и там вероятно трябва да се напише другия човек   Thinking

# 19
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
kambanka 2304 ние сме пускали обща покана за двама души - нямахме проблем.

Sneji можеш да си дръпнеш купон за препоръчване на нови клиенти от сайта на Cells for life и да препоръчваш колкото хора искаш.

Между другото аз се глася да ги тормозя дали мога да прехвърля стволовите клетки на Мартин от Онтарийската банка в тукашната ама все не остава време да им звъня да питам.

# 20
  • Мнения: 319
И ние поканата досега сме я правили обща. То реално само поканата е обща, иначе всеки си има отделна молба за виза, просто всичко накрая се слага в един плик и се праща заедно. Аз пък не съм чувала досега някой като кани 2-ма човека примерно да пише отделни покани. Всичките ни познати пишат по една обща покана  Peace

# 21
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Е, то аз съм писала глупости. Имах предвид, че на всеки отделно се попълват документи.

# 22
  • Мнения: 3 743
Като споменахте за разговори с децата, да попитам а за Бог говорили ли сте им и откога смятате, че е подходящо Thinking

За 3-ти март не сме говорили и ние сме малки още, но за мартеницата обяснихме защо се слага и какво символизира. Тя обаче не търпи разни неща по себе си, и по ръцете си и съответно вече е без мартеница Blush

# 23
  • Мнения: 3 932
Nie imame bibliq za deca, koqto e mnogo dobre napisana, ta gore-dolu sym poizqsnila ne6tata.

# 24
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Nie imame bibliq za deca, koqto e mnogo dobre napisana, ta gore-dolu sym poizqsnila ne6tata.

Би ли споделила заглавие, автор? Като детска книжка ли е?
Ние сме говорили съвсем малко за Христос, но нищо задълбочено, просто стана веднъж на въпрос. Аз обикновено когато стане на въпрос за нещо - тогава обяснявам и то съвсем отгоре. Ако му е интересно той задава въпроси, ако не - приключваме темата до следващия път.

# 25
  • Мнения: 417
Ето и аз да се запиша.

Да, и на мен въпреки всичко ми е далеч по-пригледно тук. Фейса може да е по-скоро за снимки и закачки.

# 26
  • Мнения: 5 713
Като гледам какви дискусии се вихрят там...хич не са закачливи. Simple Smile))))))

Не съм говорила с дъщеря ми все по някои "важни" въпроси.

# 27
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Гаргамелчо как се справяте с Чарли? Каките радват ли му се?

Дензъл при вас вече се е поутъпкал ритъма - кърменето как е?

Ние сериозните теми за разговори сме ги оставили за по-натам ... въпреки че май ще трябва да ги подхванем преди училище все пак.


# 28
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Хелоу  Grinning Знаете ли дали има куклен или някакъв детски театър в Монреал?

# 29
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Тарикмам в театър Ст Дени (http://theatrestdenis.com/defn_39860877.html) дават детски представления от време на време - през април ще дават Макс и Руби - за съжаление ние няма да се класираме за него. Другия театър с детски представления е http://geordie.ca/ още не сме ходили там но много са ми го хвалили.

Общи условия

Активация на акаунт