Опасни бебешки/детски стоки

  • 1 923
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
Мисля, че преди време Меглена Кунева беше организирала кампания "Внимавайте какво купувате или подарявате на децата си". Това беше във връзка с т.нар. опасни играчки, внесени от Китай, които могат да бъдат опасни, защото не са спазени някои от основните директиви по безопасност от ЕС. Така че когато купувам каквито и да е играчки, дори в началото залъгалки, дрънкулки, гумени играчки за зъбки, музикални играчки, плюшени и всякакви неща за бебо, винаги гледам да са от специализиран бебешки магазин и от наложени марки, специално създадени за бебета, а не от магазини за 1 лв, от пазари, сергии и гледам на етикета да не пише произведено в Китай, което е рядкост, но все пак все още има и такива, които не са произведени в Китай. Другият аспект е козметиката. Говорили сме вече по тази тема. Даже има цяла тема за парабените, но все пак ще повторя за тези мами, които не са я чели. Внимателно подбирайте козметиката за бебоците, четете съдържанието. Има козметични продукти, които съдържат отровни консерванти като парабени и др. вредни съставки. Мустела, Джонсън, Чико и Бочко за съжаление имат бебешки продукти с парабени, не всички, но имат и такива. Благодаря на Angel Dust, която доста подробно беше обяснила за прабените и за това кои продукти стават и кои не   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 873
когато купувам играчки гледам да купувам само от определени места като  например eontoys.com. защото лично съмс е убедила в качеството им. да, направени са  Китай доста от тях но си личи не са от евтините гадни китайски дрънкулки. така като ги гледам техните играчки поред мене ще издържат и за второто детенце. избягвам да купувам евтини стоки защото много често евтиното ми излиза скъпо после.
за козметика ползвам само био и то изпитани марки.

# 17
  • Мнения: 6 446
http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=1&docume … биберони Pampers®

Не съм виждала такива биберони, но на някой може да е полезно  Peace

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 795
Записвам се да ви следя,тепърва ще започвам да пазарувам за бебето и ще ми е полезна информацията    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт