произход /и финансови възможности/ на мъжа - проблеми!

  • 8 622
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Какво e вашето мнение за ЗНАЧЕНИЕТО на произхода на мъжа? Ако съпругът Ви е от семейство на хора без образование и с ниски доходи, а и самият той е с по-ниски доходи от Вас, това оказва ли влияние върху Вашите отношения? Ако разликата между Вашите и неговите родители е голяма - как се отразява това на Вашите отношения?Конфликти, завист, неприемане, злословие, противопоставяне - какви проблеми имате? Имате ли ситуация,в която Вашите родители предимно помагат с финанси, а неговите постоянно искат финансова помощ?
Как общувате с роднините му и имате ли нормални отношения с тях? Чувствате ли завист от тяхна страна? Вашите родители и неговите родители общуват ли помежду си?

Последна редакция: пт, 04 мар 2011, 16:22 от antimateria

# 1
  • Мнения: 94
Моето мнение е,че ако мъжа/жената искат да се усъвършенстват-образоват,реализират,
произхода няма голямо значение.
Ако този мъж иска да е с мен,родителите му нямат думата.
Щом съм създала семейство трябва да мога и да се грижа за него,защо трябва да чакам и да тегля,кой колко ми помага.
Да,имам нормални отношения,защото не очаквам нищо от тях-и те от мен.
Пиша от личен опит.

# 2
  • Мнения: 1 175
Ако мъжът е силен духом и поема сам отговорностите си - да се образова, да работи, да бъде добър човек и добър съпруг - тогава няма абсолютно никакво значение откъде идва и какви са родителите му. Ако е мързеливо пиянде дето ми виси на ръцете, тогава и златни да са родителите му, дреме ми на шапката. Важен е самият човек. С моя съпруг сме от различни раси, от различни краища на света, от две бедни семейства, но сами сме си постигнали всичко и не зависим от никого, и сега животът ни е добър. И на двамата родителите ни уважават за това и сме в много добри отношения, горди са че не разчитаме на тях. На тия закостенели предубеждения за произхода им е време да се пенсионират вече.

# 3
  • Мнения: 12 664
Най-голямо значение има възпитанието, основните ценности.  Ако си възпитан да държиш най-вече на материалното, естествено ще има проблеми.
Дидитка, при вас в двата края на света, са ви дали еднакво възпитание. 

# 4
  • Мнения: 11
Всички роднини на разстояние по не 50км+ и всичко ще е фитка.Щото почнат ли да се месят, мерят и т.н. пиши го бегало...И колкот по-рядко ги събираш на едно место толко по-добре. Иначе мерене на пишки винаги има. България сме все пак. Sick

# 5
  • Мнения: 4 569
Авторката,ти с мъжа си ли се събираш или с родата му?

# 6
  • Мнения: 0
Естел,нека да не подценяваме родата, ако живеят  в същия град например!.... ако непрекъснато ви гледат в паничката, искат пари, искат услуги правят си сметки без кръчмар. все пак живеем в България!

никой не е написал обаче как общуват родителите на двете семейства. имайте предвид,че ниското образование и различният начин на живот вървят в комплект с определенно възпитание и по-жаргонен език... а ако има деца в семейството?

# 7
  • Мнения: 0
изненада, ако те не очакват нищо от теб и ти от тях е лесно! ОБАЧЕ ако ти НЕ обакваш, а те очакват... ако обичат да се месят и не само, тогава какво? не всеки разбира от намеци, имай предвид. а директен разговор би скапал отношенията и с партньора. ако ти можеш да живееш по един начин,чевстваш ли се длъжен/на да покриваш и техните нужди, защотото нямат твоите възможности?

# 8
  • Мнения: 0
а ако партньора очаква от теб ти да помагаш финансово и на семейството му, тогава какво?

# 9
  • Мнения: 4 569
Естел,нека да не подценяваме родата, ако живеят  в същия град например!.... ако непрекъснато ви гледат в паничката, искат пари, искат услуги правят си сметки без кръчмар. все пак живеем в България!
Това какво общо има с етноса и/или религията на един от партньорите? Rolling Eyes

а ако партньора очаква от теб ти да помагаш финансово и на семейството му, тогава какво?
Пак няма нищо общо с етноса и/или религията на един от партньорите.

# 10
  • Мнения: 0
Естел, НИКЪДЕ не говорим за религия и етнос! и двамата сме българи!

# 11
  • Мнения: 0
Какво e вашето мнение за ЗНАЧЕНИЕТО на произхода на мъжа? Ако съпругът Ви е от семейство на хора без образование и с ниски доходи, а и самият той е с по-ниски доходи от Вас, това оказва ли влияние върху Вашите отношения? Ако разликата между Вашите и неговите родители е голяма - как се отразява това на Вашите отношения?Конфликти, завист, неприемане, злословие, противопоставяне - какви проблеми имате? Имате ли ситуация,в която Вашите родители предимно помагат с финанси, а неговите постоянно искат финансова помощ?
Как общувате с роднините му и имате ли нормални отношения с тях? Чувствате ли завист от тяхна страна? Вашите родители и неговите родители общуват ли помежду си?

говорим за различно социално положение, финансови възмогности и образование!

# 12
  • Мнения: 4 569
Моя е грешката-произход го изтълкувах като етнос и религия.

Всичко опира до отстъпки /от страна на двамата/ и РАЗГОВОРИ.

# 13
  • Мнения: 13
Всичко оказва влияние.Семейството има огромно значение, доколкото в него мъжът е изградил своя характер,представата си за семейство и ценности.
Значи при вас ти изкарваш повече,той по-малко и той очаква да помагаш и на неговите родители? Sad Ето това някои мъже трудно разбират;че една жена спира да уважава мъжа,когато той стои и чака на нейните пари.А по мои наблюдения такива мъже има и те по принцип са получавали цял живот наготово в сем-то/най-често маминка е в главната роля/ и после търсят и такава жена за съпруга и е трудно да имат различни очаквания от тези,че трябва да му се дава и за него да се прави всичко.
Това,че родителите му се месят,е често производно от това покровителствено отношение към порасналото/не и за тях/дете.И не искам да съм лош пророк,но може би ще се месят и занапред,защото той вероятно няма самостоятелността и силата да се откъсне от влиянието им.

# 14
  • Мнения: 1 175
Дидитка, при вас в двата края на света, са ви дали еднакво възпитание. 
Възпитанието е ключово, разбира се, но не дава гаранция. Едни и същи родители са възпитавали мъжа ми и брат му и сестра му, например, но тримата сега са с различни ценности и мироглед, и само той е успял да излезе от блатото. Затова казах че зависи от конкретния човек и характера му, защото доброто възпитание не се "лепи" еднакво на всички деца.

имайте предвид,че ниското образование и различният начин на живот вървят в комплект с определенно възпитание и по-жаргонен език... а ако има деца в семейството?
Пак искам да подчертая, че образованието и произходът не са чак толкова определящи за характера и ценностите на един човек, колкото ги изкарваш. Една диплома не ти гарантира че човекът няма да бъде простак и няма да псува. И на село хората знаят как да възпитават свястни хора, както и градовете бъкат от простаци. Тези определения са много повърхностни.

Общи условия

Активация на акаунт