Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - XXVI

  • 46 348
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Този новия с Хавиер Бардем така и не можах да го догледам. С много кофти субтитри беше, а и твърде нагорно щеше да ми дойде с тая серия, в която съм се вкарала напоследък - все драми, мъка, мирова скръб...

# 721
  • Мнения: 31 212
Аз го догледах, но определено не е моя филм. Толкова много тъга, мъка и мизерия. Не съм фен на Хавиер Бардем, но човека играе отлично.

# 722
  • Мнения: X
И аз го харесвам много, но основно като артист.

# 723
  • Toronto
  • Мнения: 683
Аз го догледах, но определено не е моя филм. Толкова много тъга, мъка и мизерия. Не съм фен на Хавиер Бардем, но човека играе отлично.
Мъката, тъгата и мизерията ясно. Ама въпреки тях той не искаше да умре, имаше нещо, което го държеше да продължава да живее, лъч светлина - любовта към децата му, любовта към живота. Беше го грижа за хората, въпреки грешките, които направи, помагаше както можеше. Защото съгласете се, че е много лесно да изгубиш човешкия си облик в тази мизерия и да се поддадеш на злобата и отчаянието! Според мен филма показа една история, на триумфа на добротата, на любовта, на човечността въпреки всичко. И в този смисъл аз го намирам... хм, как да кажа, оптимистичен, въпреки тъмните краски, които е използвал Иняриту. Някой каза, че посланията му били прекалено набиващи се... не съм съгласна, ама може просто аз да съм по-тъпичка и да ми е трябвало повече време да го осмисля, тъй като 3 дни вече съм под впечатлението му.

# 724
  • Мнения: 1 726
tuparowa, много си права  Peace

# 725
  • Мнения: 686
Този новия с Хавиер Бардем така и не можах да го догледам. С много кофти субтитри беше, а и твърде нагорно щеше да ми дойде с тая серия, в която съм се вкарала напоследък - все драми, мъка, мирова скръб...

Извинете, но нещо изпуснах връзката - кой е новият с него? В момента тегля и Гоя и Морето...

Иначе "Вики, Кристина, Барселона" за мен е филм, в който той беше централна фигура. Онази двете ми седяха слабо на неговия фон. Аз лично не ги харесвам особено. Харесах го и в "Яж, моли се и обичай"  Peace

# 726
  • Toronto
  • Мнения: 683
Извинете, но нещо изпуснах връзката - кой е новият с него? В момента тегля и Гоя и Морето...

Biutiful.

# 727
  • Мнения: X
И за мен Biutiful не беше моят филм. И аз като buttinsky съм в някакъв ...недобър период и мисля за известно време да преустановя гледането на "такива" филми  Rolling Eyes. Толкова тежко ги преживявам после, чувствам се смазана за дни, седмици наред. Не ми се отразяват добре. Но въпреки това на няколко пъти докато гледах се улавях, че мисля колко благодарна трябва да съм за това което имам, въпреки че смятам живота си за особено тъжен и мъчен. От таква гледна точка е хубаво да се гледат такива филми, да те "свалят" на земята един вид  Peace

# 728
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Виждам, че сте ''зачекнали'' Бардем, и не че някой ме пита, но да си кажа- ''Морето в мен'' ми беше скучен  филм. Не казвам, че не си е играл ролята добре, даже много добре си я изигра, но нищо не ме ''грабна'' за да го гледам примерно отново, както правя със филми които са ми поникнали в душата. Кое точно му харесвате на филма?

# 729
  • Toronto
  • Мнения: 683
Виждам, че сте ''зачекнали'' Бардем, и не че някой ме пита, но да си кажа- ''Морето в мен'' ми беше скучен  филм. Не казвам, че не си е играл ролята добре, даже много добре си я изигра, но нищо не ме ''грабна'' за да го гледам примерно отново, както правя със филми които са ми поникнали в душата. Кое точно му харесвате на филма?

"Морето в мен" също е тежък филм, а такива обикновено не се гледат по няколко пъти просто защото повечето хора не са мазохисти. Така мисля. Аз например гледам по няколко пъти само леки филми от типа на "Бриджит Джоунс", "Нотинг Хил", "Love actually" и т.н. Е, естествено има изключения като "Амадеус", но са много рядко и си има причина, като например музиката конкретно в този.  Та това, че не гледам някой филм повече от веднъж не го прави по-малко стойностен. Останал е в съзнанието и душата ми с всичките послания, които съм възприела, запомнила съм го все едно съм го гледала вчера, което значи, че е дал някакъв отпечатък върху мен. И това ако не е силен филм, здраве му кажи. Как да ти кажа какво точно му харесвам? Не мога. То е някак си комплекс от възприятия. Пък на теб щом на ти е допаднал, няма лошо. Хората сме различни.

# 730
  • Мнения: 2 865
Има и тежки филми които бих/съм гледала повторно: Списъкът на Шиндлер,  The Messenger (на Люк Бесон), Лоренцо и др., не мисля че "тежестта" е критерия.
"Морето в мен" съм го подготвила да го гледам, но не искам да е веднага след Biutiful...

# 731
  • Мнения: 686
Току-що изгледах "Морето в мен". Не само че не страня от "тежки" филми, не само че ги харесвам често повече от така наречените "леки" филми, но специално за този трябва да кажа, че се получи дълбоко врязване в душата ми. Няма никакво значение какво мисля за филма като филм, като кино, защото според мен нещата там са казани по-добре отколкото аз бих могла и от по-големи специалисти. Но този филм е от запомнящите се завинаги. Имаше реплики, които кънтят като камбани в главата ми: "Когато зависиш от толкова много хора, плачеш, усмихвайки се." История, образ и послания, предадени по най-силния и най-интимен начин. Не, няма да гледам този филм отново, но не защото не ми хареса, а защото нямам нужда от това. Той е в мен.
Лека нощ!   bouquet

# 732
  • Мнения: 2 056
Виждам, че сте ''зачекнали'' Бардем, и не че някой ме пита, но да си кажа- ''Морето в мен'' ми беше скучен  филм. Не казвам, че не си е играл ролята добре, даже много добре си я изигра, но нищо не ме ''грабна'' за да го гледам примерно отново, както правя със филми които са ми поникнали в душата. Кое точно му харесвате на филма?


И на мен така. Не мисля, че харесвам и другите филми на Аменабар.

# 733
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 683
Кое точно му харесвате на филма?

Как може да се обясни красотата на изгрева? Или плясъка на вълната? Как може да обясниш полета на птицата или красотата в усмивката на дете?
Няма обяснение и за филма. Или го чувстваш с душата си или не.
Всичко е там, вътре, морето в теб, което всеки ден залива брега и се отдръпва... Морето в теб, което може да залее и опустоши душата ти или да те издигне на върха на вълната... То просто е "Морето в теб"...над което изгрява луната и заспива слънцето...

# 734
  • Toronto
  • Мнения: 683
Иии, Гея, как хубаво си го казала... и точно! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт