Йоркширски териер

  • 10 032
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте мами,
пиша Ви относно това , че със семейството ми решихме да си вземем кученце порода Йоркширски териер.Ще го вземем от Yorkibows (лицензиран развъдник за кученца от тази порода).Ние сме от Варна и затова избрахме този развъдник , защото е  някъде около нашия град Simple Smile Ала незнаем какви грижи за необходими за тези мъничета...  newsm78
Моля Ви мамите,а и не само те (моля всички вас) , който вече имат йоркита в семейството да ми кажете какви грижи са нужни за теззи малки сладури , дали е вярно , че женските йоркита както и всички женски кучета имат цикъл(и какво правите щом им дойде) и дали този развъдник е правилният избор???  newsm78

Ще съм Ви благодарна , ако споделите мнение!!  Simple Smile

Поздрави..   Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3
Здравейте мами,
пиша Ви относно това , че със семейството ми решихме да си вземем кученце порода Йоркширски териер.Ще го вземем от Yorkibows (лицензиран развъдник за кученца от тази порода).Ние сме от Варна и затова избрахме този развъдник , защото е  някъде около нашия град Simple Smile Ала незнаем какви грижи за необходими за тези мъничета...  newsm78
Моля Ви мамите,а и не само те (моля всички вас) , който вече имат йоркита в семейството да ми кажете какви грижи са нужни за теззи малки сладури , дали е вярно , че женските йоркита както и всички женски кучета имат цикъл(и какво правите щом им дойде) и дали този развъдник е правилният избор???  newsm78

Ще съм Ви благодарна , ако споделите мнение!!  Simple Smile

Поздрави..   Simple Smile
Нямам йорки,но сега много искам да си взема.
Четох много и си направих извода,че от развъдник е най-добре да си купиш кученце Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Нашето кученце е от този развъдник. За мен е правилен избор, кученцето си идва с родословие и всички необходими ваксини, чипирано. Не знам дали е до характер или гени, но има огромна разлика в поведението на нашата дребосъчка и това на други йоркита, които не са родословни. Rolling Eyes

Женските кучета се разгонват 2 пъти годишно, подува им се вулвата и има кръвотечение. Хубавата новина е, че при йоркитата тази кръв е в минимални количества, у нас дори капчица не съм видяла. Първото разгонване е около 9-10 мес. възраст.

Грижите не са много, единствено е необходимо по-често сресване на козината, която е със структура на човешка коса и изисква подобни грижи. Wink Нашето куче излиза на разходка за удоволствие, в банята си върши всички нужди, което, от една страна, ни спестява задължителните иначе разходки дори и в лошо време, но пък, от друга страна, оставя неизбежна миризма в банята.

Яде по-скъпа храна, в сравнение с останалите породи, но пък е в минимални количества, шампоаните, четките и козметиката изобщо също е скъпа, но се използва продължително време - аз за 1,6 год. съм купила 2 шампоана (по 25 лв.) и все още сме на половината на втория.

# 3
  • Мнения: 9
Найстина много Ви благодаря за информацията , ще ми е от полза Simple Smile
Искам да попитам кой шампоани и балсами са най-добре за йоркитата , защото четох , че е възможно , ако шампоана не е хубав кученцето може да получи пърхот... Sad
Много ще съм Ви благодарна , ако ми препоръчате някоя хубава марка шампоан , която е подходяща Simple Smile

Поздрави  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 0
Здравейте! Имам притеснения относно моето йорки. Имам го от една година но той следващия месец ще навърши три..подариха ми го вече голям. Откакто се гледаме не сме имали проблеми с него, нито е боледувал, нито други проблеми. Но от едно известно време получава нещо като спазми   Sad   От нищо започва да се дави и по-точно сякаш иска нещо да "изхрачи". И като казвам от нищо, найстина от нищо, случва се понякога дори и когато спи. Преди месец се случи за първи път и сега се случва от време на време, през ден-два. Не сме ходили на лекар защото няма никакви други проблеми, жизнен е както  обикновено. Първия път помислих, че се е задавил, но всъщност не е давене. И аз не знам как да го опиша, сякаш цялото му тяло го боли...всичко свършва за 2-3 сек и след това продължава да лудува както обикновено.  Thinking Ако някой има идея на какво може да се дължи това, нека сподели. Ще съм благодарна на всеки отговор  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 860
Може би тази тема ще отговори на много от въпросите ви?!  Rolling Eyes

Iliyana83, май те разбирам какво имаш предвид. Същото го прави и Алфи, дори мисля да го заведа на ветеринар за всеки случай.

vera1, нашият го къпя с обикновен кучешки шампоан и после слагам малко балсам от моя за минута и го измивам.  Blush Няма пърхут. Все се каня да видя онлайн от къде да поръчам козметика за йорки, че при нас няма и все забравям.  ooooh! Иначе, както и chockolina каза, йоркитата са лесни за гледане сравнено с други породи и не изискват толкова разходки, ако се научат в банята на памперс. Нашият понякога като го изкарам в градината стои по малко от минута и сам бърза да се прибира, и е доста зиморничав.  Laughing

chockolina, какво имаш предвид за поведението в сравнение с не родословните, че ми стана интересно? Пепси е едно от най-сладките йоркита които съм виждла.  Heart Eyes

# 6
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Iliyana83, според мен - кашля кученцето и е добре да го заведете на лекар. Peace

nana_cool, мерси Heart Eyes!
За поведението - аз съм писала, че не знам дали е до характер или до гени - така че става въпрос за лична преценка. Имам доста познати с йоркита, при които забелязвам подобни разлики в поведението, но най-вече наблюденията ми са върху йоркито на много близка приятелка (купено от "развъдник", разбирай "борса", в Бургас) - толкова бели прави това куче, че не може и да бъде! Гризе всичко, което му попадне пред погледа, хапе, пишка навсякъде из къщата, лае постоянно почти. От дума не разбира. Направо им е взел акъла. От друга страна Пепси никога не е докоснала дори някоя от играчките на децата, въпреки че са разпилени из цялата къща, тя си знае нейните и си играе само с тях. Разбира всичко, което й се говори (друг е въпросът, че е своенравна понякога, защото се има за "центъра на вселената" Mr. Green), изпълнява команди и т. н. Грам агресия няма в нея, открай време имам кучета, но такова нещо не съм виждала - дори, когато се случи да я скубя силно при вчесване, тя не посяга да хапе или да ръмжи. Много е добричка, чак ме изумява. Знам ли, може просто ние да сме случили на куче. Mr. Green

vera1, довечера ще ти напиша какви точно са двете марки шампоани, които сме ползвали. Peace

# 7
  • Мнения: 1 860
Аха, ама май вие сте случили така като те чета.  Mr. Green  Laughing Йоркитата са кучета с "mind of their own" както каза една моя позната, като разбра че сме си взели. Тук имаше във вестника, за един пощальон който отказал да разнася писма на някаква улица, понеже в едната къща имало йорки което постоянно го лаело и скачало да го хапе.  Joy Мисля, че за разлика от други породи, тези мъници си имат точно толкова собствен и различен характер, колкото и всеки различен човек.
  bouquet

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Може, може, знам си аз, че съм с късмет. Mr. Green
Пропуснах да напиша в предния си пост, че и Алфи ми е голям сладур! Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте мами,
пиша Ви относно това , че със семейството ми решихме да си вземем кученце порода Йоркширски териер.Ще го вземем от Yorkibows (лицензиран развъдник за кученца от тази порода).Ние сме от Варна и затова избрахме този развъдник , защото е  някъде около нашия град Simple Smile Ала незнаем какви грижи за необходими за тези мъничета...  newsm78
Моля Ви мамите,а и не само те (моля всички вас) , който вече имат йоркита в семейството да ми кажете какви грижи са нужни за теззи малки сладури , дали е вярно , че женските йоркита както и всички женски кучета имат цикъл(и какво правите щом им дойде) и дали този развъдник е правилният избор???  newsm78

Ще съм Ви благодарна , ако споделите мнение!!  Simple Smile

Поздрави..   Simple Smile




ПОПРИНЦИП ДА, ЖЕНСКИТЕ КУЧЕТА ИМАТ ЦИКЪЛ, МИСЛЯ ЧЕ ИМА ПАМПЕРИ ИЛИ НЕЩО ПОДОБНО

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Нашата дребосъчка си има цикъл, но е толкова мъничка и се почиства сама идеално, че изобщо не разбираме кога е. Никога не сме ползвали памперси или нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт