Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 311
За анкетата гласувах за "няма колики, ура", дано продължи така! Точно 2 пъти съм давала Инфакол за собствено успокоение.
Бебеш, и Боян не спи в количката - вкъщи няма проблем - по цял ден кърти, но щом го изведа с количката или в колата недоволства през цялото време. Ега ти домошарчето се извъди Simple Smile Е, надявам се, че като почнем повече да излизаме ще му хареса.

# 16
  • София
  • Мнения: 273
Здравейте и от мен Simple SmileНощни  Hug
Момичета,споделете как общувате със бебчетата си,ще ми е много интересно-имам впредвид пускате ли им класическа музика,примерно,пеете ли им вече песнички,правите ли гимнастика,масаж и всякакви подобни,подходящи за толкова малки бебчета Simple Smile

# 17
  • Мнения: 41
Здравейте. Отдавна не съм писала, но покрай Борис не ми остава никакво време. Изписали сте толкова многооо-кога ли ще наваксам?
Да се отчета-ние сме добре. Коликите ни почти отшумяха пораснали сме доста(но колко точно ще видим в петък). Борис е много кротък-въобще не реве-само когато е гладен. И той много обича да се разхожда и заспива докато излелем от двора, а като се приберем си спинка и вкъщи. Само не мога да го науча да яде в 12 и да спи през нощта-яде към 8.30-9 и се буди към 3.30-4,даже една нощ изкара до 6.30. Абе не се оплаквам детето си е ЗЛАТО.
Засега от мен е това .Лек ден на всички:)

# 18
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Здравейте и от мен Simple SmileНощни  Hug
Момичета,споделете как общувате със бебчетата си,ще ми е много интересно-имам впредвид пускате ли им класическа музика,примерно,пеете ли им вече песнички,правите ли гимнастика,масаж и всякакви подобни,подходящи за толкова малки бебчета Simple Smile
Аз на моята глезана и пускам радио НОВА! Понеже това слушам де  Mr. Green А музиката там много си ми харесва през деня - лека, миксирана...абе страхотна! Иначе много често без да искам докато си я гушкам ,а тя реве й пея разни неща - не са някакви песнички, а някакви току що съчинени неща! Определено я успокоява! И баща й прави същото!
Масажи правим всяка вечер след баня, докато я мажа с крем! А 10-15 мин преди баня си играем на леглото - тя е голичка и започва въртене по корем , по гръб и рази такива. Само да е в добро настроение де  Crazy През деня в слагам и в активната гимнастика! Много й се кефи. Гука на играчките и все още неосъзнато ги подбутва и започва да им се хили  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 369
пльок  Hug
Ние сме с Еспумизанче.
Гггъбка Слушаме музика, слушаме приказки 1001 нощ. Гледаме отчаяни съпруги  Whistling.
Говоря му постоянно и му разказвам приказки. 1 път на ден правя и масажче.

# 20
  • Мнения: 2 631
Здравейте и от мен Simple SmileНощни  Hug
Момичета,споделете как общувате със бебчетата си,ще ми е много интересно-имам впредвид пускате ли им класическа музика,примерно,пеете ли им вече песнички,правите ли гимнастика,масаж и всякакви подобни,подходящи за толкова малки бебчета Simple Smile

Доки каза да започвам масаж по 10-15 минути всеки ден.
Иначе музика не пускаме, говорим му всеки път като не спи, а иначе и нашия спи винаги в количката... Особено по паважа!!!  Laughing
Сега спи в столчето за кола ...на дивана... От консултацията насам не е гъкнал, пропуска яденето...

В анкетата отговорих със Саб Спимпелкс, който свърши, и сега с Ентерокинд. Педи каза да му давам ако искам и чаят на Хип. Обаче сега като се замисля, неговите съставки се съдържат и в чаят за кърмачки, който пия... Та има ли смисъл да пия отделно чай от копър и анасон, или да давам и на дребния??  Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 1 819
Цоп и аз в новата тема. Нощни,   bouquet

Ноеми, аз съм винаги готова за среща Laughing Laughing

За анкетата - диета, затопляне, био гайя. Ефект - цццц...

Ива няма претенции къде да спи, ако й се спи. Ако не - нищо не помага. Като вчера - за цял ден спа само час и половина. Когато се хоризонтира в 23.30 вече залитах от изтощение.

Исках да попитам- вашите деца обръщат ли внимание на дрънкалките. Ивка обожава въртящата се играчка над леглото, харесва дрънкалката, когато аз дрънкам, но не прави опити да я вземе сама. Нормално ли е???

А, и щях да забравя - можете да ме обявите за майка на годината Joy Joy Joy В колажа моето отроче пак е под името Яна и грешката за това си е лично моя (както обикновено). Дано някога започна да й казвам Ива. Яна непрекъснато ме поправя, че бебето се казвало Ива, а тя била Яна.

Последна редакция: пн, 07 мар 2011, 13:01 от etomira

# 22
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момичета,споделете как общувате със бебчетата си,ще ми е много интересно-имам впредвид пускате ли им класическа музика,примерно,пеете ли им вече песнички,правите ли гимнастика,масаж и всякакви подобни,подходящи за толкова малки бебчета Simple Smile

Искрен обича да му пея. То репертоара ми не е никак богат де - изчерпва се със Зайченцето бяло и Аз съм Сънчо (от детските песнички).  hahaha Joy Иначе когато пускат по радиото песен, която знам им пея и на двамата. Голяма радост настава, когато мама грачи като гарга. Обикновено заспива от скука!  Mr. Green
Разхождам го из апартамента и му показвам разни неща. Голямо кокорено пада.
Сядам до него и му правя разни физиономии, говоря му, лиготя му се, гъделичкам го... Той се спуква да се смее. Хващам му ръцете и бавно започвам да ги кръстосвам пред гърдичките му като му броя "раз-два". И на това голям смях и кеф пада!
Захласва се и по дивотиите на брат си.

# 23
  • Мнения: 1 413
В анкетата отбелязах, че давам Биогайа, ама давам превантивно, преди давах и чай от копър, но отбелязах също и че няма колики  Party (да не дърпам дявола за опашката)

Общуваме си разказвайки си врели-некипели за играчките, дрънкалките и т.н.  и тя ми се смее  Heart Eyes най-актуалната песничка е за крокодила Гена, иначе установих че не знам цялото "Зайченцето бяло"  Crazy

За среща съм за, казвайте кога, само в четвъртък не мога извън СФ съм  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 295
И аз да не дърпам дявола за опашката,но колики нямаме.Спорадично съм давала Еспумизан,чисто превантивно.
Нощни,  bouquet

# 25
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Искрен обича да му пея. То репертоара ми не е никак богат де - изчерпва се със Зайченцето бяло и Аз съм Сънчо (от детските песнички).  hahaha Joy Иначе когато пускат по радиото песен, която знам им пея и на двамата. Голяма радост настава, когато мама грачи като гарга. Обикновено заспива от скука!  Mr. Green
Разхождам го из апартамента и му показвам разни неща. Голямо кокорено пада.
Сядам до него и му правя разни физиономии, говоря му, лиготя му се, гъделичкам го... Той се спуква да се смее. Хващам му ръцете и бавно започвам да ги кръстосвам пред гърдичките му като му броя "раз-два". И на това голям смях и кеф пада!
smile3532 и аз се правя на идиот по същия начин, какви ли не мутри правя!Малката много ми се кефи и на чокито(опашката,почти на кок), което мърда като се наведа над нея!Онзи ден ми се откачи вратът да се мяткам насам натам и сега трудно се обръщам надясно  hahaha   И внаги съм се чудела как заспива на граченето ни с баща й  Joy А като й пусна от в-бокса хей ръчички хич не се кефи....

# 26
  • sofia
  • Мнения: 4 296
В количка, в кола, спи си детето, зор е докато се облечем и излезнем. Сега я чакам да се събуди и ще ходим в мола по магазините да си доспива

# 27
  • Мнения: 142
Хайде и ние тук.
Не съм много по песните и повтарям няколко думи, то ако запея детето може да проходи още сега, че да избяга.
Правя гимнастика предимно с краката, че ръцете са и за лично ползване и не ги дава баш Laughing
В количката не съм я пробвала още, но в колата спи, както и когато кошницата е в пазарска количка по магазините и затова предполагам,че и в количката ще спи. Дано скоро се стопли, че да разбера

# 28
  • Мнения: 2
Запис и от мен!
На анкетата отговорих със затопляне на гръбче и коремче, чай от копър (аз го пия, не малкият - той още е само на кърма) и друго - всичко от темата "Да поговорим за коликите": носене на ръце, хващане на ръчичките, друскане, шъшкане и пеене (благодарности на Агентката, че я намери  Hug). В началото давах и едни капки със симетикон, които не са сред изброените, но много бързо спрях, защото реших, че няма смисъл. Май вече минаха, ама да не се радвам предварително.
На въпроса на гъбката - пея доста, макар и не толкова, колкото на Марти (вече имам купища пеещи играчки и ги използвам за заместител). Правим гимнастика чат-пат, масаж също толкова редовно, иначе се забавляваме с гукане и гъделичкане, с пеещата играчка над леглото, разнасяме се из апартамента, гледаме лампи, картини и т.н. Най-накрая намерих удобна и за двама ни поза в слинга и сега той "ми помага" с домакинстването - пускаме перални, простираме, белим тиквички и картофи и т.н. Ако баткото гледа някое анимационно филмче по телевизията, малкият се заглежда, но това никак не ми харесва и гледам да е в друга стая.
Ох, какви са тези ваште бебета, дето спят вкъщи??? Моят вкъщи придрямва и спи почти само на гърда, трябва да обикалям навън с количката или да го яхна в колата, ако искам да спи повече от половин час. Нощем се буди 2 пъти да яде, което не ми е проблем, но към 6-7 вече е кукуряк, с това вече ме разбива.

# 29
  • Мнения: 186

А, и щях да забравя - можете да ме обявите за майка на годината Joy Joy Joy В колажа моето отроче пак е под името Яна и грешката за това си е лично моя (както обикновено). Дано някога започна да й казвам Ива. Яна непрекъснато ме поправя, че бебето се казвало Ива, а тя била Яна.

Етомира, не бързай, не си само ти  Stop Аз 11години като ме питат за името на детето отговарям "Елена". А познай сега как отговарям, включително и на педиатърката на Кали. Embarassed А колко пъти съм говорила за нея казвайки Лени вместо Кали.  doh

Момичета да питам. Кали като ака, вместо да отива към гръбчето, акото отива напред към коремчето  newsm78 , и това е независимо от позата в която е. Има ли и други като нас. Честно казано, не знам как успява да го направи този номер  newsm12

Общи условия

Активация на акаунт