За компреса с риванол след ваксина?

  • 32 972
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 144
А аз да питам едно тъпо въпросче - как правите компресите ? До сега съм правила само веднъж компрес и не знам дали се прави така - напоявам едно памуче с риванол, слагам на зачервеното място и отгоре лепенка .  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 117
На 2 месеца на Влади му биха две ваксини (пентаксим и синфлорикс) и не сложих риванол. Резултата и на двете крачета - подуто и зачервено колкото 1 лев, което "мина" след седмица. След това на всички останали ваксини слагам риванол. Използвам лепенки Тегадерм с марля (много удобно) и я махам чак след 24 часа (когато я махна марлята е все още влажна).

# 17
  • Мнения: 1 001
Аз слагах след Синфлорикс и Пентаксим, днес сложихме хепатитната и не съм слагала компрес, но нито се е зачервило нито се е надуло...дали да сложа?  Confused

Хепатитната по принцип я карат леко.  Peace
Ако те притеснява нещо - можеш да сложиш компрес - не мисля че ще навреди.
Аз пак казвам, че само сега на последната съм слагала, преди това изобщо даже не бях чувала, че се прави след ваксина компрес.  Embarassed

А аз да питам едно тъпо въпросче - как правите компресите ? До сега съм правила само веднъж компрес и не знам дали се прави така - напоявам едно памуче с риванол, слагам на зачервеното място и отгоре лепенка .  newsm78

Точно!  Peace
Аз напоих целият памук, изтисках го да не е съвсем мокър и да тече и го залепих с лепенка отгоре.  Peace

Последна редакция: пт, 18 мар 2011, 01:17 от AnMary

# 18
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 379
Слагам компрес с риванол само 2 пъти след ваксина и всичко е ок. Peace

# 19
  • Мнения: 2 216
И на моето дете крачетата почервеняха там където е боцнато крачето от поливалентните ваксини, но и без реванол след ден отшумя.

# 20
  • Мнения: 40
Аз правя компрес със риванол и спирт. Напоявам памучето отгоре слагам марличка и лепенка. Сменям на 2 часа и вечерта не го мокря.

# 21
  • Мнения: X
Аз винаги правя след имунизация. Не разреждам риванола, сменям на 3/4 часа. Обикновено 2 компреса са достатъчни  Peace

И аз правя същото Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Слагала съм на баткото, на дребната - не.
Освен лекьосани Close дрехи, друго "ефект" не съм забелязала да имат. Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 186
Слагам компрес с реванол - един път и всичко отминава.

# 24
  • Мнения: 1 054
Никога не съм слагала компрес. Сложихме последния Пентаксим онзи ден, до края на деня й нямаше нищо, но явно я болеше, защото не даваше да я пипна там. Вчера вече се зачерви и поду доста, но започна да се чеше - явно не я болеше вече, а само сърбеше. Днес вече червенината започна да избледнява.

# 25
  • Мнения: 8 930
Не съм слагала. Ако няма оток или червенина на мястото не виждам смисъл.

# 26
  • Мнения: 65
По добре на едно памуче малко мед. Хем залепва и не се размества, хем много ефективно издърпва. По ефикасно е риванол  Peace

# 27
  • Мнения: 1 001
По добре на едно памуче малко мед. Хем залепва и не се размества, хем много ефективно издърпва. По ефикасно е риванол  Peace

Меда не винаги е добро решение.  Peace
Аз например се изривам цялата в пъпки след маска с мед например, въпреки, че мед ям без проблем.  Peace
Не бих направила компрес с мед на малко дете (изхождайки от моя опит разбира се).  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 39 933
Първата педиатърка на дъщеря ми също каза за компрес с мед, маже се съвсем леко и може да се сложи вестник отгоре.
Не съм пробвала.

# 29
  • Мнения: 2 011
Никога не съм правила компрес след ваксина. Ако се наложи, бих сложила риванол, мед - не.

Общи условия

Активация на акаунт