Болки в тазобедрените стави - има ли лек?

  • 25 008
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Здравейте! Знам, че болките в таза са нормални по време на бременност, но този път започнаха твърде рано, още от 3-ти месец. Вече обаче стават твърде силни, че понякога даже накуцвам, а остава още много време до раждането. Лекарят ми каза, че понякога болките в тазобедрените стави започват доста рано и няма повод за притеснение.
Обаче, ако вие знаете някакъв начин да облекча болките ще съм ви много благодарна - гимнастика, топли вани и т.н.

# 1
  • Мнения: 15
На мен ми помага йогата за бременни  Peace
Трябва много движение, в противен случай обездвижването води до болки.

# 2
  • Мнения: 817
Благодаря ти, ще пробвам с йогата!  Peace
Иначе при мен е точно обратното - колкото повече ходя през деня, толкова по-силни са ми болките вечерта!

# 3
  • София
  • Мнения: 347
На мен ми помага йогата за бременни 
И на мен така. От ходенето наистина повече се усилваше болката, но с леко раздвижване и малко разтягане на ставните връзки положението се подобрява много. Тъй че с две ръце гласувам за йогата за бременни.

# 4
  • Мнения: 15
Ето тук има малко упражнения, които могат да се правят: http://www.biberonbg.com/info/yoga_i_bremennost.htm

# 5
  • Мнения: 817
Още от днес започнах с йогата за бременни, дано скоро да усетя облекчение.
pil4ata, точно от тези упражнения правих днес  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 265
Има лек и той се казва раждане, поне доки така ми каза като му обясних моите подобни болежки hahaha.

# 7
  • Мнения: 1 277
При мен след раждане още повече се усилиха тези болки - направо си влачех единия крак Sad Изписаха ми Волтарен - уж не пречел на кърменето, за бременността - не знам. Та ми мина с доста мазане.

# 8
  • Мнения: 163
Както каза TEDDY_BEAR раждането му е лека  Simple Smile Аз също имах ужасни болки с първата бременност, ама мина...сега пак усещам, че започват.  ooooh!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Има лек и той се казва раждане, поне доки така ми каза като му обясних моите подобни болежки hahaha.

Супер успокоение, особено ако имаш още няколко месеца до термин  Mr. Green  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 265
Абсолютно, чудесно ме успокои доки, но май е прав за съжаление. Tired.
А иначе според човека на мен движението добре ми се отразява, на други пък почивката, така че това са май методите за справяне с тези неприятни болежки.
Аз за съжаление няма с какво да се намажа, защото костите отвътре ме болят, включително и кръстът, но явно се разместват Tired.

# 11
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
В началото имах страхотни болки в кръста. Понякога бяха толкова силни, че сутрин не можех да стана от леглото за работа. За известен период пих Спазмалгон (по съвет на лекар) и поотминаха. За да се появят на тяхно място други - в китките на ръцете.  Mr. Green Тях вече си ги търпях до края.

# 12
  • Мнения: 442
Момичета и аз съм така от 3 месец, наистина с напредването само се усилват. В началото и аз си мислих, че в движението му е майката и ходех максимално много пеша и като чели до един момент помагаше, но сега с напредването на бременността всяко допълнително натоварване през деня ми излиза през носа вечер. На моменти едната става направо ми "блокира" и не мога нито да си мръдна крака, нито да стъпя на него, направо ми текват сълзички от болка, а аз уж търпя на болка. Да не говорим, че да легнеш и да си намериш място е мираж Mr. Green. И на мен доктора ми каза, че с раждането щяло да мине, но сега когато болките са нетърпими и не мога да заспя ползвам Спирт Анестезол. Той е както казва моя гинеколог "мижи да те лъжем", но има едно такова охлаждащо и изтръпващо въздейстие, което ми позволява поне да заспя или да се отпусна поне за малко. Освен това се маже само локално и нямало никакъв шанс да достигне до бебче.

# 13
  • Мнения: 817
А бе то е ясно, че по-добър лек от раждането няма  Laughing , ама като ми остават още има-няма 3 месеца.
Да не говорим, че с първото дете даже и след 8-дневно преносване нямах такива болки, както сега в 7-ми месец.
И аз като PEMY едва си намира удобна поза, а като тръгна да се местя от едната страна на другата става голямо приключение. Една нощ мъжа ми се събужда и вика: "Мило, какво ти е? Защо дишаш така?", а аз му отговарям: "Ами, опитвам се да се обърна на другата страна" Crazy Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 39 761
Severinka, много позната ситуация.
Аз имах болки през цялата си бременност, с малки изключения м/у 5 и 6ти месец. Плацентата ми беше ниско разположена и от началото до към 5ти месец си ме болеше постоянно. След това пък започнаха и тазовите болки.
Да, минаха ми болежките след раждането, но месец и половина по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт