Зимата си заминава, СЕПТЕМВРИЙЧЕ на разходки се надява!

  • 22 430
  • 698
  •   1
Отговори
# 30
  • у нас
  • Мнения: 1 870
аз за това за захранването подходих по малко по- различен начин Crazy дадох първо тиква- сладка, хапна си, след това добавих морков към тиквата- по този начин не се запече и чак след това въведох картофа.След картофено пюре, дали било с морков или нещо друго давах и малко тиква пак с цел профилактика на запека. Сега си хапва всички зеленчуци с изключение на спанак  и брокоби Sick и се изхожда най-редовно
Само да добавя че това захранване проработи след неуспешни опити да се захраним с картоф
Дани- дано попаднат на добри специалисти и всичко да ок

Последна редакция: вт, 08 мар 2011, 22:42 от Tommelise

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 080
desunique, знам че нещата при вас са малко по-особени, но какво каза педиатъра за хемоглобин 80? Нали нашия излезе 93, а в четвъртък сме на ДК и се чудя какво мнение ще изкаже доки.
По повод ниския хемоглобин, аз паса магданоз, а малчо го захраних набързо със цвекло, спанак и пуйка. Иначе младежа си хапва стабилно пюре, но най много след час и половина реве за ц..а все едно не е хапвал 3 дена  Joy. Нацоква се и заспива. Днес реших да преброя колко пъти яде и  #Crazy . Кърмим се в 6, 10, 14, 17, 21, 00 /часовете са ориентировъчни/ и още няколко пъти през ноща, но не ги броя. А между 10 и 14 хапва пълно контейнерче на Авент с пюре, и между 17 и 21 - същото количество каша. При това всеки път като яде, преди това е показал, че е гладен. Thinking Почвам да се чудя нормално ли е? newsm78

# 32
  • София
  • Мнения: 308
Мъниче, благодарности за добре свършената работа! Страхотна е темичката!   bouquet
Дани, моля се Богородица да бди над малката душица и да й даде сили за живот! Кураж и вяра на родителите! Hug Praynig

Нашето захранване върви нормално. Днес е трети ден и най-накрая схвана какво се иска от него. Не знам точно колко изяде, защото се хранихме тримата и между другото му набивах лъжици в устата. Връща, гълта, маза се, изобщо купон. Ако не бях го спряла можеше и цялата купичка да омете. Пу-пу. Дано все с такъв апетит да си хапва!

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Записче, да ви следя  Simple Smile
Честит празник на всички мами   bouquet /в последния момент Laughing/!!!Каката ми беше малко болнава..., та се разтроявах 2 дни Shocked
Геринце, нашият хемоглобин беше 108 и 111.Референтни стойности за нашата възраст-107-131.
Даниелка, за бебенцето  Praynig : Praynig  Praynig :Дано има късмет и силички Praynig
Някой беше питал за жълтък.Ние редуваме, ден зеленчуково пюре с 1/4 жълтък, ден месно пюре.Смятам да започваме глутена и ние тия дни.
Лека нощ на всички Heart Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 1 193
Даниелка ,дано всичко да е ок  Praynig !

# 35
# 36
  • София
  • Мнения: 8
Фъстъчка, да, при Мустаков бяхме, но преди това ходихме при Албена Бъчварова. Тогава бебка беше най-зле и тя ни постави диагнозата АБКМ и АД. Силно се надявам да е сгрешила за първата.


vesy_evi, и моята бебка има ужасни колики. Толкова много и къркори коремчето и тоооолкова много пръцка, че се чудя къде го събира този "въздух". Акото стана много гъсто и лепкаво. Не е спряла да ака, но и става все по-трудно. Изобщо от няколко дни детето е кисело и неспокойно, най-накрая днес ни проби първото зъбче.
Аз захраних преди 6 дни. Първите 5 дни давах картоф, днес дадох морков. Изобщо не ги хареса и двете, а от моркова, на който възлагах големи надежди, направо се отврати и погнуси. Изяждаше със зор по 2, максимум до 3 лъжички картоф, а днес само 2 морков. Чудя се дали да продължа с моркова или да дам тиквата.
Vesy, ако отидете на тези музикални занимания, моля те да споделиш, че ми стана много интересно. Аз, като geryaleksandrova, имам обратния проблем. Ние живеем в еднопространствен апартамент и Александра е свикнала да съм и пред погледа по всяко време и иска само мен. Не допуска дори друг да я държи, а аз да стоя до него. Тя трябва да е в мен. Не мога да я оставя нито на свекърва ми, нито на майка ми, та дори и при съпруга ми прави истерии. И при двете се съдира от плач и не спира докато не се прибера да я гушна и успокоя. Иначе забавлявам по добре познатите начини - песнички, танци. Пускам и бебешка музика, а също и по малко babyTV, харесват и звуците и шарените картинки.  

Даниелка, дано всичко е наред с бебенцето на твоята приятелка. Ако лекарите са положили необходимите грижи, всичко ще се оправи. Братовчедка ми роди 700гр. в 6-тия месец. Детенцето и оживя, но не беше обгрижено навреме и имаше доста проблеми след това.

# 37
  • Мнения: 2 922
Даниелка, искрено се надявам всичко да е наред с бебенцето!   bouquet

Пускам и бебешка музика, а също и по малко babyTV, харесват и звуците и шарените картинки.  

Baby TV е страхотен канал! Много съжалявам, че тв оператора ни не го предлага.
brilliant, a каква музика пускаш на Александра?

# 38
  • Мнения: 21
Chestit praznik momicheta, pochti v samia mu krai. Prekrasna temichka. Imam edin vapros...vzeh kasha na mm neshto s Tbeshe, Topfer ili neshto podobno, bezmlechna. Tai kato iskam da ia. kombiniram.s piure,  a posle da ia davam i damostoiayelno, kajete v kakva proportsia da ia napravia, che neshto ne mi e iasno opisanieto na kutiata. Blagodaria i leka vecher.

# 39
  • Мнения: 95
Gergan_ka , най-добре не чети описанието на кутиите на кашите.  Сипваш в купичка някакво (малко) количество каша и добавяш лека-полека вода, ако ти се получи гъсто, добавяш още водичка, ако ти е прекалено рядко, сипваш по малко от кашата. По описанието на кутиите обикновено стават много рядки.

# 40
  • Мнения: 1 898
Добро утро!
Даниелка, моля се и аз за бебчето на твоята приятелка! Много сили и на бебето и на майката пожелавам! Дано Бог бди над тях! Praynig

Мъниче, благодаря за темата и труда, който си положила, за да стане толкова хубава отново!

Тези дни не ми остава много време да пиша, дори не успявам и да ви следя редовно... Embarassed
Честито на всички месечинковци днес, както и на всички празнуващи през последните дни, които съм пропуснала! Живи и здрави да сте - това е най-важното.

Нашето захранване потръгна успешно след първоначалния фалстарт. Бебка вече похапва оризова каша с охота. Тия дни ще включвам първо морков, а после и картоф в менюто.
Хубав ден на всики!  bouquet

# 41
  • на североизток
  • Мнения: 460
Много спите след празника, май е имало купонясване снощи  Wink  Laughing
Ето ви едно кафенце за разсънване


И ние много дръпнахме назад с това захранване, вече на два пъти ми повръща от оризова безмлечна каша newsm78 единия път беше чиста, а втория път с пюре от тиква. Интересното е, че преди боледуването, а и по време на него си хапваше без проблем, а сега така ми се избълва ooooh! Вчера я карах само на кърма, но като ни види големите да ядем такова сърдене пада, направо се пресяга и дърпа чиниите Grinning Значи иска детето, готово е за твърда храна, даже на два пъти и давах суха коричка и така сладко си я смуче...май щем не щем сме на педагогическо захранване Simple Smile Днес ще пробвам пак чисто картофче да видим само в ориза ли е проблема Thinking На кутията на кашата пише, че е годна 3-4 седмици след отваряне, а те не са изтекли да кажеш, че кашата нещо не е наред, пък и аз нали опитвам newsm78  
А много не си пада и по плодовите пюрета, мислех си, че сладкото ще и хареса, ама не. След няколко лъжички и стиска устата Confused   

# 42
  • Мнения: 3 283
Даниелка, моля се за бебчето на познатата ти. Много ми е мъчно, че се случват такива неща.

И при нас захранването с картоф не потръгна изобщо, с морков и после морков и картоф всичко беше ок. Сега имаме друг проблем - малчо откакто откри плодовите пюрета, не иска никакво зеленчуково и вече се чудя какво да правя. След всичките ревове и крясъци една седмица, накрая напълно ми ги отказа и му дадох два дни почивка. Притесних се, че ще се отврати съвсем от лъчицата, ако го мъча. Днес пак ще пробвам, дано да яде.  Confused Май аз съм си виновна, защото му давах плодовете между храненията преди обяд.

# 43
  • на североизток
  • Мнения: 460
Гледате ли Гала в момента? Говорят за кърменето Grinning

# 44
  • Мнения: 3 637
Момичета благодаря ви за милите думи!Дано Господ бъде с нея и бебчето и този път(това и беше 6-та бременност,загуби другите бебенца)  Praynig Praynig Praynig,вярвам и се моля да са наред!
А сега,честити месечинки на всички малчовци,родени на 9-то число!   bouquet  bouquet  bouquet
п.с.Ина,темата е супеееееееер!  Hug   bouquet

Последна редакция: ср, 09 мар 2011, 09:45 от Danielkka

Общи условия

Активация на акаунт