Отговори
# 60
  • Мнения: 181
Калиопа,Мименце,Доби-стискам ви силно палчета и вярвам,че всичко е наред! Praynig Hug
Аз взех направление за ЖК след като чухме сърчицето и видяхме,че всичко е наред.На мен следващия ми преглед е на 02.04.Има мноооого време до тогава,но се успокоявам с това,че поне на ФМ ще го видя бебчето на 21.03.
Абе да си кажа честно....Искаше ми се да раждам лятото,по-добре ми се струва като вариянт сякъш....Ама какво да се прави....Дано и през октомври е топличко....Винаги съм си представяла как раждам в жегата Mr. Green или в някоя буря с дъжд,светкавици и гръмотевици....Луда работа,но ето че първото се сбъдна...Синът ми го родих в най-голямата жега-юли месец 09.

# 61
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте, аз откога не съм писала... изостанала съм доста. Честит осми март на всички малко на патерица. Вчера мама като ми честити ми каза, че това ще ми е последния осми март като ена - от догодина ще празнувам като майка Simple Smile Стана ми много мило Simple Smile

Да ви се похваля какво ново при мен - ходих на преглед на частно при една лекарка, която си избрах от форума и останах много доволна! Прегледа ме с вагинален ехограф и видях бебето толкова от близо! Показа ми сърчицето му, обясни ми абсолютно всичко за бременността, обясняваше ми подробно какво виждам на ехографа, седях сигурно 40 минути при нея, много съм доволна! Simple Smile Имам две снимчици, бебо го измери 1.63 см и ми изчисли термин 17 октомври - съгласи се, че явно съм имала късна овулация, както рпедполагах, и затова калкулатура не изчислява правилно. Каза ми ако нещо ме притеснява, да не се колебая да и се обадя по всяко време - по добре да съм и се обадила в 2 през ноща с въпрос вместо да съм чела глупости по форумите (Аз си замълчах относно това хах).

За направлението за ЖК - на мен лекарката ми каза, че след 12 г.с. регистрирали бременните...

# 62
  • Мнения: 102
lightstarter - голяма е да  Laughing и док каза ,че малко напред върви беби.

Днес пуснах всички кръвни изследвания - ок са и те. С тати сме един резус фактор и докторката каза,че това  е добре. Въобще сега съм спокойна не ми се беше случвало скоро  Embarassed

dobito, mimenceto123 Успех! Стискам палци и аз !

Последна редакция: ср, 09 мар 2011, 14:57 от labella

# 63
  • Мнения: 775
Моето GP каза, че ще ми даде направлиние сега преди да ида на преглед в 12 г.с.

Добре споменахте резус фактора - да се сетя да си поискам изследване за антитела, ако док не се сети де.

# 64
  • Мнения: 30
Съни като ти гледам термина и моя като нищо може да родим в някакво циганско лято, освен това като нищо може септември да стане чудото а тогава си е понякога доста топличко. Аз се радвам че по това време на годината ми се падна бременността защото когато вече съм много дебела няма да са поледици и да ме е страх да си покажа носа навън че да не се разболея или пребия. А сега ни предстои все по-хубаво време за разходки, зеленина, плодове, барбекюта в приятна компания, басейнчета и моренца и все такива хубави неща Simple Smile))
Успех на мамите с прегледи днес и утре и чакаме подробен отчет а защо не и снимков материал във феис-групичката ни Simple Smile

# 65
  • Мнения: 873
как така се регистрира бременност след 12 г.с. ? Shocked
моята доки и всички колеги от нейната практика регистрират бременните много по-рано. аз съм регистрирана в 6 г.с. и ми пуснаха изследванията. как ще чакаш до 12 г.с.-ами,ако си с анемия като мен, ако имаш хламидоза, ако....пази Боже! не знам, но моята гин. предпочита изседванията да минат до към 7-8 г.с. Peace
макар че, като се замисля, ако с бременността и здравето на жената всичко е наред, няма нужда да се правят постоянни прегледи и изследвания Praynig една моя позната си изкара бременността в едно отдалечено от цивилизацията място и, доколкото си спомням, до преди да роди, мина с два прегледа и едни изследвания Thinking

# 66
  • Мнения: 165
Kaliopa02 стискам палчета и за теб мила!
Sunny_Girl и на мен винаги ми се е искало да родя в началото на лятото! Но септември имах здравословни проблеми и с милото ми оставихме нещата за по-късно и така януари се случи случката! Hug Може би защото и аз съм родена лятото (03.07.1985) и ми се иска и бебо да е тогава, пък и ми се струва че по-лесно се гледа лятно бебе! Зимата с всички там неща да е топло, да се пази от вируси, и какви ли още не неща май ще ме изнервят допълнително, но се надявам октомври да си имаме поне едно циганско лято, а не някоя снежна буря.  Rolling Eyes
pow  много се радвам че си попаднала на свестен и разбран лекар! Браво на докторката!Според мен който си обича професията си върши работата както трябва! Много уважавам такива хора!
Hirsen донякъде и ти си много права! Поне ще можем да се порадваме на лятото, ще има барбекюта, разходки, надявам се и моренце, въпреки че милото не дава и дума да се издума бременна на море! Но може и да му надвия! Laughing
dessy encheva и аз си мисля че регистрация в 12 г.с. е късничко! Съгласна съм с теб, че това постоянно надничане дали бебето е там, дали е добре и постоянните прегледи са излишни! Въпреки че на всички ни се иска да са по-често, да си гледаме бебо как расте, да се радваме на нови снимчици! Но лекарите щом преценяват че прегледите трябва да са през по-дълъг период, значи няма нищо тревожно !

# 67
  • София
  • Мнения: 418
как така се регистрира бременност след 12 г.с. ? Shocked
моята доки и всички колеги от нейната практика регистрират бременните много по-рано. аз съм регистрирана в 6 г.с. и ми пуснаха изследванията. как ще чакаш до 12 г.с.-ами,ако си с анемия като мен, ако имаш хламидоза, ако....пази Боже! не знам, но моята гин. предпочита изседванията да минат до към 7-8 г.с. Peace
макар че, като се замисля, ако с бременността и здравето на жената всичко е наред, няма нужда да се правят постоянни прегледи и изследвания Praynig една моя позната си изкара бременността в едно отдалечено от цивилизацията място и, доколкото си спомням, до преди да роди, мина с два прегледа и едни изследвания Thinking

Ми на мен ми каза - преди това да си взема направление за генеколог за преглед и по-късно за ЖК

# 68
  • Мнения: 556
Не мога да ви изчета.
Съни, браво за темичката! Hug

Аз се записах на ЖК още в 6 г.с. и даже миналата седмица си направих всички изследвания и ми изписаха желязо, защото ми е нисък хемоглобина.

# 69
  • Мнения: 181
Оооо,да и моят мъж не дава и дума да се обели за море в "моето положение"....Че какво си ми...Ще си имам секси коремче Laughing,какво толкова....Ама ще видим какво ще решим,надявам се и аз да надделея и да отидем,но...Иначе сте прави,че сега ни чака прекрасно време,зеленина,разходки...Аз много обичам пролетта...Само че,през август май-май всички ще издъхнем,в жегата с големите кореми...оо,направо ме втриса като си помисля....Аз като знам юни и юли,че едвам ги изкарах с първата бременност,представям си август Rolling Eyes
Явно всеки лекар практикува по раличен начин...На мен ми пуснаха изследванията миналата седмица,дадоха ми и направление за ЖК след като чухме сърчицето и изследванията бяха наред...Нооо,все още не съм ходила на ЖК,говорих само с една сестра,която ме регистрира,иначе преглед там не съм имала,само отделно при друг генеколог...А на ЖК за първи път ще съм на 02.04.

# 70
  • Мнения: 461
Здравейте и от мен, изписали сте 5 стр докато се запиша в новата темичка ...  Hug
Стискам палци на всички, които са на доктор и да разказват как е минало?
Pow , ще споделиш ли , коя е докторката? Аз много се чудя , кога и къде да се запиша на ЖК?
Айде прегръщам ви , стискам палчета всички да сме добре  Praynig

# 71
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте и от мен, изписали сте 5 стр докато се запиша в новата темичка ...  Hug
Стискам палци на всички, които са на доктор и да разказват как е минало?
Pow , ще споделиш ли , коя е докторката? Аз много се чудя , кога и къде да се запиша на ЖК?
Айде прегръщам ви , стискам палчета всички да сме добре  Praynig

Докторката е др. Дачева. По принцип израда в окръжна. Аз прочетох доста добри мнения за нея тук във форума. Ако се интересуваш, може да ползваш търсачката. Иначе частният и кабинет е в центъра - до съдебната, ако се интересуваш, мога дати дам тел.

# 72
  • варна
  • Мнения: 1 228
 newsm44 newsm44  Бебо е супер ,има си ръчички и краченца мърда си и си подскача ,такава радост не съм изживявала никога. Вече е 10,4 см  Simple Smile Но трябва много почивка ,доктора каза че е видял някакви отлагания ,което не знам какво е
Спомена и за стволовите клетки 4000 лв ,може и разсрочено плащаш 1000 накуп и после 200 на година,но дотогава има много време.

# 73
  • Мнения: 102
newsm44 newsm44  Бебо е супер ,има си ръчички и краченца мърда си и си подскача ,такава радост не съм изживявала никога. Вече е 10,4 см  Simple Smile Но трябва много почивка ,доктора каза че е видял някакви отлагания ,което не знам какво е
Спомена и за стволовите клетки 4000 лв ,може и разсрочено плащаш 1000 накуп и после 200 на година,но дотогава има много време.

 smile3501 леле браво на вас. цели 10,4см  Hug
За банка за стволови клетки и ние сме се замислили и ще проучваме.

# 74
  • Мнения: 24
Ех, каква хубава новина, много се радвам за теб. Hug

Общи условия

Активация на акаунт