Омекотяване на вода

  • 1 833
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
Искам да попитам и да помоля, ако някой знае някакви "бабини" девитини или каквито и да е начини за омекотяване на вода да ги споделию! Става въпрос за вода с която къпя сина си който няма още месец Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 914
Ако предварително я превариш предполагам ще стане по мека,можеш да ползваш олио за вана.

# 2
  • Мнения: 1 001
Защо ще я омекотяваш?
Чак толкова ли е гадна?

# 3
  • Мнения: 340
Не знам защо ти е да омекотяваш водата. С преваряване на водата ще постигнеш някаква степен на отстраняване на йоните на твърдостта на водата (това е целта на омекотяването - намаляване или отстраняване на калциевите и магнезиеви йони, т.е йоните, които водят до образуване на варовик и котлен камък).

В промишлеността се използват и други методи, загряването е най-неефективен там, нооо ние говорим за бебе все пак  Joy !

# 4
  • София
  • Мнения: 39 848
gardenia1979, е написала единят от методите - термичен.
Загряваш водата до 90-100 градуса. Не знам колко е ефективен този метод.

# 5
  • Мнения: 107
Защо ще я омекотяваш?
Чак толкова ли е гадна?

Много е варовита ..отразява се на моята кожа , а представете си какво може да причини на кожата на малчо  #Crazy

# 6
  • Мнения: 1 001
Защо ще я омекотяваш?
Чак толкова ли е гадна?

Много е варовита ..отразява се на моята кожа , а представете си какво може да причини на кожата на малчо  #Crazy

Ами нашата вода също е много варовита, но не съм се замисляла да я правя нещо... вода като вода - каквато има - такава. Все пак го къпя с нея, не пие.  Peace
На моят син нищо му няма от водата въпреки, че никак не е хубава.  Rolling Eyes

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


    LaughingСтига де.По тази логика англичаните трябва да имат казани в градините си и да преваряват вода за къпане.Тук водата наистина е много варовита, но децата трябва да свикват от малки с нея.

# 8
  • Мнения: 2 401
Съгласна съм, че варовитата вода си е неприятна работа имам чуство, че съсипва всичко, аз отскоро живея на място с такава вода и не мога да свикна с нея! Можеш да използваш филтрираща кана, водата става значително по мека!

# 9
  • Мнения: 914
Има също и омекотяващи филтри към водопровода,но тази инвестиция е по сериозна.Ние ползваме за пиене кана Брита и наистина това също ти е решение,но ще става бавно и след това трябва и да топлиш водата. newsm78

# 10
  • Мнения: 2 401
Има също и омекотяващи филтри към водопровода,но тази инвестиция е по сериозна.
На мен това ми е мечтата, че с този варовик нито нещо се измива като хората, нито прането се изпира добре, а и ел. уредите, които са с вода се развалят по-бързо!

# 11
  • Мнения: 107
Има също и омекотяващи филтри към водопровода,но тази инвестиция е по сериозна.
На мен това ми е мечтата, че с този варовик нито нещо се измива като хората, нито прането се изпира добре, а и ел. уредите, които са с вода се развалят по-бързо!

Звездичка , права си ! За пералнята ползвам Калгон , пускам го на празен ход. За сега с къпането решавам проблема така - топля минерална вода на печката и така. Но е много баааавно. Педиатърката ми каза да варя лайка и да я смесвам  с водата , някой чувал ли е подобен метод???

# 12
  • Мнения: 914
Лайката има антисептично действие и едва ли ще промени с нещо водата откъм котления камък.

Общи условия

Активация на акаунт