Кърмене и Изопринозин

  • 3 211
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
Здравейте, въпросът ми е към консултантите по кърмене. Налага се да пия Изопринозин 3пъти по 1 таблетка за 10 дни.( Струва ми се малко ниска тази дозировка предвид килограмите ми(50) ,но ще се доверя на лекарката. ) Кърмя дребният около 4-5 пъти в денонощието,основно нощем. Всяко сукане се състои от едно смъкване на кърмата, по мои наблюдения и предположения около 30 мл. Отдавна съм в инволюция. Смятате ли,че може да се излъчи голяма доза от лекарството в кърмата и за колко време след приема трябва да се въздържам от кърмене? Не ми е много ясно концентрацията на вредните вещества в кърмата влияе ли се от количеството и. Или е все едно дали суче 30 или 150мл, все същата доза лекарство ли попада в неговият организъм?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Здравей.

За това лекарство или за активната му съставка Inosine Pranobex (още познато като Inosiplex; Methisoprinol; Imunovir; Isoprinosin; Isoprinosine; Methysoprinol; Metisoprinol; NPT-10381; NPT 10381; NPT10381; Pranobex, Inosine) няма данни за действието му при кърмещи жени и потенциалните въздействия върху кърмачето.

Според д-р Томас Хейл, съставител на най-често ползвания и най-подробния справочник за лекарства по време на бременност и кърмене обаче, въпреки че няма данни, според Micromedex лекарството е буквално нетоксично.
Използва се и при лечение на бебета и деца, т.е. по пътя на логиката ако се ползва за лечение на бебета, и за тях е безопасно да приемат дадено лекарство, излъчената в пъти по-ниска концентрация на лекарството в кърмата ще е потенциално с още по-нисък риск.

Лекарството се изписва под лекарско наблюдение по време на бременноси и кърмене, така че лекарката ти вероятно е преценила потенциалните ползи и вреди Simple Smile Успешно лечение.

# 2
  • Мнения: 516
Благодаря Бу Hug Честно казано не съм споделяла с лекарката,че кърмя. Не защото се срамувам,не смятам ,че знае дали би могло и колко да се излъчи в кърмата. Консултантите по кърмене се задълбочават и имат повече литература и информация по този въпрос.
Направих си схема на прием,така че да не кърмя поне 5 часа след него. Намерих из нета коментара на някакъв доктор,че полуразпада на активната му съставка е 5 часа. Това го казвам за бъдещите заинтересовани от този въпрос( дано са по-малко).
Немислимо е да го отбия на този етап. Няма как да го натоваря  с този стрес,а и цялото ни семейство.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Консултантите по кърмене най-често не са медицински лица Simple Smile не подценявай лекарката си. В идеалния вариант ще се комбинира информацията и подкрепата от консултанта с уменията и знанията на лекарят и така майката заедно с лекаря си ще вземе най-доброто решение за своето здраве и това на детето си.

Не знам дали е необходима такава схема за прием, ако лекарството се ползва и за лечение на бебета и деца.
В добавка, времето за полуразпад значи, че концентрацията на лекарството в кръвната плазма/кърмата е намаляла наполовина, а не, че е изчезнала. Приема се, че за изчистване на лекарство от организма са необходими 5-6 цикъла на полуразпад, т.е. в тоя случай 5х5=25 часа, или едно денонощие. Но - ако лекарството е съвместимо с кърменето и не се очакват проблеми за бебето, такива еквилибристики могат да се окажат ненужно затормозяващи, така че си прецени дали е за теб Simple Smile
Със сигурност няма причина да го отбиваш, при положение, че лечението не го изисква, а и нито ти, нито той сте готови за този етап.

# 4
  • Мнения: 516
Ще се опитам да изчаквам необходимато време именно ,защото намалява наполовина концентрацията. Това за собствено успокоение Crazy Иначе намерих ,че дори повече от ден е необходимо за изчистването от организма. Но както каза,това е лекарство и за малки деца( не ми се иска да го приема без нужда). Притеснява ме да не го натоваря в повече,защото приемам и стероиди под формата на капки. Старите болежки,ръжда не хващат Tired

# 5
  • Мнения: 136
Aз също го пия в момента това лекарство по схема 2 пъти по 1  таблетка. Изписа ми го педиатър-хомеопат и каза да не се притеснявам, въпреки това потърсих информация за него и определено е ценно написаното по-горе.   bouquet

Последна редакция: нд, 13 мар 2011, 21:47 от Petiofski

Общи условия

Активация на акаунт