Майчинството счетоводно - 39

  • 31 689
  • 737
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 81
Подадох си документите за дните след 135 до 410 при работодателя.  Какъв е срока да ги подадат? Болничния ми изтича на 03.04. Тоест май месец ще ме преведат само за 01.04. Другите паричка кога ще се пускат?

# 556
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Подадох си документите за дните след 135 до 410 при работодателя.  Какъв е срока да ги подадат? Болничния ми изтича на 03.04. Тоест май месец ще ме преведат само за 01.04. Другите паричка кога ще се пускат?

края на май чакаш парите за април
целия май до 5 юни и така до всяко пето число докрая на 410 те дни

# 557
  • Мнения: 1 020
Момичета може ли набързо един въпрос, че се оказа, че счетоводитлката са я съкратили, а шефа й хич не е в час с моето майчинство  Rolling Eyes
На 7-ми ми е изтекъл болничния  (newsm78) и сега попълних приложение 3. Погледнах и другите документи, но ми се струват като документи за нормален отпуск  newsm78
Обърках се, а за втори път минавам по този път. Преди май подавах декларация 4 и 12... ама това са някакви бегли спомени  ooooh!
Та значи от първа страница видях нещата ама май не ми е много ясно. Та попълних приложение 3, а молбата-заявление и заявлението и двете ли трябва да ги подам. Голяма каша ми е в главата, а май и моето място изстива и не мога да си събера мислите  ooooh!

Ох искам да подам документи за 2-рата година от майчинството.  ooooh!

# 558
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Ох искам да подам документи за 2-рата година от майчинството.  ooooh!
С това трябваше да започнеш Simple Smile Попълваш прил.3, една молба за отпуска, шефа ти пуска една заповед и всичко това се подава в НОИ. Отпуска е нормален, само е важен по кой член е . Simple Smile
Прил.4 и 12 се подават, ако си започнала отпуска и искаш да го прекратиш, за да се върнеш на работа.

# 559
  • Мнения: 1 020
Ох искам да подам документи за 2-рата година от майчинството.  ooooh!
С това трябваше да започнеш Simple Smile Попълваш прил.3, една молба за отпуска, шефа ти пуска една заповед и всичко това се подава в НОИ. Отпуска е нормален, само е важен по кой член е . Simple Smile
Прил.4 и 12 се подават, ако си започнала отпуска и искаш да го прекратиш, за да се върнеш на работа.

Благодаря ти много.  Hug

Добре, че прегледах какво написах и видях, че не съм уточнила  ooooh!
Нали тази молба по 164. ал. 1 от КТ, без чл.46, ал.1, НРВПО.

# 560
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Точно това , което е от първа старница:
   1. МОЛБА - ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 53 от КСО - (Приложения 3 изтегли от тук: Прил. № 3 МОЛБА - ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 53 от КСО);
   2. Копие от акта за раждане на детето;
   3. Заявление, че желаете да получавате обезщетение за отглеждане на малко дете-прил.3;
   4. Молба за отпуск до работодателят-свободен текст;
   5. Декларация по чл. 46 ал. 1 от НРВПО –не е задължителна, само ако ти я поискат

# 561
  • Мнения: 8
Искам и аз да ви помоля за съдействие. Интересува ме следният вариант: ползвам си първата година от майчинството до юни 2011г., след това го прекратявам и в следващите 3 месеца работя и си получавам 50% от майчинството за втората година и през септември детето ми тръгва на ясла и аз спирам да получавам тези 50%. Може ли така да се получи или не? Кой ги плаща тези 50%? НОИ или работодателят? Какви точно са бланките, които трябва да се попълнят (ако може да ми ги изпратите или да ми дадете линк към тях). Колко време преди изтичане на първата година от майчинството, трябва да се подадат тези документи. Искам аз да си проуча нещата, преди счетоводството да се ангажира с това. Благодаря предварително.

# 562
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Искам и аз да ви помоля за съдействие. Интересува ме следният вариант: ползвам си първата година от майчинството до юни 2011г., след това го прекратявам и в следващите 3 месеца работя и си получавам 50% от майчинството за втората година и през септември детето ми тръгва на ясла и аз спирам да получавам тези 50%. Може ли така да се получи или не? Кой ги плаща тези 50%? НОИ или работодателят? Какви точно са бланките, които трябва да се попълнят (ако може да ми ги изпратите или да ми дадете линк към тях). Колко време преди изтичане на първата година от майчинството, трябва да се подадат тези документи. Искам аз да си проуча нещата, преди счетоводството да се ангажира с това. Благодаря предварително.
Дори и да тръгне детето на ясла няма да ти спрат обезщетението от 50%. Него го получаваш, защото не ползваш полагаемият ти се отпуск за втората година. Прил. 4 се подава, ако веднага след 410-тия ден се върнеш на работа. Ако отпочнеш отпуска за втората година и след това решиш да се върнеш на работа в три дневен срок подаваш прил.12 и прил.4.

# 563
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Искам и аз да ви помоля за съдействие. Интересува ме следният вариант: ползвам си първата година от майчинството до юни 2011г., след това го прекратявам и в следващите 3 месеца работя и си получавам 50% от майчинството за втората година и през септември детето ми тръгва на ясла и аз спирам да получавам тези 50%. Може ли така да се получи или не? Кой ги плаща тези 50%? НОИ или работодателят? Какви точно са бланките, които трябва да се попълнят (ако може да ми ги изпратите или да ми дадете линк към тях). Колко време преди изтичане на първата година от майчинството, трябва да се подадат тези документи. Искам аз да си проуча нещата, преди счетоводството да се ангажира с това. Благодаря предварително.

от тук теглиш приложенията http://www.account-bg.info/e107/e107_plugins/links_page/links.php?cat.6

# 564
  • Мнения: 5
Здравейте!Имам следният проблем или по точно не съм запозната.В момента съм бременна с второ бебче, което трябва да се роди в края на септември.Първото ми детенце стана на 1год. на 1 април.Мислех да се върна на работа за 4 месеца, за да мога да си запазя размера на първото майчинство, на разбрах от приятелка, че след като ми се застъпват двете майчинства, за второто ще получавам колкото съм получавала и за първото, а за първото по 120лв без да се налага да се връщам на работа и без да внасям допълнителни осигуровки. Смятах за да не си загубя тези прословути 240лв. за първото дете да се възползвам от програмата "Отново на работа", като майка ми ще гледа детето ми.

Моля, някой да ми обясни след като ми се застъпват майчинствата, мога ли да се възползвам от това да изчакам ли с програмата "Отново на работа", за да мога да вземам поне майчинството което съм вземала досега, без да се връчам на работа и без допълнителни осигуровки.Какви документи са ми нужни.А също така ме връщат не 12мес., а 18 за изчисляване.

За информация: В момента съм вземала около 520лв. на месец - до 01.04, подала съм декларация за отглеждане на малко дете от 1-2 год. - сега ще вземам по 240лв. Терминът за второто детенце е на 28.09.2011г.
Надявам се някой да е на ясно и да ми обясни.Благодаря.

# 565
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
polykiss,ако искаш да имаш застъпено майчинство не трябва да се връщаш на работа/отпуск/болничен до 45 дневния за второто.и така обезщетението за второто ще ти е колкото е било за първото,ако това е по-изгодно за теб+120 те лв за първото ти дете
ако ползваш програмата отново на работа,ще трябва да се върнеш на работа.как мислиш да ползваш тази програма без да се връщаш на работа???

# 566
  • Мнения: 1 165
Ситуацията е следната:
Бременна съм в 6 месец с термин 5 .08.2011 г. На работа се водя от 6.12.2010 година.На трудов договор съм в нашата фирма и за да не плащам осигуровките съм болничен от може би месец и половина.Съответно, нямам 6 месеца трудов стаж и болничните не ми се изплащат.Днес нося на счетоводителката ни поредния болничен и тя ми сервира, че не знае, при положение, че болничните не ми се изплащат, дали изобщо болничния в момента ми се води за осигурителен стаж.  #Cussing out
П.П. преди да сключа трудов договор в нашата фирма имам само 1 месец и 5 дни трудов и осигурителен стаж

# 567
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Ситуацията е следната:
Бременна съм в 6 месец с термин 5 .08.2011 г. На работа се водя от 6.12.2010 година.На трудов договор съм в нашата фирма и за да не плащам осигуровките съм болничен от може би месец и половина.Съответно, нямам 6 месеца трудов стаж и болничните не ми се изплащат.Днес нося на счетоводителката ни поредния болничен и тя ми сервира, че не знае, при положение, че болничните не ми се изплащат, дали изобщо болничния в момента ми се води за осигурителен стаж.  #Cussing out
П.П. преди да сключа трудов договор в нашата фирма имам само 1 месец и 5 дни трудов и осигурителен стаж
Води се разбира се, признава се за трудов и осигурителен стаж.

# 568
  • Мнения: 1 165
Ами тая овца какви ми ги дрънка.Пууу изкара ми акъла значи...
Ала Бала за пореден път благодаря за бързия отговор  Hug И между другото всеки път отговора е в моя полза Wink

# 569
  • Мнения: 5
polykiss,ако искаш да имаш застъпено майчинство не трябва да се връщаш на работа/отпуск/болничен до 45 дневния за второто.и така обезщетението за второто ще ти е колкото е било за първото,ако това е по-изгодно за теб+120 те лв за първото ти дете
ако ползваш програмата отново на работа,ще трябва да се върнеш на работа.как мислиш да ползваш тази програма без да се връщаш на работа???

Да вече разбрах, а трябват ли някакви документи.Притесняват ме тези 4 месеца, в които ще вземам майчинство по 240лв., защото после като върнат 18 месеца назад и вземат тези 240, майчинството ще ми стане от 520 на 360.

Общи условия

Активация на акаунт