име на момче?

  • 3 741
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,моля за вашите мнения за име на момче,произлизащо от Жана. Може първата буква да не е Ж. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 8 921
Ако Жана е женската форма на Жан, т.е. Иван, то Иван, Йоан, Калоян Peace

# 2
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Много ми е трудно да измисля мъжко име прозилизащо от Жана, може би тези, които aniTakova предлага, са най-подходящи. Мъжко име със Ж ми харесва Жулиан, но като цяло виждам, че не се рпиема добре в БГ.

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 44 277
Ян, Янис, Йон, Йоан, Иън ми харесват
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD ето ги всички "форми" на името ако нещо си харесаш...

# 5
  • Мнения: 8
Леле, много трудна задача си задала. Shocked
Името Жан всъщност никак не е лошо. Единственото друго близо до Жана което ми е що годе прилично е Божан.

# 6
  • Мнения: 1 092
Иван, Йоан, Калоян .....
Къде ще живеете? Каква е фамилията?

# 7
  • Мнения: 5
Задачата наистина е много сложна:) Името е за една колежка,която държи да кръсти бебчето си на майка си Жана. Обаче имената със Ж са много малко и решихме да се допитаме до вас,да си кажете мненията. Името Жулиан не е лошо,но  някак си не е за нас:) Някакви други интересни имена ако се сещате помагайте:) 

За Женя 83 : Бебчо ще живее в БГ в Бургас,а фамилията е Димитров:)

Хубав ден на всички Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 092
garfiela Жана е женска форма на името Иван, а негови форми са Калоян, Йоан, Жан. Би било хубаво да избере едно от тези имена. Аз бих избирала между Калоян и Йоан. И двете много ми харесват.
Жулиан за мен е ужасно име. Много зле ми звучи.

# 9
  • Мнения: 4 555
Ж е много нетипична първа буква за български (че дори и побългарени) имена. Също за англоезични и "международни". Единствено френски има, а много от тях звучат нелепо за българско момче.
Ако ще кръщава детето на майка си, нека да използва някоя от по-типичните за България разновидности на името, отколкото да спази първата буква и да сътвори някой Жюлиен или Жан.

# 10
  • Мнения: 4 569
Ян, Янис, Йон, Йоан, Иън ми харесват
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD ето ги всички "форми" на името ако нещо си харесаш...
Някое от тези в линка.
Ж вярно е трудна буква.

# 11
  • Мнения: X
Щом бебето ще живее в Бургас, едва ли някой ще се учуди на варианта-Жулиан. На мен лично не ми харесва, но понеже съм от Бургас, и знам, че там това име не е рядкост. Може би защото в Бургас има много възрастни хора с имена Жельо, Желязко и Жеко и по този начин ги видоизменят младите.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 277
Жулиан според мен поне е по-точно вариант на Юлиан, което няма нищо общо вече.
Иначе със Ж може и Живко предполагам....ако на някой му харесва такъв вариант...

# 13
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Живодар - което като смисъл няма общо с Жана, освен Ж-то. Явно е измислено по повод на някой дядо Живко, но все пак давам вариант.
Иначе Жан ми се струва най-изчистено и веднага става ясно, че е именно на баба Жана, ако това се цели в случая.
 

# 14
  • Мнения: 399
Жана-Жани...Джани  Rolling Eyes
Свекър ми и единия близнак за зълва ми носят името Жан,свикнала съм с това име и ми харесва! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт