Отговори
# 30
  • Viena
  • Мнения: 7
Mili mami iskam da izkaja edna golqma Blagodarnost na vsichki, koito mi otgovarqha na vaprosite predi 7 mesetsa(novopristignala) ,vremeto kogato si misleh che znam mnogo nesta, no se okaza che sam v zadanena ulitsa po mnogo vaprosi.Vie bqhte tezi koito mi vdahvahte kuraj.
 Neka da zabravim vsichki strannosti i loshotii i da pomislim za horata koito naistina v momenta sa v okaqno polojenie v Qponiq i vazmojnosta da se varne trqgediqta predi godini s Chernobil.
Do skoro!

# 31
  • Мнения: 6
Мегало, може ли някакъв сайт за този "зуум", че на мен честно казано нищо не ми говори и като напиша в нета зуум сигурно се сещаш колко неща излизат,
благодаря предварително 

# 32
  • Мнения: 957
Ро, чети си и не споделяй по-добре  Sunglasses Миналата събота ходихме в Лаксенбург. Беше страхотно. Детската площадка беше закътана и не духаше много, бяха сложили едни дървени столове, подобни на шезлонги. Диването се набесня, аз си правих слънчеви бани, голям кеф беше, но е за хубаво време. От 23 бецирк не е никак далеч с кола. 1,80 е входът за възрастни, за деца е безплатно. Всеки път като отида там ми действа много разтоварващо, но е вариант само за хубаво време.

Дано да не ви държи дълго време този вирус. Като направя сравнение с миналата година, Даниел боледува по-малко и по-леко, но всяка година февруари месец ни е проблемен и за двамата. Този февруари и рингелрьотелн си залепихме от някъде, за да ни е пълен месеца, че и детската градина "запалихме"  Mr. Green

Като пусках темата не съм визирала никой конкретно, просто подканих да се чете назад преди да се задават въпроси, изискващи обширни отговори. Според мен въпросната покана звучи неутрално и такова беше и намерението ми. Това, че някои го изтълкуваха като неприветливост, враждебност или нещо друго, техен си проблем. Предполагам никой от вас не се обижда като прочете "Für Garderobe wird keine Haftung übernommen.", тогава наистина не разбирам с какво ви дразни "Преди да питате за ВСИЧКО относно местене и работа в Австрия, моля прочетете предишните теми". Но всъщност какво ли ме интересува, 100 души- 100 мнения. Между другото има една поредица книги за софтуер for Dummies, голям удар може да се направи с подобна поредица " Österreich for Dummies" или "Deutschland for Dummies"...въобще за всички страни, към които се отправя българинът. Хехе тогава директно ще пускаме препратка "RTFM" („Read the fucking manual“)  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 55
Аз ли пак разбудих тези страсти с въпроса си защо темата така опустя newsm78 ?
Той не беше риторичен, а наистина се чудех как така се получи - уж не съм спирала да следя темата в последната година, а не разбрах кога кой с кого се е скарал?!?!? Имаше моменти, в които се изказваха различни мнения, което правеше темата интересна, но едва ли мнение противоположно на твоето е причина за разваляне на отношения. Не съм забелязала и груб тон, но аз съм си винаги с розови очила и може би затова...
Мисля, че не е правилно да се сърдим, когато някой пита, пък било и общи въпроси, защото не всеки има достатъчно време да преглежда назад темите (броят им вече не е 10-15, а 47!!!), без да е наясно дали въобще информацията, която го интересува я има или не. Пък и когато ти предстои ново начало, как да попиташ нещо конкретно, като имаш хиляди неясни неща, които дори не можеш да формулираш като въпрос.
Но съм и съгласна, че всеки път да се пише едно и също, което не може да се каже само с две думи, е меко казано досадно и безсмислено. Ето защо аз намерих начин хем да помагам на интересуващите се, хем да не се претрупва темата. Пускам им на лични с copy и paste едно съчинение на тема: "С какво се сблъсках, откакто живея във Виена". То дава ориентировъчна представа и поражда конкретни въпроси, които вече може да се зададат в общия форум.
Рали е права - в такива времена живеем, че малко повече топлина и любов към ближния не са излишни!!! Моята философия е, че катаклизмите, които се случват, размириците, атентатите и войните са в резултат от "ЛОШОТО" в човека. Това е предупреждение, призив да станем по-добри!!!
Хайде, момичета, върнете се в темата, нека отново да стане приятно местенце, където може да се отвлечеш и разтовариш от напрегнатото ежедневие, където да може да получиш някаква информация или просто да поклюкарстваш, да споделиш, да обмениш мнение.
Предлагам да се възобнови традицията със сутрешното кафенце и по една кифличка със сокче за непиещите кафе  Naughty А вечерно време и по някой коктейл може да разливаме...
Освен това ми се иска онази среща, на която присъствах за 15 минути и почти с никой не можах да поговоря, да не е била последната. Много ми беше приятно тогава и искам да се съберем пак. Трудно ми е да организирам сама подобна сбирка, но с удоволствие ще помогна с каквото мога, ако някой от вас се отзове.
Извинявам се за дългите излияния, но всяка от вас, с която съм се запознава лично и съм се сближила ми е много скъпа и вярвам, че и сред останалите ще намеря приятелки!!!

Болните да оздравяват! Ние пак се разкашляхме! Дано не е поредния вирус, че  #Cussing out

# 34
  • Мнения: 957
Manim, wo ein Wille ist, ist auch ein Weg  Grinning

Мегало, ходихте ли на зъболекар? Ще споделиш ли как мина.

По колко пъти на ден децата ви си мият зъбите?  newsm78

Ро, чак сега успях да "смеля" информацията, че твоят малък син е вече на 1 годинка !!!
Кога мина 1 година !!! Сякаш беше вчера.

# 35
  • Мнения: 277
уомб, ходихме, но не при онзи с хипнозата
при една българска зъболекарка. мина много леко и приятно. беше само преглед. оказа се, че явно е имал нещо, което е наранило венеца, защото беше леко зачервен. то ние докато идем и той спря да се оплаква де, но съм доволна, че направихме този профилактичен преглед

аз ходих при друг зъболекар и като видях 'офертата' реших да удължа престоя си в бг с 2 дни Simple Smile

сосоник, понеже и на лични ме питаха за зуум. копирам отговора си тук

зуум-а е част от мюзеумкартие, по към марияхилфе, ето линк
http://www.kindermuseum.at/jart/prj3/zoom/main.jart

и много близо до неговия вход има друг. пише инфо пойнт infopoint, доколкото си спомням, аз го видях случайно, преди не съм обърнала внимание. то е нещо като малко площадче, като се завъртиш, няма как да го пропуснеш

намерих линк и за него. аз съм абонирана за тоя бюлетин, но не знаех, че има място, където спокойно може да разгледаш. има и две девойки за въпроси

http://www.kinderinfowien.at/

ако има нещо друго, питай. извинявам се за съкращенията

Последна редакция: чт, 17 мар 2011, 20:16 от мегало

# 36
  • София
  • Мнения: 8 412
Здравейте момичета!Майка съм на една от вас!Прочела съм всичките ви теми до тук.Сега за пръв път си позволявам да пиша.Когато изпращах дъщеря си в Австрия,бях спокойна,защото знаех,че там има много БГ мами,че живеете задружно,че си помагате.Радвах се на вашите срещи на ребърца,на Коледните тържества с мъжете и децата ви.Какво направихте момичета!Защо се разбихте на малки групички,сякаш не помните от историята,че само когато сте единни,сте силни!!!Има такава теория,че в чужбина българите са егоисти,не се търсят и не си помагат,обръщат гръб или си мълчат,когато случайно на улицата чуят българска реч.Момичета,момичета,не ви е лесно милички!Колко тържества пропуснахте на близки хора!Колко скъпи на сърцето ви роднини и приятели си отидоха,без да можете да се простите и да сложите цвете!Не си вгорчавайте допълнително живота с дребнотемие,завист и клюки!Заровете томахавката и пуснете в темата лулата на мира!Върнете добрия тон!Чудесна е идеята на маним за нови срещи!Толкова интелигентни и интересни момичета има във форума,момичета с чувство за хумор!Дано  успеете да съживите темата,да й вдъхнете пролетно настроение!Как бих искала за всички вас да направя палачинки с ягодово сладко и ароматно кафе,но не виртуални,а истински!!!УОМБАТ,има специални пясъчни часовници,които отмерват 3 минути-толкова е достатъчно,да се мият детските зъбки-сутрин и вечер.Моля да ме извините за многото писане-за пръв път ми е!Даже не знам дали съм по правилата на контролните органи.Дано не съм съгрешила нещо,но след като прочетох постинга на маним,ми стана много тъжно и майчино сърце не изтрая!Дано не ме възприемете като профпредседател или агитпроп(за по-младите,агитация и пропаганда)!Лека нощ,момичета и Крис!

Последна редакция: пт, 18 мар 2011, 00:01 от Flo 51

# 37
  • Мнения: 323
Ако успеем да върнем добрия тон тук,чудесно.В противен случай ще запазя мълчание относно последния пост.

# 38
  • Мнения: 6

сосоник, понеже и на лични ме питаха за зуум. копирам отговора си тук

зуум-а е част от мюзеумкартие, по към марияхилфе, ето линк
http://www.kindermuseum.at/jart/prj3/zoom/main.jart

и много близо до неговия вход има друг. пише инфо пойнт infopoint, доколкото си спомням, аз го видях случайно, преди не съм обърнала внимание. то е нещо като малко площадче, като се завъртиш, няма как да го пропуснеш

намерих линк и за него. аз съм абонирана за тоя бюлетин, но не знаех, че има място, където спокойно може да разгледаш. има и две девойки за въпроси

http://www.kinderinfowien.at/

ако има нещо друго, питай. извинявам се за съкращенията
Мегало, благодаря ти за инфото, че и ние чакаме гости и трябва да подготвим програмата  Laughing
Уомби, моята дъщеря си мие 2 пъти на ден зъбките, сутрин и вечер, като беше по-малка й правеше голямо удоволствие и искаше след всяко ядене да ги мие, сега обаче тези мераци отминаха, дори й купих преди време електрическа четка, за да й е по-лесно и да става по-бързо, иначе не може да изтрае 3 мин  Grinning, от както има зъбки ги мием и въпреки това преди 6 месеца и направиха 2 пломби на две кътни зъбчета   Cry, но общо взето мина леко

Лек ден на всички

# 39
  • Мнения: 277
добро утро в тоя дъждовен ден
моят син си мие зъбите веднъж на ден. понякога е сутрин, понякога е вечер. зависи от настроенията. обикновено си ги мия успоредно с него, за да може да е малко по - продължително, но не засичам дали са 3 или 2 минути, честно казано
мъжът ми е с изтъркан емайл на предните зъби и е против твърде продължителното миене на зъбите Simple Smile

някой, ако е водил детето си на уроци по плуване и е доволен, моля да сподели. видях няколко възможности, но не ми се иска да обикаляме по всички. вероятно ще има пробен час, да видим дали въобще ще му хареса, но все пак. иска ми се да отидем до месец - два, като има по - нормални температури.

# 40
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро!

"Щатният  каферазливач"   Laughing   се появи отново и има удоволствието да ви сервира по едно ароматно   food010  

Относно задкулисните интриги, ще кажа само едно. Много хора се вживяват излишно, драматизират прекалено, повярвали са си повече отколкото е необходимо или  взимат прекалено насериозно нещата, а това е само един форум!

Пожелавам ви лек ден и приятни почивни дни, въпреки дъждовното време!   bouquet

# 41
  • Мнения: 55
Добро утрооо!
Жени, мерси за кафето   bouquet Hug  Kissing Heart Аз по принцип не пия кафе, но твоето ми е много вкусно Simple Smile
Аз пак не разбирам намеците за кои хора се отнасят, но предпочитам да си остана заблудена и щастлива, отколкото да се дълбая повече в тази история!
Относно зъбките - какви 3 минути? Дани изсмуква пастата, а после аз му мия зъбите за колкото секунди ми даде с каквото е останало по четката. Цялата процедура не трае повече от 30 сек, но по-добре кратко, отколкото нищо. Мием ги два пъти на ден.
Мегало, и аз благодаря за линковете. Оказа се, че за сега може да отидем в Океана само (нямаме 3 години) и направихме резервация за 1 април. Не знам какво точно представлява. Може ли да ми кажеш какво се прави там, ако си хотила?
Flo51, много мило, че така присърце приемате нашите истории и ги следите с интерес. И мен Вашият пост ме натъжи, защото по различни причини всички ние сме избрали да живеем извън България, а следователно далеч от най-близките си хора, които за съжаление не са вечни и никой не знае колко време ще са сред нас... Sad Харесва ми да живея във Виена, но бучка е заседнала в гърлото ми и едвам преглъщам сълзите си, когато мама всяка вечер ми казва, колко ѝ е тежко, че единственото ѝ дете и двете ѝ прекрасни внучета са далеч, а тя цял живот е мечтала за спокойни старини с много внучета и непрестанен детски смях в дома...
Имаме планове да се помъчим да ги доведем и тях тук, но е много сложно... В тази връзка искам да попитам колко са минимално годините, в които трябва да се работи тук, за да се взима пенсия в последствие и какъв е размера на тази минимална пенсия?

# 42
  • Виена
  • Мнения: 91
Уомби, мерси за темата Grinning

Здрасти, мамо Simple Smile

Последна редакция: пт, 18 мар 2011, 13:50 от elitsa77

# 43
  • Viena
  • Мнения: 7
Mili dami propusnah sutreshnoto kafe, no sega moga da serviram topla supa za obqd :-)dobre varvi s ujasnoto vreme navan.
Barzichko se vkluchvam s edno pitane che nachalstvoto ste me sanktsionira s taq latinitsa. Trqbva li da si slojim vaksina srestu "priqtnite" bolesti, koito mogat da ti lepnat karlejite ?, zastoto znam che  tuk  ne izpolzvat himikali  da gi morqt.
Blagodarq! Do skoro

# 44
  • Мнения: 277
manim, океанът е основно за разглеждане, долу има помещение, където седят по - малките деца, по - големите са горе. има кормило на кораб, разни светлинки, които като се свържат правилно светят, разни мрежи за кораб. на мен лично не ми беше страшно интересно, но никола се забавлява, беше на няма 2.5 мисля. накрая ги сложиха на една постелка и така ги изпързаляха навън Simple Smile

рали, аз сложих ваксината на никола, да. с куче сме, което мажем с разни неща, но се случва да хване и ме е страх, а и като ги извеждат от детската, нямам контрол. има мами, които се оправят обаче без ваксина
мерси за супата. без картофи, нали Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт