Окръжна болница - Варна -тема 3

  • 56 250
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 845
Мами, малко съм в чуденка - ако си с уговорка за секцио, пак ли трябва да носиш и конците?  не следва ли като си с избор на екип, това да отпадне. едва ли конците са толкова скъпи, просто се чудех...

# 16
  • Мнения: 519
Не мила когато те приемат ти дават бележка но която пише какви конци да си купиш Peace В моята стая на едното момиче изобщо не и бяха нужни конци- роди нормално без нито един шев,но въпреки това си беше закупила конците  #Cussing out после ги дари за болницата Peace
 Аз бях с избор на екип,но въпреки това пак си ги закупих,а цената е около 30-40 лв.

# 17
  • Мнения: 135
Здравейте,
Току-що ме "зарадваха', че ще съм планово секцио и чесно казано имам хиляди въпроси. Раздала съм нормално в Окръжна и бях много доволна.
Може ли някой да ми обясни по-подробно как протича секциото, каква упойка използват, за болките след събуждането и кога можете да станете от леглото. Как протича възстановяването от операцията?
Сутрин ли Ви приемат или от предния ден вечерта.
Малко съм се понаплашила и ще съм благодарна ако някой ми обясни по-подробно.
Мерси!

# 18
  • Мнения: 845
не се притеснявай, макар че и аз бях доста стресната предния път.
Приемат те предната вече към 6-7 часа (правят го за да ти се съберат 5 нощувки, заради клиничната пътека).  Правят ти тест за упойките - нищо особено. Сутринта към 8,30-9 са операциите (по принцип, може и изключение да има). Операцията е с пълна упойка. Като мине операцията те настаняват пак в стаята и си лежиш така до другата сутрин. То няма и как да мръднеш де - първо ти слагат няколко банки обезболяващи, а пък и през цялото време си с катетър. По някое време ти носят бебо да го видиш, но няма как да го вземеш, все още е трудно ставането и дори сядането на леглото. Чак на другата сутрин махат катетъра и се опитваш да станеш. Към 9 ти носят бебо да го кърмиш. Аз раждах преди по-малко от 2 години, тогава беше така, съмнявам се да са се променили много нещата. Сега пак ще ме клъцнат там - на 5-ти ми е датата. Ти кога си?

# 19
  • Мнения: 135
Мишела, благодаря за отговора- нямам още дата, в края на 7ми мес. съм с близнаци.Следващият път като отида ще я определим.
Клизмата сутринта ли ти я  правят или вечерта?Поставянето на катетъра кога е- след като те упоят или преди това. Боли ли? А има ли ефект от системите с обезболяващи?

# 20
  • Мнения: 845
Клизмата - сутринта към 6.  Mr. Green Ще взема да ги питам този път не може ли със сиропче...

Катетъра - преди да те упоят - абе не болеше.
При мен обезболяващите определено действаха, дори последната инжекция с аналгин казах да не ми я слагат, защото нямах болки. А пък ако нещо те заболи - звънкаш и веднага идват да ти сложат нещо. отзивчиви са, не са намусени. Доволна съм и пак там ще раждам...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 138
Хубави неща пишете. Записвам се да следя   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 30 191
за секциото си носи и т.нар. спортни шишета вода. Ще те карат да пиеш след операцията и нещо за смучене от сорта на Стрепсилс или подобни, за да не ти дразни на гърлото, да кашляш и да опъваш конците  Peace
При мен не беше планово секцио, но мина по същия начин като при mishelaa, само че не ме приеха от вечерта. Сутринта ми направиха клизма, тест за упойката, малко преди обяд ме оперираха, после нощта изкарах в т.нар. интензивно, което е една обикновена стая, но се води интензивен сектор. Идваха да ми правят тоалет на място. Сутринта ми махнаха катетъра и ме накараха да стана. Не мога да кажа, че не ме е боляло, но пък не е болка за умиране. След като се раздвижиш, после бързо минава  Peace

# 23
  • Мнения: 7
За конците-аз си ги купих от аптека "Санита", която е в двора на ОБ и бяха 18-19 лв.

# 24
  • Мнения: 3
Момичета, в коя сграда точно се намира Гинекологичната клиника, влизах в сайта на ОБ-отбелязано е Хирургичен блок IV етаж.....

# 25
  • Мнения: 727
Момичета, в коя сграда точно се намира Гинекологичната клиника, влизах в сайта на ОБ-отбелязано е Хирургичен блок IV етаж.....
точно така е в същата сграда където и новия Спешен център входа е малко по напред ...качваш се с асансьор до 4 ет.там е Peace

# 26
  • Мнения: 303
Момичета, някой раждал ли е при д-р Славчев, може ли да споделите впечатления?

# 27
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
току-що се регистрирах отново. Аз съм с планирано секцио за 4-ти. Това, което ме притеснява е упойката. Предния път бях спешно секцио и избрах спинална. Сега също искам да бъде спинална и доктора каза, че няма проблем, но доколкото разбирам май няма много добри специалисти за тази упойка. Някой може ли да ми препоръча добър анестезиолог, който да избера при постъпването?
Благодаря предварително!

# 28
  • Мнения: 727
Момичета, някой раждал ли е при д-р Славчев, може ли да споделите впечатления?
да аз..
Много доволна,внимателен,отговорен точен е ....до теб е през цялото раждане а и след това при престоя ежедневно ме посещаваше Simple Smile

# 29
  • Мнения: 303
Момичета, някой раждал ли е при д-р Славчев, може ли да споделите впечатления?
да аз..
Много доволна,внимателен,отговорен точен е ....до теб е през цялото раждане а и след това при престоя ежедневно ме посещаваше Simple Smile

А как ражда мила, тъй като аз съм с показания за секцио. Първо ми е и много ме е страх! Дали може малко повече информация за раждането ти в ОБ?

Общи условия

Активация на акаунт