Тема Незабравима (Unutulmaz) 179

  • 25 927
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Може ли някой да ми каже какво каза Харун на Мелда
Ив, малко търпение.
ок

# 721
  • Мнения: 27 735

Добър ден,Незабравими!

Розичке,благодаря ти за гифчето   bouquet  bouquet  bouquet

БГаньо  smile3501 smile3501  smile3501



След половин чаша кафе , имам мисловна дейност що-годе. Grinning Повечето сте разочаровани от "пълнежа". Всичко е съвсем логично в сериалчето ни,според мен, и аз просто си  изглеждам как са го навързали сценаристите.
Имаше неща, които много си ми харесаха и други, които бяха странни.

хареса ми : как натири Мелда/дали справедливо или не, няма значение/;споделянето на Арас и Харун за намирането на Бату и съответно Яамур; Ъшъл как натири Бурак-нека да си се лута без охрана и трепери за кожата си; как Харун подкрепя Еда в този изключително труден момент и за двамата; действията на Едже по спасяването на Яамур.

не ми хареса : как й сложи пръстена/макар символиката да е ясна за мен/- очаквах някак си по друг начин това да стане, с радост и желание и за двамата, а после да видим малка доза нежност.
Харун май все още не знае,че Еда е била в Психиатрията след заминаването му в Англия, но разпознава симптомите. Не ми хареса и това, че отново спестиха истината на Ниса, с което за в бъдеще тя може пак да е в опасност от Бату.


 newsm10  newsm10 newsm10   

Само ще добавя към това ,което не ми хареса - сълзите и истериите на Гюлер.

# 722
  • Мнения: 79
Преди да затворим темата, е добре да си извлечем някои поуки от снощната серия. Аз засега се сещам за две по-важни:
- Винаги си слагайте предпазните колани, особено пък когато ви отвлекат.
- Баница само с любов не става, особено ако е напоена обилно със сълзи.

# 723
  • Мнения: 914
Пропускате нещо много съществено в развитието на сюжета. Еда прави....

Опит за баница

Баница за тебе меся
станала съм във зори
но къде, Харун, къде си?
пак с Кенан ли се сбори?
.....................

АМа тая баница беше за Ямур а покрай нея и Харун ще намаже. Но ако така с еправи баница седнал и се точи горкия Харун бая жилава и тестена ще му се види тая баница. Можех малко да я намажат с брашно от тук отам Йозлемката. Преди Ниса като правеше сладки се стараеха повече да пресъздадат обстановката. Че доколкото си спомням и Харун неволно участваше че заради тая работа и ризата си смени.

Здравейте и от мен. МИли дами и господа. Казвам господа защото гледам че и байгън се е появил т.е. не е работата за единствено число. Но не мога да му хвана спатиите на тоя байгън ту се появва ту изчезва. Не ми се мисли ако се появи в едно време с Бганио какво ще става. Ама ще е по интересна картинката на живо да се види как двамата пишат едновременно.  hahaha hahaha hahaha

Та така вчера се позабвлявахме.

Ама и аз днеска имам върос за теста към ръководството  hahaha много по лесен от тия дето Председателя и Кометка ги трупат.

Кой в действителност е по-влюбен в Йозлем:
1. Берксан
2. Серхан
3. Някой сценарист
4. Върл председателски ФЕН

# 724
  • Мнения: 914
На мен лично от снощната серия сълзите ми дойдоха в повечко само. Иначе си беше готина нямаше кой знае какви ексцесии. големи.

# 725
  • Мнения: 0
Да си призная откровено, всички герои станаха банални! Во главе с котилото Гюлярови!
Свежи моменти бяха само Ямур, Едже и Ашъл! В смисъл направиха нещо!
Ямур - много естествено поведение! Като всяко дете прие нещата не съвсем сериозно, а малко като игра! Беше много сладка!
Едже - за мен това е единствения образ от филма, който претърпя развитие в положителна посока! Всички останали или тъпчат на едно и съшо място, или дръпнаха назад!
Ашъл - хареса ми безцеремонното и категорично поведение към Бурак! На минутата взе решение
и го изпълни!
Донякъде и Харун, че изгони Мелда, но на него бързо му минава! Защо се изсили така на Мелда,
пък повярва много лесно на Бурак!
Все си мисля, че ще спасят Ямур, но Бату ще се измъкне! Няма изгледи някой да е по-умен от него!

# 726
  • Мнения: 0
Филмът трябва да  свършва! Изхабени, уморени, изтощени, изчерпани герои! По-добре да запазим
добрите си впечатления от филма, отколкото да претърпим тотално разочарование!
Чудно ми е как на този фон и общото звучене на филма ще спретнат щастлив финал!
Кой ще отиде на сватбата на Еда и Харун и кой ще им се израдва!

Последна редакция: чт, 17 мар 2011, 11:57 от kalamitsi

# 727
  • Мнения: 0
Алиса! Добре, че реши да не гледаш филма! Нямаше толкова ужаси, колкото скука!

# 728
  • Мнения: 186
Здравейте !


И аз изгледах снощната серия. Споделям казаното от вас.

Камалитси, за скуката си права. Ама аз и не гледам всичко да ти призная.
Но  Едже, която харесваме и двете,  наистина я реабилитираха, тя извървя своя път към светлата страна на живота, за разлика от Бату, за който спасение няма да има.
Според мен ще се самоубие или ще загине, няма да бъде убит от Харун, няма да го натоварят с този грях, но ако остане жив, никога не би могло да има спокойствие за Харун, Ямур и Еда, затова той ще си замине.
Не ми хареса снощи Еда как за пореден път на своя глава блъсна Харун и отиде навън при журналистите, след което видяхме какво последва. Има нещо безумно в поведението й, разбирам я, но толкова слаба я показват. Неприятно ми беше отново желязната Мелда да я утешава, а Еда отново жертва, която всички щадят. Не ми харесва като образ, много я затриха сценаристите.
За Ниса да не говорим, превърнаха я в парцал. Ъшъл снощи ми хареса. Гюлер много противни, Керем и той бащичко. И отново трите клявки в тревога какво ще направи Керем, както беше и за Джамил, повторения, повторения... Снощи не ми хареса и Мелда, не знам защо... Нелогично е поведението и това е...


Хубав ден на всички ви !
 Hug
До по късно.

Последна редакция: чт, 17 мар 2011, 12:12 от allisas73

# 729
  • Мнения: 0
Здравейте !


И аз изгледах снощната серия. Споделям казаното от вас.

Камалитси, за скуката си права. Ама аз и не гледам всичко да ти призная.
Но  Едже, която харесваме и двете,  наистина я реабилитираха, тя извървя своя път към светлата страна на живота, за разлика от Бату, за който спасение няма да има.
Според мен ще се самоубие или ще загине, няма да бъде убит от Харун, няма да го натоварят с този грях, но ако остане жив, никога не би могло да има спокойствие за Харун, Ямур и Еда, затова той ще си замине.
Не ми хареса снощи Еда как за пореден път на своя глава блъсна Харун и отиде навън при журналистите, след което видяхме какво последва. Има нещо безумно в поведението й, разбирам я, но толкова слаба я показват. Неприятно ми беше отново желязната Мелда да я утешава, а Еда отново жертва, която всички щадят. Не ми харесва като образ, много я затриха сценаристите.
За Ниса да не говорим, превърнаха я в парцал. Ъшъл снощи ми хареса. Гюлер много противни, Керем и той бащичко. И отново трите клявки в тревога какво ще направи Керем, както беше и за Джамил, повторения, повторения... Снощи не ми хареса и Мелда, не знам защо... Нелогично е поведението и това е...


Хубав ден на всички ви !
 Hug
До по късно.
Дааааа! Ако също трябва да бъда откровена образът на Едже, като женски образ е по-симпатичен
от този на Еда! И е успех за сценаристите!Нищо, че са мъже!  С това очерняне на образа на Еда, те имат нещо наум! Снощи отново Харун беше водещия, нея не  я усетих, че стои много близо до него и търси подкрепа, сигурност, че му се доверява! В никаква, ама в никаква степен не се съобразява с него! Дори и в такъв тежък момент! И в това виждам симптоми, че скоро може да влезе в цикъл! Като разбере и за баща й, и за Ферда

# 730
  • Русе
  • Мнения: 2 320
Пропускате нещо много съществено в развитието на сюжета. Еда прави....

Опит за баница

Баница за тебе меся
станала съм във зори
но къде, Харун, къде си?
пак с Кенан ли се сбори?

Със  точилката корава
точа, страдам и рева
баницата ми не става,
но аз не казвам се Ферда

Със престилчица кокетна
Със обувчици на ток
Вкъщи лутам се несретна
Горещо моля се на Бог

Чакам ви с Ямур на прага
Само двамата в комплект
Щастие се нам полага,
че все на драми сме обект


Най-после малко позитивизъм, Бганьо! smile3501 smile3501 smile3501 newsm10 newsm10 newsm10 newsm74 newsm74 newsm74
Страхотно стихче!

# 731
  • Русе
  • Мнения: 2 320

Кой в действителност е по-влюбен в Йозлем:
1. Берксан
2. Серхан
3. Някой сценарист
4. Върл председателски ФЕН /Дежавю/


Дежавю, ти определено си по-милостива в тестовете! newsm47

# 732
  • Варна
  • Мнения: 329
Здравейте, мили дами и господа! Hug
Желая ви хубав ден, изпълнен само с положителни емоции! sun
Разбирам всички, които малко или повече се чувстват в известен смисъл разочаровани в очакванията си за филма, по причина, че се позагуби романтичната магия на любовта, считат действието за мудно и скучно с повторения на определени ситуации, не виждат развитие в образите на героите, някои реакции им се струват нелогични, но това е нашия сериал! Hug Преди време ви бях споделила, че откакто престанах да очаквам това, което на мен би ми се искало да се случи и да видя, се чувствам по-добре, защото просто гледам и съпреживявам! Не очаквам нищо конкретно, просто приемам това, което ми се предложи и очаквам следващото- така не мога да се разочаровам почти от нищо! Peace
Искам да кажа само две думи за момента на слагането на халките- не мисля, че беше претупано, защото този символичен жест не беше само израз на любов, а в конкретния момент Харун показа на Еда, че й прощава и че винаги ще бъдат заедно, като израз на възстановената връзка помежду им, за да може Еда да повярва, че той ще спаси Ямур на всяка цена! Именно защото водещото беше това, целувката беше по челото, а не по устните и нямаше нужда този момент да бъде разтяган и преекспониран! И двамата бяха ужасени, изплашени, разтревожени, а Еда- пред психически и физически срив, не беше време за любовни обяснения, поне не и повече от това, което видяхме- изразената любов и подкрепа от страна на Харун бяха достатъчни! Peace
 Не сме видели превод, но мога само да кажа, че в тази серия Еда през повечето време обвиняваше себе си за случилото се с Ямур! Не намирам за осъдително това, че излезе да види журналистите- Еда почти винаги действа спонтанно, в случая няма никаква информация за съдбата на Ямур- дори не знаят дали е жива, само си втълпяват и двамата, че това е така- не мисля, че всеки един начин да получи някаква информация е погрешен, още повече, че Харун винаги й спестява по нещо в желанието си да я щади и предпазва! Факт е, че понякога заради прекалената си любов, се отнася към Еда като към дете, от което определено връзката им страда! Peace
В повечето случаи тука преценяваме действията на героите отстрани, а почти никой не се опитва да се постави на тяхно място! Разбира се, всеки би действал различно, но все пак съвсем друго би било, ако се опитаме да се поставим на мястото на героите и да се опитаме да разберем кой как се чувства в определен момент и защо действа по един или друг начин- достатъчно дълго време гледаме този сериал, че това да е напълно възможно! Сигурна съм, че нещата ще бъдат приемани и оценявани по друг начин, като не става дума да се оправдават действията или бездействията на даден герой, а само да се намира обяснение за тях! Peace
Извинете ме- стана дълго! Peace

# 733
  • Русе
  • Мнения: 2 320
Преди да затворим темата, е добре да си извлечем някои поуки от снощната серия. Аз засега се сещам за две по-важни:
- Винаги си слагайте предпазните колани, особено пък когато ви отвлекат.
- Баница само с любов не става, особено ако е напоена обилно със сълзи.
Бганьо, вади тефтера и записвай : рецепта за баница с...топла вода/действа като набухвател/.
Имам поне 2 такива. Grinning

# 734
  • Мнения: 242
Здравейте момичета и момчета! /до колкото разбрах в темата се включват и момчета./
По отношение на Бату. Ще бъде прекалено снизходително към него, ако сценаристите го убият или самоубият. Ще ми достави огромно удоволствие да го видя в лудницата в усмирителна риза до живот.

Общи условия

Активация на акаунт