МАЙско бебе тук се крие, с нетърпение чакаме го ние! - Тема 17

  • 27 755
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 451
Здравейте и от мен Hug

Това пазарене и почистване вкъщи си каза думата и вече едва се влача до офиса и толкова много ми тежи,че имам чувството,че нося малко слонче вътре,а накрая кой знае каква мишка ще се окаже Joy

За праховете-аз взех на Сано,много са ми яки техните,а и миришат много гот,но омекотител отделно не смятам да ползвам Mr. Green

Елисе,май ти ме пита за един комплект от Вис Виталис дали съм виждала на живо,да ти кажа честно май мернах такъв подобен,но те са по-скъпички тези, ако не се лъжа,аз харесах също такъв с 100000 части на БЕБЕТО ако не се лъжа,но беше към 70-80лв.,а чак толкова много не ми се дават,като се има предвид,че ще ги израсте за отрицателно време Peace

Хера,Нелли ,благодаря за разяснението за лепенките,но най-важното не сте казали на невежата,сега като отида в аптеката какво точно да кажа-лепенки водоустойчиви за секцио,така ли?

Честити покупки на всички!БейбиБу,ти си ме изпреварила явно за въртележката от Продавалника,защото точно и се бях наточила и видях,че е продадена Mr. Green Да я ползвате със здраве Hug

Аз след двудневен маратон,се оказа,че имам да купувам още толкова неща и че парите,които ми предстоят да дам са повече от дадените дотук Twisted Evil

Това е то мен,че работата си е работа Mr. Green

Нелли   bouquet за разкошната темичка както винаги Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 2 817
viktoriamg, благодаря ти за отзивите!  Hug

зу, защо просто не кажеш на свекърва си, че ти е отпаднало и всякакви такива (дори и да не е така) и дали не може тя да сготви нещо? (въпреки че моята по принцип от край време не готви)

За праха за пране - на мен понеже не ми се занимава с 10 вида прах за пране и още преди около 2 месеца си купих Тео бебе течен и почнах и нашите дрехи да пера с него.  hahaha За омекотителя - мисля в началото за беба да не ползвам омекотител - и не заради миризмата (то при нас след сушилнята почти нищо не се усеща като миризма), ами заради това, че не се изплаква и остава по дрешките - струва ми се, че би могло да предизвика някоя алергична реакция.

А мацата я подстригвахме с една машинка в неделя и ако знаете само как сме я офъкали - ама то много време отне и не можахме да я довършим (как звучи само  Joy) - то и ние се изморихме и тя вече не искаше да стои и 1 човек не можеше да я удържа. Та после пак.  Поне има време до раждането, дотогава все ще я оправим.  Joy

За прането на дрешките - мисля към средата на април да почна (надявам се да ми стигне времето, че като се замисля не са малко неща - искам и тапицерията на количката, и обиколника, и чаршафи, одеалца, хавлийки, протектори, дори не мога да си представя колко перални са това  newsm78).А си мисля, че като минат през сушилнята, после няма да е нужно да гладя всичко, нали?Все пак оттам излизат горещи.  newsm78

# 32
  • Мнения: 1 152
Здравейте, МАЙчета  Hug
Нели, отново благодаря за хубавата темичка   bouquet

Ние почти приключихме с покупките за Шушулчето. Докато не смеех да купя нищо, щом влезнах в 7-ми месец и грабнах картечницата  Joy  Е, останаха ни най-големите покупки- количка и легълце. Количка ще вземем като се роди бебо, че нали още ни държи в шах с цвета на гащите  Laughing. Легълце сме харесали и предполагам, че тези дни ще го вземем.
Не съм прала дрешки, но ще го направя като влезна в 9-я месец. Дано само  Шушулчето не реши да бърза  Rolling Eyes За праха- купих от Метро някакъв гръцки Пурлан, който е за бебешко пране, но първо ще го пробвам на нашите дрехи и тогава на бебешките. За омекотител се чудя...по принцип има подходящи за бебета, ама пак са си химии разни (не че има как да се избегнат де) и не знам как ще се повлияе кожата на бебчо. Пък като се замисля- няма нищо по-хубаво от бебешката миризма, така че...  Grinning

Зу, най-важното е с бебчо да сте спокойни, така че не си причинявай негативни емоции заради глупостите свеки  Wink

Хубав и усмихнат слънчев ден на всички  Hug

# 33
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен в новата ни темичка smile3525
Аз така като чета маи сте си взели почти всичко вече.
Аз още нищо не съм купила понеже около мен всички ми говорят че ми било още рано.Много са суеверни даже и мъжът ми казва да съм била влезнала в 9я месец и тогава сме щяли да купиме всичко.Направо вече нямам търпение.

# 34
  • Мнения: 1 669
Момичета, аз мисля да започна да пера в началото на май, сега ми се струва много рано. Ако родя по - рано и не успея със всичко, натоварвам майка с тази задача Simple Smile
Сега разбрах,че много близка моя приятелка се омъжва лятото и много искам да отидем на сватбата и... Проблемите обаче са два - датата може да съвпадне със сватбата на една братовчедка на мъжа ми и приятелката ми се омъжва в Лвов (украинка е).  Много отдавна ми се иска да посетя тази страна, и сега ми се отдава страхотна възможност и не ми се иска да я изпускам...

# 35
  • Мнения: 378
запис, както винаги темата е супер, Нелили!  bouquet

# 36
  • Мнения: 12
Аз пък сега докато мея чениите се сетих да питам мамите дето чакат второ и нагоре детенце нещо!
Капки за колики взимали ли сте? И какви ефикасни има? Никито не помня с какви я третирах ... Помня че ползвах Кремче за коремче и беше много доволна беба! Страх ме е в болницата да не го хванат колики! Дайте съвет!  Hug

# 37
  • Мнения: 325
 За наша радост вече по аптеките има Инфакол за коликите и струвал около 6 лв-знам че това е най-ефикасно Peace

# 38
  • Мнения: 2 172
Аз пък сега докато мея чениите се сетих да питам мамите дето чакат второ и нагоре детенце нещо!
Капки за колики взимали ли сте? И какви ефикасни има? Никито не помня с какви я третирах ... Помня че ползвах Кремче за коремче и беше много доволна беба! Страх ме е в болницата да не го хванат колики! Дайте съвет!  Hug

Моите деца не са имали колики.

Синът ми може би имаше около 2 седмици и взимах еспумизан на капки и имаше ефект,но много бързо отшумяха за щастие.Но аз и не съм сигурна дали са били колики де.

Общо взето от всичко прочетено стигнах до извода,че децата се повлияват по различен начин от различните продукти против колики.А някой пък въобще нищо не им действа  Crazy

Не се притеснявай за болницата....толкова рано едва ли ще има колики.Те се появяват обикновено след 15-20 ти ден,ако въобще се появят  Peace

# 39
  • Мнения: 111
Да се запиша и аз,Нелили мн хубава тема.Аз за количката си мисля че може и след раждането да я купим,но се замислих за друго,как ще транспортираме бебето от болницата до вкъщи ?Май трябва поне столче да имам,че нежелая да се сбласквам с полиицаи и обяснения.

# 40
  • Мнения: 23
Здравейте Майчета  Hug,

Нелили браво за хубавата темичка и за положения труд!   bouquet

Днес ходих на лекцията на 9 месеца в Мола - "за първите грижи при новородено", определено останах доволна, видяхме се и с Мушенце  Heart Eyes. Научих и нови работи, затвърдих и научени стари неща, така че препоръчвам на всеки, който има възможност да посети, според мене веднъж е достатъчно!  Peace
Отбелязах веднага едно комплектче и лигавник на малкия бебок! И айде след това в Депо центъра накупих всичко необходимо за болницата за мен и бебо, остава да си купя още една нощница, че с две може и да не се оттърва..

Даная, кошницата за кола е задължителна, така че ако трябва да го транспортирате бебето от .. до.. трябва поне това да вземете!  Peace

Друзи, педиатърката ще ти каже какви капки за колики да ползваш, няма нужда да си затормозяваш главичката сега и с това.. като започнат коликите, отиваш при педиатърката и тя ще ти каже и ще ти даде напътствия какво да правиш!  Peace

За праха за пране - аз също мисля този на Тео Бебе течния да взема, помирисах го преди няколко дни не ми се видя много миризлив ... ама пък с тези парфюми и омекотители мисля че не е добре за бебето, поне за в началото - просто мисля че има риск от алергия, не е задължително да я получат разбира се, но има такъв риск, поне според мене!  Peace
Само дето искам и аз да ми миришат на хубаво бебешките неща .. ама как да стане, като трябва и да се изглади, а на мене миризмата след изгладено не ми харесва, ама няма как... ще трябва да се изгладят....  Crossing Arms

Зу, радвам се че с бебка всичко е наред, не се притеснявай че е нисичко.. както и преди ти казах, продължавай и не спирай хапчетата! И си почивай! Пък кой каквото иска това да си намира да яде - един яйца на очи ли не може да си направи свекито ааааа  Crossing Arms Повтаряй си, че бебето е по - важно, а не каква е физиономията на свекито!  Peace  spoko

Между другото днес като взех камизолката - гора и долна и ританките и чорапките за бебето за болницата (има ги като изисквания на болницата в списъка) видях че са на Вис Виталис... нали се оплаках че няма такъв магазин, е поне се предлагат в Депо центъра...  Peace

# 41
  • Мнения: 85
Здравейте, момичета.. и бебенца  Hug
Най- после има слънце навън- така ме зареждаааааа....
все още съм на работа...
Снощи, ако ви кажа, прибрахме се- мъжо имаше работа, та излезе да си я свърши, по едно време мене като ме метнаха едни контракции... ужас... отдавна не съм се чувствала толкова зле.... За беда ми беше свършил магнезия... а без него не мога.... Ужас- легнах си даже в леглото- 2 часа не мръднах.... Не знам при вас дали е така, но толкова контрахира матката, че чак започна да ме боли по едно време- е, много ми е неприятно!!!
Върна се мъжът ми, купил ми Дисапорал-а, изпих го... ох... олекна ми.... Честно, даже се бях уплашила по едно време...   Sad
Зу, стискам ти палци, още малко....
Нели, благодаря ти отново за чудесната тема!

# 42
  • Мнения: 416
Гери ако ти е удобно да ми пратиш списъка за Окръжна,че го нямам  Praynig Може и на лично.

# 43
  • Мнения: 1 669
Не мога да не се похваля...Поръчах ето това от Ла Редут
 http://www.laredoute.fr/vente-ensemble-robe-et-bloomer-bebe-fill … e=2&pos=8_n_n
 и
http://www.laredoute.fr/vente-robe-body-bebe-fille.aspx?producti … =1&pos=27_n_n
 за мое съжаление втората има розово, но то е много малко и ще се примиря.
Момичетата от темата за кодове бяха публикували код за безплатна доставка и намаление 20/29 и се възползвах и от тях  Heart Eyes много съм доволна!

# 44
  • Мнения: 85
Гери ако ти е удобно да ми пратиш списъка за Окръжна,че го нямам  Praynig Може и на лично.
и на мен, ако може... Аз се сещам в общи линиии, но от преди 3 години.... а сега има 100% нещо по- различно... Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт