Математическите паралелки от 5 клас в 125 СОУ, 107 ОУ и 119 СОУ, София

  • 184 019
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 1 020
  • София
  • Мнения: 13 226
desandra7, благодаря за бързия отговор макар той да не е отговаря конкретно на моите въпроси. Но пък предполагам, че би бил полезен за други.
Абсолютно на всичките ти въпроси отговори Rolling Eyes

# 1 021
  • Мнения: 39

Абсолютно на всичките ти въпроси отговори Rolling Eyes
[/quote]

Не се заяждам, просто се опитвам да разбера какво се има предвид в регламента за класиране на 107-мо. Там изрично е казано, че ученици, които не са участвали в състезание "Еврика" също участват в класирането, но RE във формулата за рейтинг е със стойност "0". Така написано, според мен състезание "Еврика" не е задължително условие.

А относно другите ми въпроси - разбрах, че взимат четирите състезания с най-висок резултат, но моят въпрос беше - задължителни ли са всички изброени състезания. Какво се случва ако се пропусне например Кенгуруто и Салабашев (просто пример). В този случай в рейтинга ще влязат ли останалите, на които си се явил?
Въпросът ми е провокиран от следния текст в регламента "...ученици, които не са се явявали през годината на състезания, изброени в списък C, за тях RS във формулата има стойност "0" ", т.е. цялата стойност на RS е нула, а не само съответният член за съответното състезание, на което не си се явил. Това всъщност беше моят втори въпрос. Не знам дали го обясних разбираемо.

А колкото до последния въпрос - той наистина съвсем си остана без отговор.

Дълго стана, за което искрено се извинявам. Просто моля за малко повече разяснения, ако някой има търпението да отговори.

# 1 022
  • София
  • Мнения: 278
На практика нито едно от състезанията не е задължително, включително и Евриката, друг е въпроса, че без Еврика шанса за прием е нулев, тъй като тя има тройна тежест. Формулата е RS+3RE/4.  RS e общия рейтинг от състезанията за годината. Т.е. шанса е най-добър, ако сте се явявали на поне 4 състезания, още по-добре на 5, за да може да се вземат 4-те най-високи резултата. Ако сте пропуснали няколко състезания през годината, трябва да сложите 0 на мястото на съответния резултат. Пример: 72+65+44+86/4 е доста повече от 72+0+44+86/4.


Въпросът ми е провокиран от следния текст в регламента "...ученици, които не са се явявали през годината на състезания, изброени в списък C, за тях RS във формулата има стойност "0" ", т.е. цялата стойност на RS е нула, а не само съответният член за съответното състезание, на което не си се явил. Това всъщност беше моят втори въпрос. Не знам дали го обясних разбираемо.

А колкото до последния въпрос - той наистина съвсем си остана без отговор.

Дълго стана, за което искрено се извинявам. Просто моля за малко повече разяснения, ако някой има търпението да отговори.

Това е отговора на втория въпрос - само съответния член, но предвид важните стотни в крайното класиране, всяка точка е важна.

По последния въпрос - първото класиране  е след Еврика. Няма прием преди нея. Има вътрешни правила за записване в математическите потоци, но те важат за ученици, учещи в училището. Те заемат определена бройка места в потоците, а останалите (ако и колкото останат), се заемат от първите класирани по общ рейтинг.

# 1 023
  • Мнения: 39
Sisilia, много благодаря за точния отговор. Обяснила си точно това, което не разбирах.

# 1 024
  • Мнения: 38
На страницата на 107 ОУ са излезли правилата за прием за учебната 2017/2018 г.

# 1 025
  • Мнения: 2 692
да. много приятно и разбираемо написани. изглежда, че кандидатстването за 107мо изизсква явяване на доста състезания през годината, повече тколкото в смг всъщност.

някъде пише ли колко нови деца ще се приематв 5ти клас?

# 1 026
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 759
Според мен тази процедура по обявяване на критерииет за прием няколко месеца преди състезанието трябва категорично да отпадне. На 15.09 е редно да се изнесе процедурата за приема в следващата година. По спомен от миналата година май 26-27 деца приеха. Имайте предвид, че за една част от тях това е резервен вариант, така че моят съвет е кандидатствайте:) не се знае, може това да се окаже вашето училище Simple Smile

# 1 027
  • София
  • Мнения: 7 242
До сега май местожителството и братя и сестри, учещи в училището не е носело точки при кандидатстване след 1-ви клас в 107-мо? наистина не е коректно да се обявяват критериите толкова късно (и след като състезанията са минали)

# 1 028
  • София
  • Мнения: 6 810
Здравейте, някой дали има задачите от минали изпити в 125-то за прием след 4-ти клас? Или да знаете откъде могат да се намерят?

# 1 029
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 759
Минатала година синът ми не изнесе задачи след изпита, така беше и в 107. При записване на детето в библиотеката ще ви дадат едно минало състезание.

# 1 030
  • София
  • Мнения: 1 120
За 107 ОУ преди малко ми излезе във фейсбук:
https://www.facebook.com/events/227987061019282/

# 1 031
  • Мнения: X
Минатала година синът ми не изнесе задачи след изпита, така беше и в 107. При записване на детето в библиотеката ще ви дадат едно минало състезание.

Записах детето, но не ми дадоха миналото състезание.

# 1 032
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 759
Минатала година синът ми не изнесе задачи след изпита, така беше и в 107. При записване на детето в библиотеката ще ви дадат едно минало състезание.

Записах детето, но не ми дадоха миналото състезание.

Странно, може би защото правиха пробен изпит през февруари. Досега не бяха правили.

# 1 033
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 759
Миналата година правиха пробен изпит седмица преди официалния, така че попитайте в училището дали пак ще правят и кога ще е това.

# 1 034
  • София
  • Мнения: 361
Здравейте!
И аз миналата седмица го записах, но нито дадоха листче, нито споменаха нещо за пробен изпит. А госпожата в библиотеката беше много мила и учтива. Изглежда е трябвало аз да попитам, но не знаех. Sad

Последна редакция: ср, 17 май 2017, 15:59 от Arwen Undomiel

Общи условия

Активация на акаунт