Да преправим старите мебели - 7

  • 94 838
  • 754
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 12 263
  Записвам се да ви следя Simple Smile

# 181
  • Мнения: 47

Късметлийка си Веселана 13! Не зная каква е била твоята блажна боя, но гърба на витрината, на секцията в хола вкъщи беше минат с блажна боя - бяла (от преди 100 години) и като сложихме цветен латекс на стените, трябваше съответно и гърба на витрината да изравня с околния цвят, за да не седи като кръпка... Минах една ръка, минах 2 ръце, минах 3 ръце.. после спрях да ги броя, но близо 2 дни, през 2 часа си играх да минавам... Все се събираше на капки, като мазано с олио, съдрах си нервичките, но нали съм инат упорит, накрая се получи след ентата на брой ръка Simple Smile
А относно фолиото, за което заговорих по-рано тази вечер (или вече се пада вчера:) ) Измих вратата, изстъргах с нож всяка малка неравност, запълних дупките с восък (не ми се намираше кит за дърво и изобретих това, за да не седи вдлъбнато, въпреки, че зная, че там няма да се залепи, но става дума за милиметри, така, че не мисля, че ще са фатални за цялостния изглед), свалих дръжката, да не пречи, качих се с цялата си тежест и огромния корем на едно столче и там горе установих, че сама няма да мога да го сложа това фолио. Откачих, хванаха ме всички бесове, така се бях навила! Само още една ръка да имах, за да си го придържам, да не ми се развива и щях да го сложа.. Утре ще си викна помощ, ще си купя батерии за фотоапарата, за да снимам резултата и щом го сложим, сигурна съм, вече ще съм станала експерт по фолиото Simple Smile

# 182
  • Мнения: 2 433
аз като специалист в рекламата, да кажа за фолиото.
Фолиото има способността да "вади" всички дефекти на повърхнастта на която се залепя. т.е. най малките неравности се подчертават със залепянето на фолиото. При мебелните фолиа нещата са по различни защото те са и по дебели от тези използвани в рекламата.
Най лесният начин за залепяне на голяма площ фолио е с мокрене. Ние използваме само вода, но сме професионалисти, затова съветвам да се прибави малко веро във водата. Проска се спръскалка / старо шише от препарат за почистване на прозорци/ .
Първо се напръсква самата врата - добре се напръсква после с помощта на втори човек отлепяте горната част на фолиото примерно 20-30 см. напръсквате и него , като оставяте подложната хартия да си виси надолу. Спокойно си намествате фолиото върху вратата. Водата и верото позволяват многократно разлепяне и залепяне докато поведете. след като сте го наместили хубаво изтрасквате водата примерно със стара кредитна карта от вътре навън, като внимаване да не се получи причупване на самото фолио. След като тези 20см са дбре залепени, внимателно започвате да отлепяте подложката надолу, като ако се притеснявате отново пръскате и залепяте вече от горе на долу изтласквайки водата. След като цялото парче е вече настанено с кърпа обирате излишната вода и отново с кредитната карта започвате внимателно да изтласквате останалата вода отдолу. Посоката е отвътре на вън. Не се притеснявайте ако някъде остане вода или мехурче. То след дни ще исъхне и повърхносттта ще стане съвършенно гладка. Но пак предупреждавам... ако има неравности по вратата те ще си личат и след полагането на фолиото.

Надявам се да съм обяснила добре...че не ме бива в обясненията Blush Blush

# 183
  • Мнения: 1 351
JuliS , аз не съм питала , но спешно се нуждаех от такъв добър съвет.
Много, много ти благодаря   bouquet

# 184
  • Мнения: 47
И аз също съм страшно благодарна ДжулиС! Довечера ще е часът на истината, за тогава съм си повикала помощ. А после ще кажа дали сме се справили Simple Smile

# 185
  • Мнения: 1 351
И аз също съм страшно благодарна ДжулиС! Довечера ще е часът на истината, за тогава съм си повикала помощ. А после ще кажа дали сме се справили Simple Smile

И ако може снимки... Praynig

# 186
  • Мнения: 834
Lois, виж тези столове http://mebelivtoraraka.com/image/cache/data/trapezarii/JCB-2410-500x500.gif и са по 31,50лв в момента промоцена Peace

# 187
  • Мнения: 1 117
Благодаря ти, ама не е това, което искам  Rolling Eyes

# 188
  • Мнения: 834
За част, от това което искаш съм ти оставила координати Grinning Peace

# 189
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Lois, виж тези столове http://mebelivtoraraka.com/image/cache/data/trapezarii/JCB-2410-500x500.gif и са по 31,50лв в момента промоцена Peace
А това къде е ?

# 190
  • Мнения: 21
Melany99  допада ми идеята  Grinning.Това мога да го пробвам.

# 191
  • Мнения: 47
И аз също съм страшно благодарна ДжулиС! Довечера ще е часът на истината, за тогава съм си повикала помощ. А после ще кажа дали сме се справили Simple Smile

И ако може снимки... Praynig

Може, може, тъкмо ще проуча как става номерът със слагане на снимките Simple Smile
Свалиха ми вратата от пантите и лепенето стана дори приятно, като детска игра Simple Smile Много бързо стана, не мина и без премеждия, за огромен мой ужас фолиото се оказа късо, 2 метра го взех и що за криви врати имам пък аз? Отдолу остана сантиметър до левия край и по-малко от 5 мм до десния, а започнах от горния ръб, не съм застъпвала.. Така, че вече мога и аз да дам своя съвет, взимайте по-дълго! По-добре фира, отколкото да не стигне. И още нещо - на местата, на които бяха пораженията с дупките не мацнах нещо бяло, да изравня цвета и сега малко прозира по-тъмно отдолу. Наистина неравностите личат, колкото и да си мислех, че съм остъргала всяка неравност, оказа се, че цялата врата е на изпъкнали точки, но ако не се загледаш не се набива, така че съм доволна от резултата (взимайки предвид условията)
Снимките не са ми много добри, защото светлината е лоша, въпреки, че много ми се искаше да се хванат и недостатъците. Както и да е, вече улових цаката, ако има нещо питайте Simple Smile
http://marvuniq.snimka.bg/hobby/mayistorka.582103.22913229

# 192
  • Мнения: 2 295
Усмивка!,

На снимката въобще не личи да има дефекти!

Не се притеснявай за глупости, ами си почивай тези последни дни, че после ако знаеш какво те чака... Simple Smile

 smile3541

# 193
  • Мнения: 47
О, луда глава съм аз! Сега само набирам инерция Simple Smile За вратата не се ядосвам, много съм доволна дори, харесва ми. Вземайки предвид колко хора около мен се опитваха да ме разубедят и ми обясняваха как нищо няма да стане, на инат на думата "не" взе че се получи Simple Smile

# 194
  • Мнения: 1 351
Усмивка! , майстор сръчко си - браво  Peace
 Вратата е станала супер , ако мога и аз да се похваля с такъв резултат ще е добре , но надали  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт