Да преправим старите мебели - 7

  • 94 870
  • 754
  •   1
Отговори
# 360
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Какъв е цвета на байца? Аз планирам да ползвам един лак (цветен) на някаква гръцка фирма май newsm78, но се колебая между лак и байц.

мен ли питаш?  Thinking
не помня какъв е цвета... =color]ето тук са цветовете на байцовете на марката, която ползвах.

нали знаеш, че когато оцветяваш с байц, то после трябва да лакираш?
байцът е на водна основа и се отмива с вода Simple Smile

# 361
  • Мнения: 11 747
Асялейн, те твоите като нови са станали!  Simple Smile  Моите са по- светли. Аз не мога ли да го пропусна този етап - байцването, а само с лак да мина  Thinking От него да не се оцвети в някакви нежелани нюанси  Thinking  Ох, моите са по- малки, дано станат по- бързо. Нямат и дърворезби, защото май са стил арт деко  Mr. Green  голям разбирач станах  ooooh!
Видимо нямат дървояди...  Thinking

# 362
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
качи снимка на мебелите  Peace

моите бяха байцвани и при изшкурването падна и голяма част байца...
съответно си ги направих такъв цвят, какъвто исках.

ако лакът ти не е оцветен, то мебелите ще си останат с цвета след изшкурване... е малко се променя де, пробвай на по-скрито място да видиш дали ти харесва.

# 363
  • Мнения: 2 304
Момичета, да питам за една лампа, или полилей  по точно.

Искам да го боядисам, а корпусът му е метален.
Според вас, да минавам ли със шкурка първо или направо да пръскам с  боя за метал?

Тъй като няма да бъде подложен на пипане, дали да не боядисвам направо?

Има едни извивки и никак не ми се иска да си усложнявам работа.
Ако някой е правил нещо подобно да даде съвет!

# 364
  • Мнения: 49
Ако повърхността е запазена, няма нужда от шкурене, но, ако е на шупли е нужно да се стигне до здрава повърхност и тогава да се боядисва. Ако има ръжда трябва да се мине и с ръждопреобразувател. Но при всички случаи е нужно да се обезмасли.

# 365
  • Мнения: 2 304
Мерси!

Няма повреди, всичко си е гладко и почти ново.

Освен да пръскам, пък каквото стане!

И без това, веднъж закачен на тавана, полилея няма да се пипа, освен да се бърше прах.

# 366
  • Мнения: 49
В такъв случай мини с обезмаслител и пръскай. Според мен е най-добре да ползваш спрей за джанти, също става и с боя Протекта на Оргахим.

# 367
  • Мнения: 2 304
Мерси!

Аз намерих една боя за пластмаса, метал и дърво за мебели, които се използват навън.
Дано се получи!

Ако стане сполучлив експеримента, имам идея още боядисване. Laughing

# 368
  • Мнения: 49
 Joy С тези идеи дано не ни изгонят от къщи  Joy че и при мен идеите валят ....
Успех!

# 369
  • Мнения: 2 304
Joy С тези идеи дано не ни изгонят от къщи  Joy че и при мен идеите валят ....
Успех!

Ох, точно това си мислих, че мъжът ми ако знае, че пак му отварям работа...

Ето го полилея:


Едната камбанка липсва, защото я извадих и сега пробвам и нея да я боядисвам.

Последна редакция: вт, 26 апр 2011, 00:11 от Melany99

# 370
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Peace Нашия полилей е боядисван преди 6 години с някакъв спрей (не помня вече какъв). Още си го ползваме, даже си го пренесохме в новата къща. Баща ми го прави и май на някои места където имаше повреди по покритието го е шкурнал малко.

Аз да питам...Каква е покривността на Аквис-а по принцип? Успях да убедя мъжо да ми боядиса стария пдч скрин за детската в бяло, че да отива на другите мебели. Накарах го с Аквис да вапса. Ама нещо не се докара плътен цвят. То вярно, че и не му беше на сърце да го прави и колко му е да си е пооставил ръцете, само и само после да може да ми каже "ето видя ли, че не може да се боядисва върху пдч".
Минал го е 3 ръце, а не е плътен цвета. На места седи като на дупки... Да не говорим, че не го е измил хубаво и на места прозират на щерката паселените творения...
Изобщо... само на първи поглед е бял и се връзва с останалото в стаята  Mr. Green

# 371
  • Варна
  • Мнения: 141
Пина, Байбиби в тази тема показа един шкаф, освежен само с масло на Осмо. Погледни и в следващите постове има снимки и указания, стр. 14, 15

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=570109.195

# 372
  • Мнения: 11 747
Брей, Кали, ще взема да го пробвам това масло... Доста по- бързо и лесно ще стане, пък ефекта е доста добър. Всъщност, при моите два мебела, няма такова захабяване, каквото тя е показала 'преди'. Те са си направо идеални, но аз искам съвсем като нови да станат. Но едното е с естетсвен фурнир отгоре, категорично. Ще видя, пак. Те не са при мен сега - това е лошото. Едното е в един апартамент, другото е в друг апартамент, и нито единия не е този, в който ние живеем.

# 373
  • Мнения: 8 999
Всъщност, при моите два мебела, няма такова захабяване, каквото тя е показала 'преди'. Те са си направо идеални, но аз искам съвсем като нови да станат.

pina, виждам, че кали 08 вече ти е дала указания, но искам да внеса малко пояснения. Похабената маса, която е цялата на кръгчета и с подкожушен лак не съм я реновирала само с маслото на Осмо, а преди това имаше яко стъргане, шкурене и чистене. Направо върху стария лак нанесох само върху шкафа и ефектът ми хареса - наистина стана като нов. Осмо имат много цветове масла, така че може да си избереш нюанс, който най-много да се доближва до оригиналния цвят на твоите мебели.

Сега да ви покажа последната си придобивка. Дори не съм я виждала наживо още /понеже продавачът е в Бургас, един приятел ще я купи от мое име ще ми я пази до лятото/. Не знам и за какво ще я използвам, нито пък къде ще я сложа. Ама много й се радвам!
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2460/153182643210075259291303 … wddwiVvEWmHmd.JPG

# 374
  • Мнения: 1 629
ау страхотно е!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт