Великденската трапеза 2011

  • 82 054
  • 547
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 931
Ето и моите от предишните 3 години
http://pepitta.snimka.bg/holidays/velikden-2008.243887
http://pepitta.snimka.bg/holidays/velikden-2009.357503.11723674
http://pepitta.snimka.bg/holidays/velikden2010.578289

Миналата година не ми остана ред и си купих готов мъх от цветарските магазни , но 2008 като правих стана супер тревичката и горе долу 1 мес по рано я правих.Мисля че не е рано аз я правя само от жито и си я харесвам .В събота ще я посея и ще снимам как я правя за да ви покажа.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 187
Страхотна тема!! Супер са сладките като патенца и яйца. Да видим дали ще си намеря подобни формички. Тия дни разглеждах в магазините боята за яйца. Чудя се каква да избера, ако може да споделите от кои бои сте доволни. Grinning

# 17
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте дами! Пепитта, благодаря за темата! Hug

Ето моите яйца и други неща които съм правила за Великден до сега - снимките са линкове.



ТУК съм обяснявала техниките за шарене.

Иначе като курабийки правя или Маслените  лиминови бисквитки на Таннита  или Меденките на Джули.

# 18
  • Мнения: 795
Здравейте, ще следя темата с удоволствие, а за да не е само запис показвам част от миналогодишната украса и яйца.

# 19
  • Мнения: 931
Добро утро момичета ,
НАталина аз твоите прозведения върху яйца и меденки съм ги признала , няма други такива   bouquet  bouquet  bouquet
На мен снощи ми донесоха талаш и стърготини , така че ще садя трева през уикенда.
За боите най съм доволана от тези като хапчета дето са.
Пробвала съм желатинови седефени също става добре но голяма цапацина , това не означава че няма да се хлепам и тази година.
Гледах в кауфланд има мн видове бои но не съм пробвала повечето от тях.
Някой ще даде ли хубави рецепта за курабийки или сладки  , за тях още нямам идея какво ще е .
Оносно маслените лимонови бисквитки , стават супер мин година правих почти не останаха до велик ден , странно обяче защо нямам снимки на никакви сладки от тогава  newsm78

# 20
  • Мнения: 0
Аз съм малко нова тук, но ще следя с интерес! От скоро съм домакиня и аз , до сега все мама му мислеше, сега е мой ред... Simple Smile

# 21
  • Мнения: 921
Записвам се да не изпусна какви красоти сътворявате  Hug

# 22
  • Мнения: 1 252
Творите красоти , които не са за пропусккане!

# 23
  • Мнения: 6 059
Скок и аз тук  bowuu миналата година на разпети петък се появи малкото ми момче така че откъм Великденска подготовка се разминах с боядисване  на яйца и едномесечна тренировка за козунак,но за самия празник ги оставих да си купуват защото не успях да ги направя.Сега ще се постарая повече.

# 24
  • Мнения: 35
Записвам се и аз да ви следя! Ако може някой да даде разяснения за засаждането на тревичката  Praynig

edni миналогодишни яйца и сега ще ви следя  Simple Smile Simple Smile
 Много ми се иска тази година да направя великденски курабийки ,но защо ми  е влязло в главата да са козуначени,то май няма как да стане,,,? Rolling Eyes

Тези красоти с каква боя са боядисани? Прекрасни са!

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
А аз искам изпитана, ама изпитана рецепта за агнешко, подробна, като за олигофрени Laughing Правила съм само 2-3 пъти/ ядем агнешко само на Великден, от уважение към традицията/, всеки път по различна рецепта, винаги ми е ставало супер, ама кой да си запази рецептите ooooh!

Козунак ще правя както винаги най-разкошният на света - чешкият на Наталинка Hug
Някакви курабийки може би или канелени ролца.
Руло с мармалад.
Яйцата нямам нито ръка, нито време да укарсявам кой знае как, така че не са ми много представителни Crazy

А какво я правите тази тревичка?

# 26
# 27
# 28
# 29
  • София
  • Мнения: 11 768
Хайде и аз да се запиша...и да попитам как се получава тревичката,която по-горе се коментира?
Може ли рецептата за козунак на natalyna?

Общи условия

Активация на акаунт