Пържени филийки ?

  • 6 568
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 000
Като видях вчера темата и ми се приядоха пържени филийки  Simple Smile Обаче в последно време ме боли стомаха от пържено и за това реших да пробвам печени. Та сутринта разбих 1 яйце + 2 суп.л.кисело мляко + 2 суп.л.олио. Тази доза ми стигна за 3 филии хляб, които овалях в яйчната смес и ги сложих в една тавичка. Пъхнах ги в загрята фурна и пекох около 10 минути при 200 градуса. Станаха толкова вкусни, колкото и пържени, но не толкова мазни и тежки.

# 16
Натрошено( настъргано) сирене или кашкавал, едно-две яйца - да стане като пълнеж за баница.
Филийките се мажат със сместа, може предварително съвсем тънко да се намажат с краве маско или маргарин.
нареждат се тавичка и във фурната( решетката се слага на горно печене) или във парти-грил, докато заухаят приятно...

# 17
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз ги правя по рецепта на баба ми .
разбивам яйца според потребностите, малко сол и добавям вода.
стават невероятно меки и вкусни.

# 18
  • Мнения: 4 916
  chef Аз ще се повторя с останалите, но все пак:
- от предната вечер нарязвам хляб, за да изсъхне
- на сутринта разбивам няколко яйца, добавям щипка сол и понякога прясно мляко, овалвам филийките (ако са големи, съм ги нарязала наполовина)
- олиото трябва да е максимално загрято, за да се изпържат възможно най-бързо без да попиват мазнина.

След това си мажем сладко или сирене, пастет...  bouquet

В Софийската околия има и друга рецепта за пържени филийки - само в олио (без яйца за овалване).

# 19
  • Мнения: 49
Ето рецепта за нещо по-различно:


Класически Френски Пържени Филийки

ПРОДУКТИ:
6 яйца
1 1/2 ч.ч. сметана (може да използвате мляко)
2 ванилии (или екстракт ванилия)
1/2 ч.л. канела
щипка индийско орехче
щипка сол
6 дебели филии сух хляб
4 с.л. краве масло
4 с.л. олио
 
ПРИГОТВЯНЕ:
Разбийте в купа яйцата, сметаната, ванилията, канелата, индийското орехче и солта. Поставете филиите в тавичка, достатъчно голяма за да се наредят на един пласт. Залейте ги отгоре с яйчната смес и оставете да се накиснат за около 5 минути. Обърнете филиите и ги оставете за още 5 минути.
Загрейте маслото и олиото в тиган и изпържете филийките до златисто от двете страни. Извадете и ги оставете върху решетка или салфетка да се отцедят от мазнината. Сервирайте горещи.

# 20
  • Мнения: 375
Ето ви още една рецепта по-така за пържени филийки:

3 яйца
прясно мляко на око-(100-150) мл
сирене моцарела
сладко от боровинки
най-добре става с хляб резина

Потапяте филийките в сместа от яйца и мляко и пържите,когато изпържите от едната страна ,обръщате и в/у едната филия слагате нарязаното на филийки сирене моцарела и захлюпвате с другата филия от изпържената страна и така ги обръщате,за да изпържите от неизпържената страна.Така две по две.Сервират се със сладко от боровинки.Надявам се да сте ме разбрали

Общи условия

Активация на акаунт