МАЙчета 2009! - 6

  • 29 185
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 83
Здравейте  Hug
Ели ,благодаря за темичката   bouquetДано този път само хубавини да пишем и четем!!!
Аз преди няколко часа писах,писах и тока спря  Close Ще опитам да се повторя  Wink
Исе,честито!Леко и безпроблемно бременеене и здрава,палава бебка на финал  Heart Eyes
Смешко,мила моля те да споделиш марката латекс!Ние като цяло залагаме на хубави материали и ще съм благодарна да споделиш  Peace И Влади пие много сокчета, Rolling Eyesоткога са започнали да се рушат зъбчетата на детето на приятелката ти?
Мигле,да хапваш че като знам каква си слабичка незнам на къде повече Hug
Жени,като повечето мами и аз да си кажа.Ако Крис се развива нормално нямаш повод за притеснение.Много са децата които проговарят по-късно и това е нормално.Харесва ми подхода ти към свеки Peace и аз бих постъпила така! Реното-вози леко ако е пазено или ново!Но след като се покара в БГ не е за препоръчване!!!Нашата като я взехме беше супер,ела сега да видиш след 4г каране тук е много зле.
Туиг,Танче,как са децата?
Стаси, Hugти си яка кака,дето се вика и няма да се предаваш!Честита нова кола,леко и безаварийно каране!
Вайзе,как сте?
Мило коте,отне ми доставреме докато те разпозная(нали съм блонди  Blush) Как е У ваше село?
Роси,дай да ти видим прическата  Simple Smile Как в Еви?
Кверти,Влади яде доста пасирана храна,а говори много!При детето на познатата на Сиска може би е имало и друго нещо  Peace
Казах му че бибата е отишла на работа и той ми повярва  Mr. Green
  Joy Joy Joy Ще опитам и аз  Peaceпонеже когато Влади търси някой му казваме че е на работа и той спира да го търси(дори и мен)!
Кате,браво на теб.
Зайко,  Hug очакваме още интересни разкази и снимки!
Аничка,хайде разкажи и за вас.Аз вчера видях мъжа ти и Али пред кухнята.
Ние сме добре.Играем и щуреем по цял ден.От известно време си имаме зайче и папагали вкъщи.Пакагалите(така им казва Влади) са добре,защото са на високо,но дайчето(отново негово произношение) горкото  SadАко можеше да говори,досега щеше да е осъдило Влади за тормоз.Не че ги оставям само двамата,но когато пуснем зайчето да се разхожда из къщи е голяма гонитба.
Опитваме да махнем памперса,но засега нямаме успех.Поне на гърнето седи,до скоро и това не искаше. От няколко дни казва че ще стане ижинейче(инженер),много е сладък Heart Eyes Ще опитам тези дни да кача клипчета във фейса на ижинейчето  Mr. Green
Това от нас,лека и спокойна вечер на всички
П.С. Ето един клип който е от преди месец:http://www.facebook.com/profile.php?id=100000201422452#!/video/v … 0146&comments

Последна редакция: пт, 18 мар 2011, 18:55 от plami213

# 31
  • Мнения: 204
Добър вечер момичета.
Днес беше мн приятен ден,разходихме се със децата,направиха ме  луда smile3511 и аз си мисля че моите деца са добри,разбиха ми илюзиите.Какво им става във магазините ,не си обяснявам.
Разгледах доста магазини ,търсех няколко неща за децата,направо думи нямам за цените.Къде живеем ,във рая ли  ooooh! ooooh! ooooh!,купих няколко тениски по 18,20,22,24 лева Shocked,за мен е много за една тъпа тениска ,която за максимум месец ще замине на боклука.Как купуват хората със малки заплати не ми се мисли. Confused
Във Италия  от Чико,Пренатал,Окайди и от сорта струва без намаление толкова .
Нали е за децата и хората купуват.
Аз отивам през април на Италия и ще си напазарувам каквото ми трябва,за китайски дънки ,блузи 30,40 лева не давам. Naughty
Не искам да кажа ,че всичко е боклук по магазините ,но е мн скъпо.

Е това  е от мен ,приятна  вечер на всички. Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 6 074
Само за зъбите да кажа какво съм чела в една тема, точно по повод рушащи се зъбки на дете на годинка и нещо. Мнението си даваше една мама зъболекарка. Та се цитираха изследвания, според които при много голям процент от децата с проблемни зъби се изолира определен вид Стрептококи в устата, а при тези със здрави зъби почти не се срещат. Тези бактерии били характерни за възрастните и един вид децата се заразяват с тях. Идеята е да се пазят малките, доколкото е възможно, да не се облизват биберони и т.н. Естествено, и други фактори имат значение, соковете определено не помагат, гени и т.н.
Изказах се компетентно.   Mr. Green
Зайо, отново много увлекателен разказ!!  Peace

# 33
  • софия
  • Мнения: 2 140
Влизам да се оплача,Ицко вдигна 38,6 температура тази вечер.Не го водя в клубчета,с деца не го събирам,незнам вече.................
Плами,латексът е levis.Горещо го препоръчвам! Peace
А иначе за зъбките на въпросното детенце,незнам,от кога е започнал проблемът.Но там и друго нещо,майката ми е казвала,че той не яде никакво мляко,от 9-10 месечен.Явно и това е от значение.
Отивам да се положа при дребния.Лека нощ!

# 34
  • Мнения: 30
Лека на всички!Смешко дано изкарате добре нощта Praynig И Сияна е с червено гърло ooooh! изписаха и Аб,но не го взех.Преди седмица пи и сега пак ААА?само сиропче за калицата и витаминозен сироп.Иначе дивее и ревем за щяло и нещяло.малко трудничко спираме рева,тъй като сме без биба....беше лесно с нея.Вчера пострада като се цапна в остъклението на терасата ooooh!Една цицина стана,но поне не посиня-веднага я намазах с олио.Уфф и друго щях да пиша ама...

# 35
  • София
  • Мнения: 2 430
Смешко да се пазиш!Ходи с маска ако трябва ама се пази,все пак си и в началото на първият триместър.Може да е нещо безобидно,ама превантивните мерки не вредят

# 36
  • Мнения: 849
Смешко, дано да не е вирус и бързо да му мине....  Praynig

А във връзка с проблемите със зъбките - много съм склонна да се съглася с написаното от Лято. Аз самата винаги съм имала много здрави зъби, без ограничения на храни и напитки. И без прекалена хигиена. Всичко е до ген, до емайл, до спазване на елементарни правила и без да се прекалява.
по отношение на непиенето на мляко - Сияна и Дария го отказаха, когато бяха на 7 месеца и половина. категорично. Но аз добавях повече сухо АМ в пюрета, кисели, каши и т.н. На година и половина им изследвах на своя глава калция в кръвта и беше в средата на нормата и при двете. във връзка с този отказ научих, че доста калций и вит Д има в много други храни, далеч не само в млечните.  Peace А за сокчетата - племенникът, който сега е на 2 г. и 8 м., пие големи количества от 3-4 месечен. И смучеше биба докъм година и половина, когато сам се отказа от нея. Има си съвсем здрави зъбки.  Peace Сияна и Дария също пият прясно изцедени фрешове, но не много често, поради мързела на майка им  Crazy. Иначе не се занимавам да им плакна устите. Разчитам на това, че лочат постоянно чиста вода...
Абе, да са живи и здрави и да пази Господ! Мисля си, че диетата и начинът на хранене чааак толкова не може да повлияе, стига разбира се да са в рамките на стандартно приетото за нормално. Едва ли тази майка храни детето си само със супи и то от готовите (знам такъв случай...), дето са бъкани с консерванти и натриев глутамат... Най-добре наистина да се обърнат към лекар, за да открият конкретната причина.  Peace

# 37
  • Мнения: 110
Хайде на почтии диетичното кафенце Simple Smile)

# 38
  • Мнения: 110
Зайко по повод на зъбките, наистина наследствеността е важен фактор, ама каквито и гени да имаш, при сериозни злоупотреби ще предадат фронта и Чук и Пук ще се развихрят с кангото  Laughing Фрешчета отвреме навреме са полезни, ама сок вместо вода си е сериозен проблем. Дори да не са с добавена захар (а повечето готови са с такава), имат достатъ1но концентрирана фруктоза.
Аз на Сами фрешчета не правя, че ме мързи е ясно, и нямам сокоизтисквачка, ама и смятам, че са повече вредни отколкото полезни. А вредността им е според мен, че в един момент майката спира да цеди сок1ета и детето почва да жули купени, от тия в шарените картонени кутийки, дето са пълен боклук.

Така че Сами пие само вода и мляко, обаче напоследък хапва доста мед, което не знам дали не кофти за зъбите. Опитвам се да му спирам бисквитите, и явно му се яде сладко и си иска мед. Давам му на върха на една малка дървена лъжичка колкото грахово зърно, и така 2-3-4 пъти. И после пие вода.
И това, което Лято! писа е интересно, а аз често опитвам с неговата лъжица или му давам от моята, май трябва да не го правя  newsm78


# 39
  • Мнения: 79
Добро утро  Hug
Тилия благодаря за кафето.
За зъбките няма какво да добавя, но ще се съглася, че наследствения фактор е доста силен  Peace
Смешко, бързо да се възстановява Ицето  Hug и ти много да се пазиш. Пий Осцилококциум, слагай маска, мед с лимони и там каквото се сетиш за повишаване на имунитета.
Хубав ден   bouquet

# 40
  • Мнения: 110
Ех, исках да пиша и хубави неща, ама медоядеца ме тормози и не ми дава да пиша Simple Smile. В момента пак се катери по стола и мен и вика "Голи, долу, долу голи"  Rolling Eyes

Аз отдавна не съм писала, ама си ви следя и се радвам да бременеещите  Heart Eyes Здрави и спокойни бебчета на финала, вземайте пример от Кати. Кати, много съм впечатлена от приготвянето на торта с двете бебета, супер си  Grinning
Зайко, много съм впечатлена от снимките, страхотни са, и много хубаво описваш преживяванията ви. И как ми се доходи и на мен по западна Европа.... ама друг път
Сиска и на мен ми се иска да заведа Сами на някакви музикални детски занимания, и съм се заканила др. седмица да го метна на 83 и да идем на едно място. Само че ние количката я върнахме и сега за по-голени разстояния го нося в раницата на гръб, та не ми е много до разходки, ама ще видим
Смешко, ако имате възможост идете някъде на планина, в тая мръсотия в София как да не се разболява човек, а и цялото напрежение и нерви те удря психически. като се поизмори Ицко на чист въздух и ще спи по-добре.

Самчо и той се буди често, и тъй като не съм убедена, че като спра да кърмя ще почне да спи по цяла нощ, както ми казват някои, мисля да го сотавя да цоца докато се ожени. Е, надявам се да се откаже по някое време, ама той явно обича мляко, пие и яде "кава маако" с охота. А ние почнахме да вземаме истиско мляко - до хледарницата при нас сутрин карат, и аз подквасвам, засега успешно. Има осезателна разлика от купеното

Ох, пак написах ферман, и ми скача прозореца, ще прощавате Embarassed

# 41
  • София
  • Мнения: 6 074
Добро утро и от мен!! Понеже днес татито е на работа, та съм впрегнала дружина баба и дядо да се разнообразяваме. Дано поне не вали много.
Тилиа, не ще да си от най-мързеливите, ей на, квасиш мляко! Wink Аз също не давам сокове, по подобни причини. Пием "дуда" и чай, и от мен каквото има. За зъбите - и аз понякога давам на Ваньо с моята вилица, ама се старая да не го правя. Макар че има един потребител във форума, Людмил, с доста алтернативен начин на живот. Та той беше описал как за възстановили зъбките на тяхното дете от кариеси - нещо уж невъзможно, с подходяща диета, някакви кълнове и какво още беше. Явно и храната си е от голямо значение, ама като не си се представям да жуля люцерна със сусам...  Rolling Eyes

# 42
  • софия
  • Мнения: 2 140
При нас ноща,както очаквах беше тежка.Температура вдигна отново сутринта-38С.
Свалихме я с нурофен,сега няма,но плаче постоянно,не иска да го гушкам,не иска да яде,нищо не иска.
Благодаря ви за загрижеността към моя милост,но едва ли ще се опазя,яко е нещо вирусно.
Физически съм на предела на силите си,а за психически да не говорим.А пък с ицко сега спим и в едно легло,та съвсем няма как.

# 43
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Добро утро Grinning
Ох,Людмил този сладур.Преди години като му се роди детете в домашни условия,естествено беше пуснал снимка на плацентата в една тава.
По повод на кълновете -една приятелка казва,че е купила кълнове и ще ги сади,а една друга рече,че е посадила канабис,защото нейните много диви.

Смешко,Ицето бързо да се оправя.Аз честно не си представям да слагам маски CrazyКато бях бременна в болницата и бавачката ми се обажда,че Божидара е с Т.Със скоростта на светлината си бях  у нас.Вчера ми се обаждат от градината,че Божи повърнала/има такъв вирус/.С Мина бяхме на РД и веднага тръгнахме за градината.Госпожата и сестрата ошашкани-казвам спокойно бе,еднократно е и нищо й няма.Възхитиха ми се на спокойствието.Естествено,че нищо й нямаше.Като се видяха със сестра си още в колата и Мина се хвърли да я целува.У нас пазене няма.Най-болнав е баща им.Той понеже не ме слуша пие АБ и не му минава Mr. GreenС Мина кашляха по един и същи начин.Мина отдавна е ок,ама той се влачи.
Моята истина е много,много каляване,всекидневни разходки и не особено вторачване в свръх хигиена.Естествено АБ само като работата отива на много зле Crazy

Зайо,страхотни разкази ,със страхотни снимки HugСияна и Дария са приказни./както и цялото ви семейство,ама да не се повтарям/

Сокове и фрешове не давам.Кърмя.

В София мисля да съм на 2-3 април.

# 44
  • Мнения: 110
Явно и храната си е от голямо значение, ама като не си се представям да жуля люцерна със сусам...  Rolling Eyes

Хи хи, много яко си го казала, ама и аз не се виждам, макар да признавам, че това май е по-добрия начин на живот. Но си трябва силна вътрешна убеденост, или нещо лошо да те принуди  newsm78

А квасенето е най мързеливата работа - наливаш млякото, жулваш закваската и завиваш на топло за 4-5 часа. Супер лесно, само трябва някой да иде в 7 сутринта до хлебарницата да купи млякото  Flutter Ама Сами така или иначе започна да се буди призори наспан.
Аз пък от вчера съм сама с него - баща му отиде на село и ще си дойде днес или утре, аз затова съм тук и пиша ли пиша ... След малко излизаме на разходка, че нервничи нещо, а после ще ви покажа как се храни маймуната  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт