За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 24

  • 20 396
  • 755
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 673
Здравейте момичета, не съм писала много отдавна, на откакто малката стана по-мобилна не ми остава никакво време.
Но сега моля да ми помогнете, защото имам голям проблем. Тя е на 1 годинка без 5 дни. От петък ми беше с разтройство. Водих я на лекар, изписаха и ентерол, вит. Ц, панадол понеже качваше темп. 38 и глюкоза, както и лечебна хумана HN и казаха ако не се оправи да ходим в инфекциозна, защото може да е ротавирус, призля ми. Проблема е, че от вчера отказва да яде и да пие течности, стана по-ленива. ЛЛ каза да и взема Хумана електролит и да и давам, но тя не иска и да я близне. Според ЛЛ това е някакъв вирус, който има в момента и също може би от зъбите, защото и пробиват предкътниците. Има и малко сополки. Странно ми е и,че като пие нещо или хапва, връща по-малко.
Моля ви, ако някой е имал подобен проблем да сподели опит. Не знам как да я накарам да пие електролита. А тя става все по-унила. Много ме е страх да не се обезводни.

# 751
  • София
  • Мнения: 44 358
може да пробваш и с хидратин алфа..и да даваш през 5 мин по лъжичка...
поже да проваш да дадаш със спринцовка, лъжичка, шишенце за лекарства, сламчица, пипетка...и т.н.
така или иначе, ако почне много да се отпуска и да не приема течности, може и да се наложи да я заведете в инфекциозна...

аз благодаря за отговорите... ще го заведа утре...и ще питам за снимка...

# 752
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 624
Аз лично нищо не бих могла да те посъветвам, освен да тръгваш към болницата. Наблюдаваш, че става унила и вяла, не можеш да я накараш да поема течности... Заведи детето да го видят!
Да не говорим, че от зъби пък просто няма как да е!

# 753
  • Мнения: 673
Благодаря за бързите отговори. Сега ще отида  за Хидратин алфа. Ще я видя как ще е още малко днес и ще ходим на лекар май пак.

# 754
  • София
  • Мнения: 44 358
ако  и него не пие я заведете. По-добре да е малко обезводнена, да налеят една банка и да ви пуснат, отколкото да има по-лошо обезводняване и да трябва да стоите по-дълго...или недай боже да има усложнения...

# 755

Общи условия

Активация на акаунт